Drone İle Para Kazanmanın Yolları

Drone İle Para Kazanmanın Yolları
03.05.2021
57
A+
A-

Teknoloji her geçen gün bize daha güzel daha farklı nimetler sunmaya devam ediyor. Son 10 yıl içinde teknoloji gelişerek yeni iş imkânları doğurdu ve hala da doğurmaya devam ediyor. Son yıllarda drone kullanımı iş konusunda baya bir artış gösterdi. Özellikle de dizi-film ve fotoğrafçılık konusunda oldukça revaçta görünmekte.

Drone, kameralı sisteme sahip olan ve uzaktan kumanda ile komuta edilen 120 metreye kadar çıkabilen -120 metreden yükseğe uçurmak yasak- küçük bir İHA’dır diyebiliriz. Hem eğlenceli hem de getirisi olan bir teknoloji aleti olarak olaya bakabiliriz.

Peki, bu sevimli ve eğlenceli olan teknolojik alet ile para kazanılır mı? Kazanılırsa nasıl kazanılır? Diyorsanız sorularınıza yanıt bulmaya gelin beraber çalışalım.

Drone İle Para Nasıl Kazanılır?

Yazımızın başında da dediğimiz gibi drone, son yıllarda oldukça revaçta olan bir teknolojik alettir. Özellikle dizi-film ve fotoğrafçılık alanında çok kullanılmaktadır. Peki, siz dronenu nasıl iş haline getirebilirsiniz? Öncelikle bizden size tavsiye iyi bir fotoğrafçılık kursuna gidip eğitiminizi alıp kendinize bir fotoğraf stüdyosu açabilirsiniz. Şimdi her yerde fotoğrafçı var demeyin kendinizi geliştirip yeni şeyler katıp ispatladıktan sonra emin olun yeni evlenecekler çiftlerden tutunda kısa reklam filmi yaptıracak işletmelere kadar müşteriniz olacaktır. Artık düğün fotoğrafı çektirecek olan yeni çiftler sadece fotoğraf ile yetinmeyip birde kendilerine açık havada bir düğün klibi istemekte. Bu noktada drone işin içine giriyor ve sizin yukarıdan tüm güzellikleri içine alıp harika klipler ortaya çıkarmanıza olanak sağlıyor. Aynı şey işletmeler içinde geçerli tabii.

Bunun yanı sıra havadan haritacılık işini yapmanızda drone ile oldukça mümkün. Havadan haritacılıkta dijital fotogrametrik haritalama ve orto fotoğrafçılık hizmetleri, dronelar kullanılarak gerçekleştirilmekte ve bu sayede büyük miktarda tasarruf sağlanmaktadır. Dronelar da daha yavaş ve alçaktan uçabildiğinden büyük ve geleneksel hava taşıtlarına kıyasla daha çok tercih edilmektedir.

Gayrimenkul işi yapıyorsanız drone ile gayrimenkul videoları çekerek daha çok müşteri sağlayabilirsiniz. Bu nasıl olur demeyin çünkü emlakçılar, dronelar tarafından alçak irtifadan çekilmiş görüntülerin mülkleri ve evleri hızlı bir şekilde satmalarına yardımcı olduklarını ifade etmektedir. Bunun yanı sıra İHA video şirketleri ile çalışan emlakçılar, müşterilerinin arttığını da belirtmektedir.

Drone ile diğer para kazanma yolları ise şunlardır;

  • Güvenlik
  • Gözetim ve Özel Araştırma
  • Bina Denetimleri ve Şantiye Gözlemleri
  • Spor ve Etkinlik Kameramanlığı
  • Arama ve Kurtarma Çalışmaları
  • Tatil ve Otel Reklamcılığı
  • Hassas Tarım
  • Haber Yayını
  • Küçük Ölçekli Video Siteleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Girişim Haber @ 2020