Bilgisayar Destekli Tasarım

Bilgisayar Destekli Tasarım; 1. Mühendis, mimar ve diğer tasarım uzmanlarının, tasarım çalışmalarında kullandıkları bilgisayar tabanlı çeşitli araçlardır.

16.04.2021
1
A+
A-
« Back to Glossary Index

Bilgisayar Destekli Tasarım; 1. Mühendis, mimar ve diğer tasarım uzmanlarının, tasarım çalışmalarında kullandıkları bilgisayar tabanlı çeşitli araçlardır. 2. Tasarım ve çizimi bilgisayara taşıyan yazılım teknolojisidir.

Mimarlık, mühendislik, tasarım ve üretimde, geometrik modelleme, mühendislik analizi, tasarımın gözden geçirilmesi ve değerlendirilmesi, otomatik çizim alanlarında kullanılır.Ürün temin zamanının kısaltılması, mühendislik ihtiyaçlarının azaltılması, müşteri taleplerinin kolaylıkla ve hızla karşılanması, benzer yeni ürünler üretmek için proje zamanının en aza indirgenmesi, pazar rekabetinde üstünlük sağlanması, hataların minimize edilmesi, tasarım ve üretimin standart hale gelmesi, dokümantasyonun kolaylıkla sağlanması, insan kaynakları, malzeme ve makine kullanımında verimliliğin artırılması, tasarım ve üretim süreçlerinin ve takımlarının daha iyi yönetilmesi amacıyla kullanılır.

 

 

« Girişimcilik Terimleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Girişim Haber @ 2020