15.000 TL Altı Sermaye ile Kazandıran İş Fikirleri

Bu konumuzda sizlere 15 Bin TL ile yapabileceğiniz birkaç iş fikrini bir araya getirdik. 15.000 tl altı sermaye ile kazandıran iş fikirleri için örnekler burada.

15.000 TL Altı Sermaye ile Kazandıran İş Fikirleri
04.09.2020
1.134
A+
A-

Kendi işini kurmak isteyenler bu yolda en büyük sıkıntıyı sermaye konusunda yaşamaktadır. Hayalinizdeki iş planını kurmak ve kendi işinizin patronu olmak birikmiş nakitiniz yoksa zorlayıcı olabilir. Fakat düşük sermaye ile de kendi işinizi kurmanız mümkün. Yeni bir iş kurma fikri çoğu zaman işi bilmeyenler için büyük riskler içermektedir.Kuracağınız bu işe küçük sermayeler ile başlamak, daha fazla para kaybetmenizi önlemektedir.15 bin TL altı bir birikimim var,ve bu ufak sermayeyi riske atarak bu sermaye ile nasıl bir iş kurabilirim diyorsanız bu makalemiz tam size göre.Fakat burada dikkat etmeniz gereken nokta, sırf düşük sermaye ile yapılıyor diye bir işe girişmemelisiniz. Aksi takdirde giden tek şey paranız değil,emeğiniz ve umutlarınız olur. Bu konumuzda sizlere 15 Bin TL ile yapabileceğiniz birkaç iş fikrini bir araya getirdik. 15.000 tl altı sermaye ile kazandıran iş fikirleri için örnekler burada.

Dikkat etmeniz gereken konuların başında; ne iş yapacak olursanız olun öncelikle anladığınız işi yapmaya dikkat edin. Eğer bir iş konusunda fikriniz ve bilginiz yoksa söylentiler ve çok para kazanacağınızı varsayarak kesinlikle bilmediğiniz bir işe girmeyin. 15000 TL başlangıç için çok büyük para olmasa da  zor geri getirilecek bir rakam olduğunu da unutmayın.

E-Ticaret İle Ürün Satışı

Düşük bir sermaye ile yapılabilecek en mantıklı girişim fikirlerinden bir tanesi e-ticaret ile para kazanmaya başlamaktır. Günümüz dünyasının online olarak internet odaklı olduğu düşünülürse bu sektör kazanç sağlamanızı sağlayabilir. Normal şartlarda bir ticarete atılmak daha masraflı iken e- ticaret ile daha az sermayeye gerek duyarsınız. Öncelikle çok tercih edilen bir ürün gurubu satmanız başlangıç açısından risksiz bir tercih olacaktır.

İşinizi sınırlı ürün gurubu ile başlatıp satış oranlarınız doğrultusunda ürün çeşitliliğini arttırabilirsiniz. Bu sektörde tanıtımlar ve reklamlar oldukça önemlidir. Küçük adımlar ile başlanmalı ve sabırlı olunmalıdır. Müşteri memnuniyeti yakalandığında devamlı alışveriş yapacak bir kitleye sahip olabilirsiniz.

E-ticarete başlarken pazaryeri kullanabileceğiniz gibi kendi eticaret sitenizi de açabilirsiniz. Tam da bu noktada bilinen ve güven veren bir firmayı tercih etmeniz akıllıca bir seçenek olarak karşınıza çıkmaktadır. Eğer domain ve hosting firması seçiminde isabetli bir şekilde karar verecek olursanız bu sayede internet sayfanızın altyapısını da güçlü bir şekilde oluşturmuş olursunuz. Biz yaklaşık 10 yıldır Güzelnet üzerinden domain ve hosting hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Güzelnet üzerinden hosting ve domain hizmetlerini satın almak için buradan devam edebilirsiniz.

Çiğ Köfte Dükkanı Açmak

15.000 tl altı sermaye ile kazandıran iş fikirleri arasında birçoğunun aklına gelebilecek dükkanlardan birisi çiğ köfte dükkanı açmaktır.  Son dönemin revaçta olan işlerinden birisi olan çiğ köftecilik sektöründe bir çok ilimizde bilinirlik ve tanınırlık sağlanmış durumda.  15 bin TL ile kendinize butik ve güzel bir çiğ köfte dükkanı açma şansınız vardır. Bunun yanında  sermayenizi arttırmanız halinde, çiğ köfte dükkanı açmak için bayilik alma şansınızı da kullanabilirsiniz. Siz yine de kendi markanızla çiğ köftenizi de kendiniz yaparak, 15 bin TL ‘ye dükkanınız açarak kendi işinizi kurabilirsiniz.

Kadınlara Özel Spor Merkezi Açmak

Son yılların en dikkat çekici girişimlerden birisi de kadınlara özel spor merkezi açmayı söyleyebilir. Bu tarz spor salonlardaki en önemli özellik, spor aletlerinin kadınların özel fizyolojisine göre tasarlanıp üretilmiş olması gerekmektedir. Bu tarz spor salonları 15-75 yaş arası tüm kadınlara hitap etmektedir. Bu konsepte uygun kadınlara özel spor merkezleri tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaygınlaşmaktadır.

Kadınlara özel spor salonları için kısıtlı bir sermaye ile ufak bir şekilde başlamak özellikle kadın girişimciler için oldukça uygundur.

İş Yeri Devralmak

İş yeri devralarak, oturmuş olan bir düzen 15.000 tl altı sermaye ile kazandıran iş fikirleri içerisinde başarı oranı yüksek fikirlerden bir tanesidir. Bu amaç için en çok tercih edilen tatlıcı, bijuteri, unlu mamüller ve büfe gibi iş yerleri kazanç getiren ve ihtiyaca yönelik iş yerleridir. Fakat burada dikkat edilmesi gereken iş sahibi ile etkili bir diyalog kurarak neden iş yerini devrettiğini dikkate almak. Çevrede bu iş ile uğraşan diğer iş yerlerinin tercih edilme oranları da iyi araştırılmalıdır.

El Ayak Bakım Merkezi Açmak

25 yıl önce ABD’den tüm dünyaya yayılan ‘Nail Bar’ konsepti el ve ayak bakımı sunan güzellik merkezleri olarak biliniyor. Yatırım maliyetleri çok yüksek olmayan ancak bir takım uzmanlık gerektiriyor. Düşük yatırım maliyetleri yüksek kar marjı sunmaktadır.

Mobil Uygulama Yaptırmak

İnternet üzerinden para kazanmak için bir fikriniz olması da yeterli. İnsanların hayatlarını kolaylaştıracak, eğlendirecek ya da iyi vakit geçirmesine olanak sağlayan herhangi bir iş fikrinizi uygulama haline getirebilir ve mobil marketlerde yayınlayabilirsiniz. Mobil uygulamalar için reklam geliri ya da çeşitli hizmet satışları ile gelir elde edebilirsiniz.

Emlak ve Gayrimekul

15.000 tl altı sermaye ile kazandıran iş fikirleri arasında emlak sektörü gideri az olan kazandırabilirliği yüksek fikirler arasındadır. Bu işe yatırım yapmadan önce tecrübe ve bilgi birikimi çok önemlidir. İşe yatırım yaptıktan sonra iyi koordine edilmediğinde olumsuz sonuçlar kaçınılmaz olabilir.

Ucuza alınan tarlaların kar payı koyularak satılması ile bu işte iyi kazançlar elde etmek mümkün. Satılık ve kiralık evlerin emlak danışmanlığını yapabilmek için ise sertifika edinmeniz gerekir. Daha sonra bu sektörde bilinirliği yüksek bir online platformda ilan yayınlamanız daha çok müşteriye ulaşmanızı sağlayarak işinizi geliştirmenizde kolaylık sağlar.

15 bin lira sermayem var diyenler için bir takım iş fikirleri sunduk. Sizin 15 bin lira sermayeniz olsa hangi işleri yapardınız, lütfen yorumlarda bizimle paylaşın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Girişim Haber @ 2020