TechOne Fonu ile Teknolojik Girişimlere Destek

Türkiye’de gelecek vadeden ve küresel pazarlara açılma imkanı olan teknolojik girişimlere destek verme amacıyla Techone Fonu  oluşturuldu.

TechOne Fonu ile Teknolojik Girişimlere Destek
05.06.2020
28
A+
A-

Türkiye’de gelecek vadeden ve küresel pazarlara açılma imkanı olan teknolojik girişimlere destek verme amacıyla Techone Fonu  oluşturuldu. “TechOne” fonu önümüzdeki 5 yıl boyunca teknolojik girişimlere 200 milyon TL’nin üzerinde yatırım yapmayı amaçlıyor. Bu fonun kullanımı ile Türkiye’de doğan ve geliştirilen teknolojilerin yurt dışına kolaylıkla açılması hedefleniyor.

TechOne fonu ile ilgili açıklamalar, Tarvenn Ventures isimli bir danışmanlık şirketi tarafından yapıldı. Yapılan açıklamalara göre fon, henüz erken aşama evresinde olan 50’den fazla teknolojik projeyi kapsaması planlanıyor. Girişim sermayesi fonu kapsamında maddi desteğin yanı sıra bilgi ve tecrübe aktarımı da gerçekleştirilecek. Bu fon ile büyük teknolojik projeleri olan girişimcilerin elinden tutup, dünyaya açılmaları gibi kritik konularda mentorluk çalışmaları da yer alacak.

 

TechOne girişim sermayesi fonunun destek vereceği projeler için sektör ayrımı yapılmayacak. Fon ekibi, projeleri büyük bir titizlikle inceledikten sonra proje sahiplerine hem maddi hem de manevi destek vererek girişimlerin ayakta kalmalarına olanak tanınacak. Yapay zeka, robotik, IoT, ileri malzeme ve medikal gibi alanlarda proje geliştiren girişimciler, TechOne’dan destek almak için gerekli başvuruları yapabilecekler.

TechOne fonu ile ilgili dikkat edilmesi gereken en önemli konu ise bu fon Türkiye Cumhuriyeti tarafından kurulmuş bir fon olmadığıdır. Bu nedenle bu girişim sermayesi fonu, devlet eliyle yönetilmeyecek. Yurt dışında bugüne kadar yaptıkları çalışmalarla önemli işlere imza atmış olan Tarvenn Ventures, bu fon ile Türkiye’deki girişimcilere de destek vermeyi hedefliyor. Türkiye’den global pazarlara açılma potansiyeli olan teknoloji girişimlerine 5 yıl içerisinde 200 Milyon TL’nin üzerinde yatırım yapmayı hedefliyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Girişim Haber @ 2020