Kriz Dönemin de Yapılabilecek İşler

Kriz Dönemin de Yapılabilecek İşler
07.05.2021
32
A+
A-

Dünya da meydana gelen siyasi ve sosyal olaylar maalesef ülke ekonomileri de olumsuz yönde etkileyebiliyor. Özellikle şu son yaşadığımız korona virüs pandemi dönemi dünya da ve ülkemiz de çoğu şirketin, girişimcilerinin ve işçilerin ekonomik anlam da zorlanmalarına yol açtı. Peki, yaşanılan bu kriz döneminden en az hasarla nasıl çıkabiliriz bunun için bizler neler yapmalıyız işte bu yazımız da bu hakkın da bazı detaylar vereceğiz.

Zamanın Gereklerine Göre Hareket Edilmeli

Şu an için de yaşamış olduğumuz dünya şartlarının sürekli değişken olduğunu bizlerin de sürekli gelişen ve aynı zaman da değişmeye devam eden bu dünya yaşamına hızlı bir şekil de adapte olmamız gerektiğini unutmayın. Çağın ihtiyaçlarını analiz ederek iş kuran ve kendini değiştirmeye devam eden kişiler her zaman kazanmaya açık olacaklardır. Bugün yaşadığımız bu dünya da sınır kavramları adeta yeniden şekillenmeye başladı ve siz de bu her zaman bu sınır çizgilerinin dışın da düşünmelisiniz. Örneğin, pandemi koşullarından dolayı dışarı çıkamayan insanlar evde tüketim sektörüne ağırlık vermiş durum da. İşletme sahipleri ya da işletme kurmak isteyen girişimci fikirler bu duruma uygun fikirlerle müşteri karşısına çıkmalıdır. Eğer işletmeniz, insanların sipariş verebilecekleri bir web siteye ve kaliteli bir mobil uygulamaya sahip olursa tüketici ile aranızda ki bağ kuvvetlenecek ve bir sonra ki alışverişlerin de yine sizin işletmeniz akıllarına gelecektir.

Kriz Dönemin de Talep Artan Ürünlerin Üretimi ve Reklamı

Yaşanılan her kriz dönemin de insanların almaya ihtiyaç duydukları bazı ürünler olduğu ve bu ürünlere de yüksek bir talebin olduğu gözlemlenmiştir. Bir girişimci kriz daha ülkeyi etkisi altına almadan bu durumu gözlemleyebilmelidir. Talebin artacağı bu sektöre yatırım yaparak krizi en alt hasarla atlatabilir. Bu duruma örnek verecek olursak, yaşamış olduğumuz pandemi koşulların da insanların temizlik ve hijyen maddelerine duyduğu ihtiyaç artış göstermiş durum da. Bir market sahibi bu ürünlerin kendisin de bulunduğuna dair bir kampanya afişi hazırlarsa ve sosyal medya uygulamaları üzerinden bunun reklamını yaparsa muhakkak tüketici tarafından bunun geri dönüşü alacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Girişim Haber @ 2020