Youtuber Olmak İçin Gerekli Ekipmanlar

Son yılların popüler gelir kaynaklarından birisi haline gelen Youtuberlık olmak için gerekli ekipmanlar satın alması daha profesyonel hale gelir.

Youtuber Olmak İçin Gerekli Ekipmanlar
03.08.2020
56
A+
A-

Son yılların popüler gelir kaynaklarından birisi haline gelen Youtuberlık ha diyince başlayabileceğiniz bir platform olsa da Youtuber olmak için gerekli ekipmanlar satın alması sonrasında daha profesyonel bir şekilde bu işi yapmanız mümkün. Günümüzde en popüler platformlardan biri Youtube’dur. Ki Youtube artık televizyon izlemenin dahi önüne geçmiş bir haldedir. Youtube’ da izlenen videoları hazırlayan Youtuberler ise kendi aralarında fenomen olma savaşı içerisindedir. Üstelik bu işin oldukça iyi de bir geliri vardır.

  • Türkiye’de yaklaşık olarak 7,5 saat internette vakit geçiriliyor. Burada yer alan makalemizde bu konu hakkında detaylarımız yer alıyor. Makalede yer alan vakit geçirme vakitleri Youtube üzerinden para kazanmak isteyenler dijital içerik üreticiler için büyük fırsatları da beraberinde getiriyor.

Sizde kendime ait bir kanalım olsun ve Youtuber olayım diyenlerdenseniz öncelikle kanalınızın konusunu bulmanız sonrasında ise gerekli ekipmanlara sahip olmanız gerekir. Youtuber olmaya yeni başlayanlar için gerekli ekipmanlar ve bu ekipmanların özelliklerinin bilinmesi önemlidir. Tabi bunun yanında bu ekipmanlarında uygun maliyetli olması özellikle yeni başlayanlar için önemlidir. Peki Youtuber olmak için gerekli ekipmanlar nelerdir?

Özellikleri İyi Olan Akıllı Telefon

İyi bir youtuber olmak istiyorsanız öncelikle kamera çözünürlüğü iyi olan bir akıllı telefon edinmelisiniz. Akıllı telefonunuzun pratik kullanımı da ayrıca önemlidir. Youtuber olmak için gerekli ekipmanlar arasında akıllı telefon olmazsa olmazlardandır. Akıllı telefonun mAh kapasitesi iyi olmalıdır. Şarjı uzun gitmelidir. Hem ön hem arka kamera çözünürlüğü yüksek olmalıdır.

Mikrofon Standı Seti İle Beraber Ve Katlanır Telefon

Video çekerek yayınlamanı en kolay yolu akıllı bir telefonla çekim yapmaktır. Diyoloğa dayalı veya söyleşi tarzında ya da vlog tipi videolar çekecekseniz katlanır bir telefon ve mikrofon setinizin olması gerekir. Ayrıca işinizi çok daha kolaylaştıracak olan akıllı telefonunuza uyumlu olan ve beraber çalışacağı bağlanabilir mikrofonları da tercih edebilirsiniz.

Yeni başlayanlar için deneme kısmında mikrofon standı oldukça faydalı olacaktır. Stand mengenesi sayesinde sabitleyici olarak iş görecek ve montaj kısmında rahat ettirecektir. Ayrıca mikrofonda bulunan pop filtre sayesinde sesiniz yankı ya da patlama yapmadan kaydedilecektir.

Yaka Mikrofonu

Çekeceğini videoda ses kalitesi oldukça önem taşımaktadır. Youtuber olmak için gerekli ekipmanlar arasında akıllı telefondan sonra yaka mikrofonu gelmektedir. Yaka mikrofonu seçiminde ise Boya yaka mikrofonu size oldukça faydalı olacaktır. Yaka mikrofonu ile dışarıda yapacağınız çekimlerde de rahatlıkla gezebilirsiniz. Yaka mikrofonu sayesinde ortamdaki sesler videonuza en az seviyede dâhil olacağından ses kalitesi üst seviyede olacaktır.

Olmazsa Olmaz Kumandalı Selfie Çubuğu

Video çekiminin olmazsa olmazı selfie çubuğu Youtuberler için oldukça önem taşımaktadır. Selfie çubuğu sayesinde hem içeride hem dışarıda çok rahat videolar çekebilirsiniz. Video çekerken el titremesi olayını ortadan kaldırmaktadır. Kumandalı selfie çubuklarında olan bluetooth özelliği sayesinde telefonunuza direk bağlayabilirsiniz.

Akıllı Telefon Gimbalı 3 Eksenli

Her yerde bulunan selfie çubuklarından tamamen farklı bu selfie çubuğu sayesinde videonuzdaki tiremeler tamamen ortadan kalkacaktır. Yürürken hatta araçta giderken bile bu selfie çubuğu sayesinde çok net videolar çekebilirsiniz. Özellikle dış mekânda çekim yapabilmek için üretilmiş bu selfie çubuğu harika bir video çekmenizi sağlayacaktır.

Harika Videoların Yaratıcısı Aksiyon Kamerası

Videonuzun konusu aksiyon olacaksa eğer muhakkak bir aksiyon kamerası edinmelisiniz. Bu aksiyon kamerası sayesinde su altında dahi harika videolar çekebilir ve kendinizi üst sıralara taşıyabilirsiniz. 4K özelliğine sahiptir aksiyon kameraları koşarken, bisiklete binerken video çekmenize imkân tanır.

Dizüstü Bilgisayar

Tam anlamı ile profesyonel videolar çekmek istiyorsanız dizüstü bilgisayar almalısınız. Özellikle de iç mekânlarda daha profesyonel video çekimi yapmanızı sağlar. Dizüstü bilgisayar edindikten sonra düzenleme işiniz çok daha rahat ve profesyonel olarak yapabilirsiniz. Efect ekleme, müzik ekleme yapabilirsiniz bu sayede.

Youtuber olmak için gerekli ekipmanlar arasında eğer imkânınız varsa dizüstü bilgisayar muhakkak olmalıdır. Dizüstü bilgisayar videoda sabitlik sağladığından daha net görüntü alınmasına olanak verir ve bu şekilde muhteşem bir performans sergileyebilirsiniz.

Youtube yeni başlayanlar için ekipmanları yukarıda sınırlandırabiliriz. Bahis geçen her bir ekipman için, iç ve dış çekimlerinize uygun ekipmanlar ile bir youtuber başlangıç ekipman seti oluşturabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Girişim Haber @ 2020