Sınırları ortadan kaldıran dijital gönüllülük sistemi e-Gönüllü

e-Gönüllü Mayıs 2020 yılında Büşra Şahin’in kurmuş olduğu bir sosyal girişim. Gönüllülüğün
e- halini Türkiye’ye kazandırmaya çalışan e-Gönüllü; gönüllülüğün dijital boyutunu gündeme
getirirken, dijital gönüllüleri ile sivil toplum faaliyetlerinin dijitalleşme süreçlerine katkı
sağlıyor.

Sınırları ortadan kaldıran dijital gönüllülük sistemi e-Gönüllü

Sınırları Ortadan Kaldıran Dijital Gönüllülük Sistemi ‘’ e-Gönüllü’’

e-Gönüllü, STK’lar ile gönüllüleri dijital platformda bir araya getirerek sağladığı online gönüllülük sistemi & teknoloji iş birlikleriyle sivil toplum kuruluşlarının dijitalleşme süreçlerine destek sağlayan bir sosyal girişimdir. Geçmiş sivil toplum deneyimlerinde fark edilen ihtiyaçlara yönelik kurulan e-Gönüllü, sivil toplum örgütlerininin dijitalleşme süreçlerine destek sağlayarak uçtan uca dijital gönüllülük faaliyetlerini yürütmektedir.

e-Gönüllü Vizyonu

e-Gönüllü sağladığı online gönüllülük & teknoloji işbirlikleri ile Sivil toplum kuruluşlarının faaliyetlerinin dijtalleşmesine destek sağlayarak bilinirlikleri & faaliyetlerini tüm Türkiye’ye ulaştırmalarını sağlamayı hedefler.

İş birlikleri & Destekçileri

Şu an hali hazırda; raklet, sertifier, paraşüt, zeo gibi 15+ şirketle teknoloji iş birlikleri bulunmakta. İş birliği kapsamında servis sağlayıcı konumuna geçerek teknoloji şirketlerinin hizmetlerini bünyelerinde bulunan STK’lara indirimli bir şekilde sunmalarını sağlamaktalar . İki taraflı da kazan-kazan ilişkisinde bir model düşünebilirsiniz. E-Gönülü aracılığı ile birçok STK teknoloji hizmetlerine indirimli ulaşırken teknoloji şirketleri de iş birliği doğrultusunda birçok STK’ya ile tek bir platform üzerinden ulaşabilmekte. Partnerlik sağlamak isteyen teknoloji şirketlerinde de ortaklık enerjisine ve hizmetlerin stk ihtiyaçları ile uyumuna mutlaka dikkat ediliyor.

Hangi alanlarda e-gönüllüler arıyorsunuz?

‘’sınırları ortadan kaldıran dijital gönüllülük sistemi’’ mottosuyla çıkan e gönüllü için bu yolda hiçbir şeyin sınırı yok. Bünyesinde 40+ e-STK’ mevcut. TEGV, WWF, Buldan gibi hepsi farklı alanlara hizmet eden ve gönüllü ihtiyaçları olan STK’lar. Bu ihtiyaçlarına ve talebine göre değişiyor. Gönüllü çizerler, çeviri, sosyal medya desteği gibi konularda ilanlarını görebilirsiniz.

Nasıl e-Gönüllü Olabilirsiniz?

Gönüllü adayları sitede bulunan https://egonullu.com/projeler/ sayfasında STK proje çağrılarına başvuru gerçekleştirebilirler. Gönüllü kişiler başvurularını gerçekleştirdikten sonra e-Gönüllü ekibinden giden aramıza hoş geldin maili ile gönüllüleri slack kanallarına almaktadırlar. Akabinde gerçekleştirilen dijital gönüllülük nedir? eğitimi sonrasında gönüllüler ve STK’lar birbirleriyle eşleşmekte ve faaliyetlerine başlamaktadırlar.

Kimler e-Gönüllü olabilir?

e-Gönüllü olmanın hiçbir kıstası yok. Yaşınız, mesleğiniz, konumunuz neresi olursa olsun gönüllülük yapabilirsiniz. Bir şeyleri dert edinmiş ve bunlar için çözüm arayan herkes e-Gönüllü olabilir. Detaylı bilgi ve her türlü sorunuz için merhaba@egonullu.com mailinden ulaşabilir ve https://egonullu.com/ ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Girişim Haber @ 2020