Karlı İş Fikirleri

Karlı İş Fikirleri
09.05.2021
104
A+
A-

Yaşamış olduğumuz bu zaman dilimin de teknolojinin de gelişmeye başlaması ile beraber iş sektörü her geçen gün daha da farklı bir kimliğe bürünmeye başladı. Yavaş yavaş tüketim toplumuna dönüştüğümüz bu dönem de insanlar atık daha çok harcıyor ve ihtiyaçlar da değişkenlik gösteriyor. Siz de bu ihtiyaçlara yönelik bir girişim de bulunmak ve iş kurma fikrine sahipseniz bu yazımız da sizler için bazı fikirler vereceğiz.

Doğal Olana Yönelin

Son yıllar da kentleşmenin doğurduğu sonuçlardan birisi de insanların doğal yaşamdan hızlı bir şekil de kopmasıdır. Bu durum zaman için de insanların doğal ve organik olan şeylere duyduğu özlemi arttırmakta ve çareyi üretim yapan insanlardan direkt olarak almak olarak görmüştür. Doğal bir üretim çiftliği kurmak, verimli bir tarım arazisi alpı GDO’ suz tamamen organik meyve sebze üretimi yapmak bu dönem de yapılabilecek en karlı işlerden birisidir. Yapmış olduğunuz üretimi sosyal medya hesaplarından pazarlayarak satışlarınızı çok daha büyük bir kitleye ulaştırabilirsiniz. Tüm bunlar üretim zincirinin ilk aşamasını oluşturan şeyler. İşlerinizi daha da geliştirmek istiyorsanız bu zinciri ikinci halkaya da taşıyabilirsiniz. Yani yetiştiriciliğini yaptığınız ürünleri insanlara ham şekliyle değil de tereyağı, reçel, marmelat haliyle sunabilirsiniz. Organik ve tamamen doğal koşullarla katkısınız bir şekil de yapacağınız bu üretim sizi daha da karlı bir hale getirecektir. Bunun yanın da arıcılık sektörünün de her geçen gün daha da önem kazandığını söylemek de fayda var. Arıcılığı sadece bir nal üretimi olarak düşünmek hata olur. Arı kovanından elde edilen propolis ve arı sütü maddelerine karşı ilgi her geçen artmaktadır.

Sektöre Yönelik Planlama Yapın

Öncelikle hangi alan da ilerlemek istediğinizi belirleyin ve bu bağlam da kendinize bir planlama yapın. Her zaman bir yedek planınız olsun, tedbiri asla elden bırakmayın. Bir işe başlamadan önce kendinizi ilk olarak psikolojik olarak hazırlamanız ve o pazarı tanımanız gerektiğini unutmayın. Neredeyse artık her ihtiyacımızı internet üzerinden temin edebilir bir hale geldik. İnsanların evlerinden çıkmadan veriş yapabilme fikrine her geçen gün daha da alışıyor. Bu yüzden kuracağınız işin teknoloji ile senkronize olmasını sağlayın.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Girişim Haber @ 2020