Co Print, Standart 3D Yazıcıları Çok renkli ve Çok malzemeli 3D Baskılar ile Tanıştırıyor

Turkcell’in kitlesel fonlama platformu Arıkovanı, Çok renkli ve malzemeli 3D Baskı’nın Türkiye’deki ilk örneklerini sunan Co Print’i vitrinlerine taşıdı.

Co Print, Standart 3D Yazıcıları Çok renkli ve Çok malzemeli 3D Baskılar ile Tanıştırıyor
18.09.2020
84
A+
A-

Turkcell’in kitlesel fonlama platformu Arıkovanı, Çok renkli ve malzemeli 3D Baskı’nın Türkiye’deki ilk örneklerini sunan Co Print’i vitrinlerine taşıdı.

Turkcell’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye’nin girişimcilerini desteklemeyi sürdüren şirket, kitlesel fonlama platformu Arıkovanı’nda geleceğin teknolojik ürünlerini vitrinine taşıyor.

3D Yazıcılar her geçen gün gelişiyor. 3D Baskı gerek endüstriyel düzeyde gerekse günlük hayatta pek çok sorunumuzu çözüyor. Ancak bu 3D yazıcıların çoğu tek baskı ucuna sahip bu yüzden sadece tek renk malzeme ile üretim yapabiliyorlar. Yerli girişim Co Print ise bunu değiştirmeyi hedefliyor, 3D Yazıcıların tek baskıda 4 farklı filamenti bir arada kullanabilmesini sağlıyor. Bu sayede sıradan bir 3D Yazıcıyı çok renkli ve malzemeli 3D Baskı ile tanıştırıyor.

Bütün 3D Yazıcılar ile Çalışabiliyor

Piyasadaki benzer ürün ve yöntemlerden en az 2 kat daha uygun fiyatlı Co Print, herhangi bir 3D Yazıcının işlevselliğini artıran bir 3D Yazıcı ekipmanıdır. 3D Yazıcılara giren filamenti, bilgisayarda tasarlanan renkli modelin ihtiyacına göre otomatik olarak değiştirir ve bu sayede 3D yazıcıların çok renkli ve çok malzemeli nesneleri tek baskıda üretmesine olanak tanır. Kolay kurulumlu ve ek bir donanım gerektirmeyen Co Print’in en iyi yanlarından birisi de neredeyse bütün Masaüstü 3D Yazıcılarla birlikte çalışabilmesidir.

Patentlenmiş ve seri üretime uygun final prototipi hazır Co Print, Arıkovanı’nda destekleri bekliyor. Ödülleri arasında Okullar için Co Print ve İlk 20 ürün için özel indirimler sunan ekip, siparişlerini Kasım 2020’de kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor.
21 yaşındaki iki genç girişimci Fatih Kazım Duymaz ve Hüseyin Özen tarafından kurulan, çok renkli ve çok malzemeli 3D Baskının Türkiye’deki ilk örneklerini oluşturan girişimin gelecek hedefi ise Türkiyedeki 3D Yazıcı ekosistemini geliştirmeye katkı sağlamak ve global pazara teknolojilerinin ihracatını yapmak.

Arıkovanı’nda ürünün sayfasına buradan  ulaşabilir, siz de farklı başlıklar altında destek vererek hedeflenen bağışa katkıda bulunabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Girişim Haber @ 2020