Pasif Gelir Elde Etmek İçin Ne Yapmak Gerekiyor?

Kendinize bol bol vakit ayırmak isteyenlerin tercihi Pasif Gelir elde etmek olmakta ve bunun için ne yapmak gerekiyor sorusunun cevabı makalemizde..

Pasif Gelir Elde Etmek İçin Ne Yapmak Gerekiyor?
24.08.2020
396
A+
A-

Hayatta kendinize vakit ayıramıyorsanız ya da işinizin yoğunluğundan yaşadığınız stres ve sıkıntının artık sizi bitirmeye başladığını düşünüyorsanız o zaman pasif gelir elde etme yöntemlerine bakarak kendinize hak ettiğiniz zamanı ayırabilirsiniz. Pasif gelir; sizin gün içinde en az çabayı harcayarak para kazanmanızı sağlayan işlerden elde edilen gelirdir. Ve kendinize bol bol vakit ayırmak isteyenlerin tercihi bu gelir türü olmaktadır. Pasif Gelir elde etmek için ne yapmak gerekiyor?

Blog ya da Site Kurmak

Bu konularda biraz bilginiz varsa pasif gelir elde etmenin en kolay ve çok gelir getiren yollarından biridir. Kendinize bir konu seçip o konu hakkında kaleme aldığınız yazıları bu sitede paylaşarak elde ettiğiniz görüntülenmeyle gün içinde kendinizi çok yormadan yüksek gelirler elde edebilirsiniz. Zamanla sunduğunuz içeriği genişleterek daha geniş kitleleri sitenize çekebilir gelirinizi artırabilirsiniz. “İyi Bir Blog Yazısı Nasıl Yazılır?” konusunu incelemek blog yayıncılığında sizi başarıya taşıyabilir.

Yazılım Konusunda Çalışmalar Yapmak

Evet bunun biraz daha ustalık isteyen bir iş olduğunu söyleyebiliriz. Ama analitik düşünme konusunda yeteneğiniz varsa yeni bir dil öğrenir gibi yazılım dillerini internetten videolar izleyerek öğrenebilirsiniz. Bir dilde kodlama yapmayı öğrendikten sonra gerisi sizin yaratıcılığınıza kalıyor. Şirketler için özel programlar yazıp bunları satarak para kazanabilir ya da mobil oyunlar yapıp bunu Google play üstünden pazarlayarak pasif gelir elde etmek için ne yapmak gerekiyor? Sorusuna kendi cevabınızı bulabilirsiniz.

Kurgu İçerikler Üretmek

Çeşitli internet siteleri üstünde yazdığınız kitapları, senaryoları yayınlayabilirsiniz. İnsanlar bu içeriklere ilgi gösterdikçe özgün içeriklerin peşinde olan yapımcılar sizin de içeriklerinizi fark edecek ve bunları basılı hale getirip satmak isteyecek ya da sizin ürettiğiniz içerik dizi film olarak değerlenecektir. Bir diğer yöntemde rol yapma oyunlarına ilgiliniz varsa kendi senaryolu oyun içeriğinizi üretip insanların oynaması için bunları pazarlayabilirsiniz.

Stok İçerik Üreticiliği

Bu iş genelde başta yorucu ama daha sonra bu yorgunluğun meyvesini yediğiniz bir iştir. Kısaca insanların ilgi duyabileceği genel fotoğraflar çekip bunları çeşitli siteler üstünden satma mantığına dayanmaktadır. Photoshop ile çektiğiniz fotoğrafları temizleyip renklendirip insanların ilgi duyacağı hale getirdikten sonra onları kategorilere ayırıp satışa sunup gelir elde etmek mümkündür.

Şirketlere Yatırım Yapmak

Riskli ve pasif gelir elde etmek için ne yapmak gerekiyor? Sorusundan uzakmış, sadece paranızı değerlendirme yöntemiymiş gibi görülebilir ama doğru şirketlere yatırım yaptığınız taktirde hiç maddi sıkıntı çekmeden yaşayabileceğiniz bir hayatınız olabilir. Şirketleri iyi analiz etmek piyasaların gideceği yönü doğru tahmin edebilmek bu işte elzemdir. İlk başta internetten borsaları takip ettikten sonra küçük yatırımlarla işe başlayıp deneyim kazanabilir ilerleyen dönemlerde deneyim ve yatırım miktarınızı artırarak devam edip hayallerinizde ki hayatı sürdürecek miktarlarda maddiyat elde edebilirsiniz.

Stoksuz Ürün Satışı

Bu iş türü son zamanlarda yükselmeye başlayan bir sektördür. Bu işe pazarlama ya da randevu alma işi olarak da bakabiliriz. İş kendi işiniz fakat bir deponuz ya da bir dükkanınız olmuyor. Onun yerine dükkânı ya da deposu olan bir şirket için siparişler alıyorsunuz, bu siparişleri şirkete iletiyorsunuz. Şirkette belli ücret aldıktan sonra kalan miktarı hesabınıza yatırıyor. Eğer yeterince çaba harcarsanız zamanla kendi şirketinizin patronu olup sıfır maliyetle başladığınız işi dev bir yatırıma çevirebilirsiniz daha sonra size kalan arkanıza yaslanıp işleyen şirketinizin keyfini çıkarmak olur.

Yukarda saydıklarımız pasif gelir elde etmek için ne yapmak gerekiyor? diye soran ya da para kazanmak için çok fazla efor sarf etmek istemeyen pek çok insan için birkaç uygulanabilecek fikirdi. Bunların dışında gayrimenkul yatırımı yapmak, yeteneğinizi bir şirket için kullanmak yerine kendi şirketinize harcamak gibi yapabileceğiniz başka seçeneklerde mevcut, çok çaba harcayıp az para kazanmak yerine az parayla ufaktan başlayıp çok büyük meblağlar kazanmayı düşünürseniz sizde bu yollardan birini deneyebilirsiniz. Belki de karlı bir gelecek sandığınız kadar uzak değildir size.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Girişim Haber @ 2020