Adsenseden zengin olunur mu?

İçerik sahipleri adsense şartlarına uygun oldukları taktirde ürettikleri içeriğe uygun reklamlar vermektedir. Peki önemli soru : Adsenseden zengin olunur mu?

Adsenseden zengin olunur mu?
16.11.2020
253
A+
A-

Adsense internette dolaşan pek çok kişinin, karşısına çıkan reklamların yayınlayıcısı olan platformdur. Reklam vermek isteyen firmalarla reklam almak isteyen kişileri buluşturur. Google şirketinin verdiği hizmetlerden biridir. İçerikleri inceleyerek eğer içerik sahipleri reklam istiyorsa, adsense şartlarına uygun oldukları taktirde ürettikleri içeriğe uygun reklamlar vermektedir. Adsenseden zengin olunur mu? Derseniz ona da yazımızın ilerleyen kısımlarını okuyarak karar verebilirsiniz.

Adsense Nedir?

Adsense 2003 yılında piyasaya sunulmuş bir platformdur. Bütün iş sahası reklam ve pazarlamadan oluşur. İnternette gördüğünüz web sitelerine, bloglara, video içerik üreticilerine reklam sağlar. Reklam talep edenler reklamlara tıklandıkça para kazanırlar. Adsense ’de bu kazançları toplar bunların üstünden belli bir komisyon kestikten sonra tekrar reklam talep edenlerin hesabına parayı yatırır. Bu platform Google şirketinin gelirinin büyük bir kısmını oluşturmaktadır.

Adsense Güvenli midir?

Adsense platformunun oldukça güvenli olduğunu söyleyebiliriz. Bu platform Google için önemli olduğundan reklam talep edenlerin haklarına oldukça saygılıdırlar. Gayet disiplinli bir platformdur. Siz kuralların dışına çıkmadığınız sürece her ay düzenli olarak gelirinizi kazanabilirsiniz. Fakat platformun bir kötü yanı tek taraflı cayma hakkını kendine saklamasıdır. Yani kurallara uymadığınız zaman haber vermeksizin hesabınızı silebilir. Bu yüzden zaman zaman güncellenen kuralları iyi okumanız gerekmektedir.

Adsense ile Nasıl Para Kazanılır?

Öncelikle işe bu platformda bir hesap açmakla başlıyorsunuz. Daha sonra buradan alacağınız kodları kullandığınız yönetim panelinde ilgili yere yapıştıracaksınız. Evet adsense kurulumu bu kadar kolaydır. Bundan sonrası tamamen sizin kurallara göre içeriklerinizi düzenlemeniz ve içeriklerinizi geliştirerek daha fazla insana ulaşmanızla alakalıdır. Siz içeriğinizi ne kadar ileri götürürseniz kazancınızda o kadar ileri gider.

Adsenseden zengin olunur mu? Diye sorarsanız mümkün ama eşsiz ve insanların çok fazla uğramak isteyeceği bir site oluşturmanız ya da ilgi çekici içeriklere sahip olmanız gerekmektedir. Sitenizin içeriğini zenginleştirmeniz, video çekiyorsanız kalitesini artırmanız ilk önceliğiniz olmalıdır. Rakiplerinizi iyi analiz etmeli ve kendi özgün içeriğinizi oluşturmalısınız eğer bu işle zengin olmak isterseniz.

Bir websiteniz ya da blogunuz varsa; Google Adsense Onaylatma Süreci yaşayacaksınız. Google Adsense Onaylatma Süreci isimli makalemizde adım adım tüm detayları ile adsense onaylatmayı anlattık. Eğer yine de; içinden çıkılamaz bir hal aldı ise size danışmanlık yapmaktan memnuniyet duyarız. İletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçebilir ve Adsense onaylatma sürecinde size destek olabiliriz.

Zengin ve Kaliteli İçerik Ne Demektir?

Bu konu kişiden kişiye değişmektedir. Ama başlıca birkaç konuya değinmemiz gerekirse; sitenizde ya da videonuzda bahsettiğiniz bilgilerin güvenirliğinden mutlaka emin olmalısınız. Sizi takip edenler eğer verdiğiniz bilgilere güvenmezlerse bir daha sitenizi ziyaret etmeyebilirler. İçeriğinizi sunarken ki üslubunuz tarafsız ve saygılı olmalı, kişileri ya da farklı görüşte ki insanları incitici türden imalar içermemeli.

İçeriğiniz para kazanmak amacıyla yapılmış olmamalı çünkü kendinize belirli yol belirleyemezseniz ve zamanla farklı noktalara saparsanız takipçilerinizi kaybedebilirsiniz. Bir içerik yapmayı bir ev inşa etmeye benzetebiliriz. Belirli bir temel koyup onun üstünden katlar çıkmalısınız. Adsenseden zengin olunur mu? Sorusundan önce kendinize insanlara ne anlatabilirim ve bunu ne kadar özgün yapabilirim diye sormalısınız.

Nasıl Daha Çok Ziyaretçi Çekilir?

Bunu yapmanın birçok yolu bulunmaktadır. Sitenizi ya da içeriğinizi güncel konular üzerinden hazırlayabilirsiniz. Gündemi takip edip sizin konunuza uygun, popüler olan şeyler üstüne üreteceğiniz içerikler ziyaretçilerin ilgisini çekecektir. Birde bunun yanında doğru hashtagleri ve doğru arama sözcüklerini içeriğinize eklerseniz aramalarda öne geçip, daha çok ziyaretçi çekmeye başlayabilirsiniz.

Bir içerik ortaya çıkarmak ve bunun üstünden para kazanmak çok cazip bir iş gibi gelse de bunu bir iş gibi düşünmek yanlış olabilir. Şartların çok çabuk değiştiği günümüz dünyasında sabit bir noktada durmaktansa dinamik olarak farklı iş kolları arasında gezmek daha doğru olabilir. Adsenseden zengin olunur mu? Derseniz cevabımız çok çaba sarf ederseniz evet olacaktır. Ama bu zenginliğin daimî olacağını garanti edebilir misiniz? Diye sorarsanız cevabımız ne yazık ki hayır olacaktır. O nedenle bu şekilde para kazanmayı başarsanız da farklı iş kollarını da değerlendirmenizi öneririz.

Google Adsenseden para kazanıyor musunuz? Bizimle püf noktalarınızı paylaşmak ister misiniz? Lütfen makale altındaki yorum kutucuğunu kullanın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Girişim Haber @ 2020