Akıllı Ürün

Akıllı Ürün; tüm katılımcı faktörlerle, akıl yürütme, algılama, sonuç çıkartma ve değerlendirme gibi dışarıya yönelik iletişim yeteneğine sahip, akıllı bir etkileşim ağı bulunan, nitelikli fabrikalarda üretilen, nihai ve yarı mamul ürünlerdir.

15.04.2021
3
A+
A-
« Back to Glossary Index

Akıllı Ürün; tüm katılımcı faktörlerle, akıl yürütme, algılama, sonuç çıkartma ve değerlendirme gibi dışarıya yönelik iletişim yeteneğine sahip, akıllı bir etkileşim ağı bulunan, nitelikli fabrikalarda üretilen, nihai ve yarı mamul ürünlerdir. Not 1: Bir ürün, üretilen veya imal edilen eşya veya tam veya yarı mamul eşyadır. Not 2: Bir dijital görüntü ürün zekasının bir parçasıdır ve ürünün bünyesinde ve aynı zamanda, mekansal olarak uzağında bulunabilir. Not 3: Ürünün kendine özgü tanımlaması ve ürünle ilgili bilgiler, ürünün akıllı fabrika ile bağlantısını mümkün kılmaktadır.

Dijital dönemin en belirleyici konularındandır. Özellikle, tüketicilerin önem verdiği bir husustur. İçindeki yazılım yardımıyla kendi kendini yenileyebilen, olası arızaları önceden bildirebilen, kullanıcısı ile etkileşim kurabilen vb. özellikler taşıyan ürünler bu kapsamdadır.

« Girişimcilik Terimleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Girişim Haber @ 2020