Borusan Holding’den Askıda Ne Var?

Sosyal girişim Askıda Ne Var ile birlikte gerçekleştirilen proje kapsamında, üniversite öğrencilerine destek veriliyor.

Borusan Holding’den Askıda Ne Var?
07.05.2020
43
A+
A-

Borusan Holding tarafından hayata geçirilen sosyal girişim Askıda Ne Var isimli proje kapsamında, üniversiteli öğrencilerine destek veriliyor. Gerçekleştirilen projeye Borusan Holding CEO’su Erkan Kafadar da mentorluk yaparak katkıda bulunuyor.

Askıda Ne Var sosyal girişim platformu ile birlikte başlatılan #AskıdaEğitimVar projesi uzaktan eğitime erişimde zorlanan üniversite öğrencilerini desteklemeyi hedefliyor. Askıda Ne Var Projesi kapsamında, eğitimlerine ara vermek zorunda kalan öğrencilerin eğitimlerine devam edebilmeleri için üniversite öğrencilerine bilgisayar, internet paketi, online kitap aboneliği, mentorluk ve online eğitim platformlarına erişim desteği sağlanıyor.

Borusan Holding CEO’su Erkan Kafadar ve Borusan’ın üst yönetimi de mentorluk yaparak projeye destek olacak.Eski bir Osmanlı geleneği olan “askıda ekmek” uygulamasından esinlenerek tasarlanan, ülkemizin geleceği olan gençlerin kendilerini mümkün olan en iyi şekilde geliştirebilmelerini hedefleyen sosyal girişimi ile Borusan Holding işbirliği hakkında açıklama yapan Erkan Kafadar şunları söyledi:

“Borusan’ın topluma fayda sağlayan çalışmalarının önemli bir kısmı eğitim alanında yapılıyor. Borusan’ın, sosyal sorumluluğu sürdürülebilirliğin temel bir parçası olarak gören yaklaşımı, Kurucu ve Onursal Başkanı merhum Asım Kocabıyık’ın kuruma kazandırdığı değerlerin ve kültürün doğrudan bir sonucudur. Bu kapsamda grup olarak çocukların ve gençlerin eğitim imkanlarına erişimini desteklemek için uzun yıllardır faaliyet göstermekteyiz. Pandemi sürecinden dolayı üniversitelerde fiziksel olarak yapılamayan eğitim çevrimiçi yapılmak zorunda kalındı. Halbuki birçok öğrencimizin uzaktan eğitime devam edebilmek için temel ihtiyaçlar olan internet ve bilgisayara erişimi maalesef ki bulunmuyor. Bu konudaki hassasiyetimizden dolayı projeyi hayata geçirdik. Katkıda bulunmak isteyen herkes bu projeye bireysel olarak destek verebilir. Ben bu projeyi destekleyen tüm birey ve kurumlara teşekkür etmek istiyorum. İnanıyoruz ki bugünleri #BeraberAşacağız.”

 

Borusan Holding ile başlayan projeye katkısını sunan Ford’un yanında,  LC Waikiki, Regal, Teknosa ve Bahçeşehir Üniversitesi de proje sponsorları arasında yer almaktadır.

  • Bu haberimizde yabancı olduğunuz birden fazla terimler mi yer alıyor? Girişime yeni atılacak ya da girişimcilik jargonuna uzak olan girişimciler için hazırladığımız girişim terimleri sözlüğünü ziyaret ediniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Girişim Haber @ 2020