Evden Yapılabilecek İşler

Evden Yapılabilecek İşler
10.05.2021
71
A+
A-

İçin de bulunduğumuz korona virüs pandemi süreci ile beraber maalesef çoğumuz vaktimizi evlerimiz de geçirmek durumun da kaldık. Kimileri evde çalışma sistemini adapte olsa da kimileri de işlerini kaybetti. Sebepler her ne olursa olsun evinizden bir iş kurma ve yönetme fikri çoğu insan için şu şartlar da çok cazip gelmeye başladı. Peki, ev ortamın da neler yapabiliriz, hangi işleri deneyebiliriz bu konu hakkında bu yazımız da sizler için bazı fikirler sunacağız.

Evden Üretim Yapın ve Pazarlayın

El işleri konusunda eliniz bu işlere yatkınsa ve uğraşmayı seviyorsanız bu işin sizin için tam bir biçilmiş kaftan olduğunu söyleyebiliriz. El yapımı üretimlerinizi pazarlamak istiyorsanız öncelikle hangi ana alan da üretim yapacağınızı kararlaştırmalısınız. Yetişkinlere yönelik mi yoksa çocuklara yönelik tasarımlar mı yapacaksınız u gibi konulara başta karar vermeniz gerekiyor. Belirlediğiniz alan da ürün çeşitliliğinizi arttırmalı ve farklı tasarımlarla ön plana çıkmalısınız. Zaman için de kendinize özgü tasarımlar geliştirerek bu alan da bir müşteri portföyü oluşturabilirsiniz. Evden üretim düşüncesi sadece el emeği ile üretilen ürünler ile sınırlı görmeyin. Ev ortamın da yapacağınız geleneksel ev yemekleri ile de büyük kazanç elde edebilirsiniz. Çalışan ve yemek yapmaya vakti olmayan çoğu insan vermiş olduğu davetler için özel olarak ev yemeği yapan kişilerden sipariş veriyor. Siz de aşçılık konusun da kendinize güveniyorsanız bu işe başlayabilirsiniz. Sosyal medya da yapmış olduğunuz işin reklamını yaparken her zaman çok özenli ve dikkatli davranın. Bu konu da müşterilerinizden gelen geri dönüşlere sayfanız da yer verin. Müşteri ile kuracağınız sıcak ilişkiler sizi her zaman farklı kılacaktır.

Aksesuar Üretimi Yapabilirsiniz

Evlerini ve ofislerini el yapımı ve otantik farklı aksesuarla süslemek isteyen bir sürü insan var ve siz de bu sektörden yararlanarak farklı aksesuar tasarımlarına da önem verebilirsiniz. El yapımı kolye, yüzük, küpe, bileklik, anahtarlık gibi farklı alanlar da üretim yapabilirsiniz. Takı aksesuarlarının yanın da evler için kanaviçe işlemeleri, havlu işlemeleri, dantel setler gibi farklı alanlara da yönelebilirsiniz. Bu tarz alanlar da satış yapan sayfalara düğün hazırlığı yapan ailelerin de yoğun olarak ilgi gösterdiğini söyleyebiliriz.

 

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Girişim Haber @ 2020