Gelecekte Önü Açık Sektörler Nelerdir?

Geleceğe dair girişim yapmak isteyen girişimciler doğal olarak Gelecekte Önü Açık Sektörler hangileridir konusunda kafa yoruyorlar.

Gelecekte Önü Açık Sektörler Nelerdir?
12.09.2020
307
A+
A-

Günümüzde ve yakın geçmişte önü açık sektörler arasında olan sağlık ve yazılım bilimleri gelecekte de önü açık sektörler arasında bulunuyor. Sağlık hizmetlerinin gelişen teknoloji ile uyumlu hale gelmesi ve hiçbir zaman tükenmeyecek bir sektör olması sağlık sektörünü gelecekte önü açık olan sektörler arasında bulunmasına neden olurken yazılım bilimleri sürekli gelişen teknolojiye uyum sağlamak zorunda kalan diğer tüm sektörler için bir ihtiyaç haline geliyor. Gelecekte Önü Açık Sektörler Nelerdir? Sorusunu kendimize sorduğumuzda alacağımız ilk iki cevap bu olsa da daha yeni ve farklı sektörler de bu alana katılmış durumda.

Sağlık Teknolojisi

Hasta kayıtlarının yada tıbbi müdahale belgelerinin bilgisayarlarda tutulması gibi hizmetler dışında; reçete programları, online hastane ile randevu işlemleri gibi hizmetler zamanla gelişmeye başladı. Elektronik tıp kayıtlarının tutulması ve bu kayıtlara insanların erişim sunulmasıyla birlikte, sağlık hizmetleri de online dünyada kendine bir yer edinmiş oldu. Öngörücü ve önleyici tıp için yeniliklere yol açan yeni teknolojiler üstüne uğraşılmaya başlandı.

Kişinin sağlık problemini erkenden algılayabilen ya da enfekte olan bir virüsü tespit edebilen sensörler geliştirilmeye başlandı. Bu teknolojiler insanların hastalanmadan önce gereken tedbirleri almasıyla birlikte erkenden teşhis ve tedavi yoluna gitmelerine olanak sağlıyor. Bunun gibi gelişen teknolojiler Gelecekte Önü Açık Sektörler Nelerdir? sorusuna verilecek cevaplardan birini sağlık teknolojisi yapıyor.

Bu teknoloji oldukça yeni ve henüz ilk adımları atılmaya başlandı. Gerçek potansiyelinin ortaya çıkması ve geliştirilmesi için girişimcilerin ilgi ve yatırımlarına ihtiyaç duyuluyor. Diğer bir deyişle, bu teknolojiyi takip edip bu alanın geleceğinde yer edinmek sizin elinizde.

Yazılım Üreticiliği

Yeni ve farklı uygulamalara olan talep artışı nedeni ile yazılımlara duyulan ihtiyaç ve ayrılan paranın ileriki yıllarda yükselmesi bekleniyor. Talep artışı ile yazılım pazarının da genişleyeceği kesin. Bu sektöre yatırım yapmayı düşünen yatırımcılar için kaçırılmayacak bir fırsat niteliğinde.

Bilgisayar mühendislerine olan ihtiyaç her zaman olduğu gibi yakın gelecekte de bu şekilde devam etmesi bekleniyor. Günümüzde yazılım geliştiren üreticilerin birçoğu Hindistan, Çin gibi ülkelerde bulunuyor. Fakat yazılım sektöründe her zaman bu üreticilerin yaptığı yazılımları düzenleyecek ve son noktayı koyacak yazılımcılara ihtiyaç var. Otomasyon sistemleri de rekabeti belirleyen sektörlerden biri. Büyük firmalar ve geniş kitlelere hizmet sunan yöneticiler tarafından bakıldığında kesintisiz ve dinamik otomasyon tasarımları kesinlikle ihtiyaç duyulan bir hizmet.

Oyun Sektörü

Oyun sektörü de gittikçe gelişen ve daha geniş kitlelere hitap eden bir sektör haline geldi. Bu sektörde gelişen oyunları hatasız yapmak oldukça önem taşırken, çalışanlar ile müşterileri birleştirmek için non-game cinsinden oyun elemanlarının kullanımının artmasıyla birlikte oyun sektörünün de hızla büyümesi ve gelişmesi bekleniyor. Eğlence sektöründe yer alan ve günümüzde çok fazla kullanıcısı olan bu sektörde kesinlikle Gelecekte Önü Açık Sektörler Nelerdir? Sorusuna verilen cevaplardan biri.

Büyük Veri (Big Data)

Gelecekte Önü Açık Sektörler Nelerdir? gibi bir soruyu kendimize sorduktan sonra günümüz çağını düşündüğümüzde aklımıza gelen diğer sektörlerden biri de big data. Büyük veri (big data) devrindeyiz ve birçok şirket ve müşteriler, rakip firmalar veya kendi özel verileri hakkındaki verileri işlemek ve anlamlı bilgiler edinerek fayda sağlamayı düşünüyor. Burada zor olan veriyi işlemek yerine veriyi yorumlamak ve iş hayatında bu verilerin rehberliğini kullanarak ilerlemektir. Pazarlama ve piyasa araştırması gibi bir çok farklı şekilde kullanılabilecek olan büyük veri sektörü kesinlikle gelecekte önü açık sektörler arasında olmaya devam ediyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Girişim Haber @ 2020