50 Bin Liralık Geri Ödemesiz Hibe Desteği Verilmeye Başlandı

Kendi işini kurmak isteyenleri desteklemek için verilen hibe şeklindeki desteklere yenisi eklendi. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) girişimcilere verilecek geri ödemesiz destek paketini ve geri ödemeli faizsiz destek paketini açıkladı.

50 Bin Liralık Geri Ödemesiz Hibe Desteği Verilmeye Başlandı
23.06.2022
67
A+
A-

Kendi işini kurmak isteyenleri desteklemek için verilen hibe şeklindeki desteklere yenisi eklendi. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) girişimcilere verilecek geri ödemesiz destek paketini ve geri ödemeli faizsiz destek paketini açıkladı.

Girişimciler için geliştirilen yeni destek paketlerini açıklayan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) kendi işini kurmak isteyenlere destek olmaya devam ediyor.

İŞİNİ KURMAK İSTEYENLERE 2 YENİ DESTEK PAKETİ

Kendi işinin patronu olmak isteyenlere destek olmaya devam eden Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) faizsiz geri ödemesiz 50 bin liralık destek paketini ve faizsiz ama geri ödemeli 100 bin liralık destek paketini duyurdu. KOSGEB destekleri ile ekonomide itici güç olan üretim gücünün artmasında önemli rol oynayan küçük ve orta boy firmalara ve ya kendi işini kurmak isteyen yeni girişimcileri iş hayatına kazandırmayı amaçlıyor. KOSGEB faizsiz geri ödemeli ve ya tamamen geri ödemesiz hibe şeklindeki destekleri ile milyonlarca kişiyi iş hayatına kattı.

KOSGEB YENİ DESTEKLERİ İLE BİNLERCE KİŞİYE İŞ İMKANI YARATACAK

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) yeni açıkladığı 2 destek programı ile binlerce kişiye iş imkanı sağlarken binlerce iş yerine de altyapısını geliştirerek işini büyütme imkanı sağlayacak. “Mobilya İmalatı Hibe Desteği”ni hayata geçiren KOSGEB’den yapılan açıklamaya göre mobilya imalatı desteği ile mobilya üretip bu mobilyaları satmak isteyen girişimcilere iş yaşamına kazandırılacak.

KOSGEB DESTEKLERİNDEN YARARLANACAK OLANLARA ÜRETİM YAPMA ŞARTI

KOSGEB’in hayata geçirdiği mobilya imalat desteğine, hem beyaz eşya hem de diğer mobilya çeşitleri dahil olacak. “Mobilya İmalatı Hibe Desteği” kredisine başvurmak isteyenlerin öncelikle hangi türde ve alanda mobilyalar üreteceğine karar vermesi gerekiyor. KOSGEB’den yapılan açıklamaya göre hibe ya da destek kredileri kendi imalathanelerinde ya da fabrikalarda kendi ürettiği mobilyaları satmak için dükkan açmak isteyenlere verileceği ifade edildi.

KOSGEB KREDİLERİ KİMLERE VERİLMEYECEK?

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nın (KOSGEB) yeni desteği kesinlikle hazır mobilyaları satmak için bir iş yeri açmak isteyen kişilere bu destek kredisi verilmeyecek.

BAŞVURACAKLAR İLK ÖNCE MOBİLYA KODLARINI ÖĞRENMELİ

Mobilya imalat desteği almak isteyen girişimciler ilk önce desteğin hangi mobilyalara verileceğini öğrenmesi gerekiyor. C-31 türü mobilyaların destekleneceğini belirten KOSGEB başvuracak kişilere en fazla 50 bin lira destek verileceğini, bu rakamın üstüne çıkacak olanlara ise faizsiz geri ödemeli destek programlarının önerileceğini açıkladı.

KOSGEB’den yapılan açıklamaya göre 50 bin liranın üstünde desteğe ihtiyacı olanlara geri ödemeli faizsiz kredi sağlanacak. Bu kredi de ise üst limit 100 bin lira olarak belirlendi.

KOSGEB KREDİLERİNE KİMLER BAŞVURABİLİR?

Mobilya imalat desteği verilecek kendi işini kurmak isteyen girişimcilerden bazı şartlar arandığını açıklayan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) öncelikle başvuru sahiplerinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerektiğini ve 18 yaşından büyük olanların başvurularının kabul edileceğini belirtti.

Ayrıca başvuru sahiplerinin KOSGEB Girişimcilik Sertifikası almış olması da gerekiyor. Başvuracak girişimcilerin KOSGEB Mobilya İş Planına sahip olması da gerekiyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Girişim Haber @ 2020