Öğretmenler İçin İnternetten Para Kazanma Yolları

Dijital çağda yaşadığımız bugünlerde, eğitimin önemli neferlerinden birisi olan öğretmenler için internetten para kazanma yolları inceleyeceğimiz konular arasında yer buldu.

Öğretmenler İçin İnternetten Para Kazanma Yolları
23.10.2020
4.427
A+
A-

Dijital çağda yaşadığımız bugünlerde, eğitimin önemli neferlerinden birisi olan öğretmenler için internetten para kazanma yolları inceleyeceğimiz konular arasında yer buldu. Teknolojinin sürekli gelişimi ile birlikte gün geçtikçe her şey değişiyor. İmkanlar değişiyor, gündemler değişiyor, daha önceden bildiğimiz ve yaptığımız işlerin yapma şekilleri de değişmeye devam ediyor. Ama değişmeyen nadir bir şey var ki insan yaşamı ve insanın geçinmeye, paraya olan ihtiyacı. Para kazanma ihtiyacı zamanla değişmemesine rağmen para kazanma yöntemleri yıllar geçtikçe değişmektedir. Öğretmenler için de ek gelir ya da pasif gelir kazanmak her zaman cazip gelmiştir. Bu noktada öğretmenler için internetten para kazanma yolları söz konusu olduğunda karşımıza çok sayıda farklı seçenek de çıkmaktadır.

Birçok çalışan için pasif gelir konusu sıklıkla araştırılmaya ve bu konu yeni fırsatlar kovalanmaya devam ediliyor. Sitemizde de karlı ve yeni olabilecek, iş fikirleri kategorimizde ana gelir, ek gelir ya da pasif gelir fırsatlarına dair onlarca makale yer almaktadır.

Günümüzde sanal ortamda da para kazanmak mümkün! Hatta çoğu zaman artısı daha çok diyebiliriz. Örneğin kendi mevcut işinizin yanı sıra ek iş olarak internet pek çok şey yapabilirsiniz. Çünkü bu oldukça yaygın bir durum örneğin öğretmen bireyler çalışma saatlerinin dışında internetten ek gelir elde edebilir. Ya da öğretmen olup atanamayanlar, ya da emekli olanlar. Şimdi biraz öğretmenler için internetten para kazanma yolları konusuna göz atıp, öğretmenlerin yaz kış ayırt etmeksizin yapabileceği işler için örnekler verelim.

Makale Yazarak Para Kazanabilirsiniz

Bir eğitimci, öğretmen branşı ne olursa olsun yazım kurallarına ortalama bir bireyden daha fazla hakimdir. İnternetten editörlük, makale yazarlığı,içerik yazarlığı yapmak günümüzde binlerce öğretmenin, üniversite öğrencilerinin gelir kaynakları arasında yer alıyor. Peki “makale yazarlığı ne kadar kazandırıyor?” sorusunun cevabı ise şöyle: yazı için ortalama minimum 5 TL-10 TL arasında geliriniz olduğunu kabul edersek ve günde 5 içerik üretebilseniz bu ayda 750-1500 TL civarında bir ilave gelir elde edebilirsiniz. Makale yazarlığı ve editörlük ile ilgili bilgi almak için, “bilgisayar başından editörlük yaparak para kazanma” yollarına bakabilirsiniz. Bu öğretmenler için para kazanma yollarında oldukça popülerdir.

Özel Eğitim Paketleri Yapabilirsiniz

İnternet üzerinden öğretmenlere özel para kazanma yolları söz konusu olduğunda doğal olarak eğitimle alakalı alanlar karşımıza çıkmaktadır. Tam da bu noktada özel eğitim paketleri oluşturarak, internet üzerinden satışa sunmak en mantıklı seçenekler arasında yer almaktadır. Elbette ki hazırladığınız eğitim paketini tekrar ve sürekli olarak satacak olmanız, beraberinde önemli kazanımları da getirmektedir. Eğitim paketlerine örnek verecek olursak; diyelim ki ‘’integral’’ konusunda öğrencilere yönelik bir eğitim paketi oluşturdunuz. Toplamda 3-4 dersten oluşabilecek eğitim paketlerine olan ilginin son zamanlarda oldukça fazla olduğunu da söyleyebiliriz.

Online Özel Ders Verebilirsiniz

Birçok öğretmen, okul dışında özel ders vererek gelir elde edebiliyor. Ancak günümüzde özellikle pandemi döneminde özel dersler artık, evlerde birebir dersler yerine uzaktan eğitim modeline dönüştü. Birçok eğitim platformu, öğrenciler ile öğretmenleri video dersler üzerinden bir araya getiriyor. Eğer henüz online özel ders verme platformları ile ilgili bilgi sahibi değilseniz, çok şey kaçırıyor olabilirsiniz. Zamanın ruhunu yakalamak ve çağın teknolojilerine ayak uydurmak, bir eğitimciye uzun vadede birçok şey kazandıracaktır. Bu konuda özellikle 2020 yılında yaşadığımız pandemi döneminde kullanılan zoom, meet, skype ya da lync platformlarının kullanımı hakkında geniş bilgi sahibi olmanızı öneriyoruz.

Sizler de özel ders veren öğretmenler arasına katılarak, özel ders almak isteyen öğrencilere ulaşabilirsiniz. Hemen kayıt ol ve özel ders ver.

Dijital Kitap Yazmak

Öğretmenler için internetten para kazanma yolları arasında dijital kitap yazmak da bulunmaktadır. Artık çoğu öğretmen evde editörlük, kitap yazarlığı yapmaktadır. Dilerseniz kendi branşınızla ilgili kitaplar yazabilirsiniz ya da test, deneme üretebilirsiniz. Hatta branşınızla ilgili olmasa da herhangi bir konuda deneme türünde kitaplar yazabilirsiniz.

Sitemizde yer alan Kripto Para Yatırımlarında dikkat edilmesi gerekenler isimli makalemizi okudunuz mu?

Sosyal Medya Üzerinden Reklam Yapmak

Herhangi bir sosyal medya platformunda örneğin instagramda, twitter da mesleki paylaşımlar yapıp, sayfanızı zamanla büyütebilirsiniz. Kaliteli içeriklerle gün geçtikçe takipçi sayınızı arttırabilir, sonrasında gelecek iş birlikleri ve reklam tekliflerini değerlendirerek ek gelir elde edebilirsiniz. Takipçi sayınız ne kadar çok olursa gelen reklamlardan da o doğrultuda para kazanabilirsiniz. Hatta bu öğretmenler için internetten para kazanma yollarından en eğlencelisi bile olabilir.

Yukarıda verdiğimiz örnekler en temel, ilk akla gelen işler olup, maaşı yetmeyen ya da boş vakitlerini değerlendirmek isteyen öğretmenler için ek iş fırsatları olarak karşımıza çıkmaktadır.

Siz de birer öğretmen olarak aklınıza gelen yaptığınız ya da yapmayı planladığınız pasif gelir ya da doğrudan gelir örnekleriniz için lütfen yorum bölümümüzü kullanınız. Ayrıca incelememizi istediğiniz konular için de aşağıda yer alan yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

YORUMLAR

  1. HAYRİ SEVİMLİOĞLU dedi ki:

    DAHA SONRA

Girişim Haber @ 2020