Yerli biyoteknoloji şirketi ENBIOSIS’e PRAGMA ortak oldu

Türkiye’nin önde gelen yatırım bankacılığı şirketi PRAGMA ile yer aldığı çalışmalarla global aktörler arasında yerini almaya başlayan yerli biyoteknoloji şirketi ENBIOSIS arasında ortaklık imzaları atıldı.

Yerli biyoteknoloji şirketi ENBIOSIS’e PRAGMA ortak oldu
29.05.2021
104
A+
A-

Yapay zekâ temelli mikrobiyom analizi ile kişiselleştirilmiş sağlık çözüm sunan ENBIOSIS istikrarlı ilerleyişini devam ettiriyor. Türkiye’nin lider yatırım bankacılığı şirketi olan PRAGMA ile anlaşmaya varan ENBIOSIS, yakın gelecekteki girişimleriyle başarısını daha da artırmayı hedefliyor.

“Yakın gelecek planlarımız ile büyümeye devam edeceğiz”

Geliştirdiği yapay zeka temelli analiz sistemi ile ENBIOSIS, bir yandan farklı hastalıklar için kişiye özel çözümler sunarken, diğer yandan gerçekleştirdiği klinik çalışmalarla global anlamda yerini sağlamlaştırıyor. ENBIOSIS katma değerli çözümlerini dünyadaki çeşitli ülkelerdeki kullanıcılara kısa zamanda sunmaya başlayacak. Bu kapsamda yakın zamanda ABD’de, Fransa’da ve Suudi Arabistan’da anlaşmalar yapıldı.

B2C ve B2B dijital pazarlama ve iş geliştirme süreçlerine hız veren ENBIOSIS, potansiyel partner ve müşteriler ile temas kurduğu kanalların sayısını da artırarak daha fazla kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor.

Kişiye özel prebiyotikler yolda!

ENBIOSIS kurucuları kişiye özel çözüm ve desteklerine yenilerini eklemeye devam edeceklerini belirtiyorlar. ENBIOSIS’in yakın zamandaki planlarını ise şu sözlerle ifade ediyorlar:

“Ağustos ayının sonuna kadar kişiye özel prebiyotiklerin ve IBS prebiyotiğinin üretimini tamamlayarak yurt içi ve yurt dışında satış ruhsatlarını alacağız. Mobil uygulamamızın da yayınlanmasının ardından üyelik modeline geçiş yapacağız. IBS, karaciğer yağlanması, ülseratif kolit, crohn ve kolon kanseri hastalıklarının erken dönemde teşhisi için geliştirdiğimiz tanı kitinin FDA onayını ve CE sertifikasını alacağız. Ayrıca yaygın görülen Tip 2 diyabet hastalığına özel diyet modülümüzü tamamlayacağız. IBS üzerine gerçekleştirdiğimiz klinik çalışmada %78 başarı elde etmek bizim için önemli bir başarı oldu. Yıl sonuna kadar 3 klinik çalışmayı daha tamamlayacağız.”

ENBIOSIS Huzursuz Bağırsak Sendromu’na karşı %78 başarı elde etti

Tüm dünyada yaygın görülen bir rahatsızlık olan Huzursuz Bağırsak Sendromu (IBS), bu sorunla yaşayanlar için büyük bir problem. Bu sendrom, dünya nüfusunun yaklaşık %10-%15’ini etkiliyor. ENBIOSIS, gerçekleştirdiği klinik çalışmayla IBS için de tedavi çözümü sunuyor:

“Huzursuz Bağırsak Sendromu rahatsızlığının tedavisi için mikrobiyom terapisinin etkinliğini araştırdığımız klinik çalışmamızı yayınladık. Bu çalışma dünyada bir ilk. Bu klinik çalışma sonucunda Enbiosis Mikrobiyom Diyeti ile takip edilen hastaların semptomlarında %78 iyileşme gözlemlendi. Bu başarı sonucunda her yıl gastroenteroloji hastalıkları üzerine çalışan 14.000 hekim, araştırmacı ve akademisyenin katıldığı en büyük platform olan Digestive Disease Week’e (DDW) klinik çalışmamızı sunmak üzere davetiye aldık. Ek olarak klinik çalışmamızın özeti American Gastroenterology Association’ın en prestijli dergisi Gastroenterology dergisinde yayımlandı.

PRAGMA

Şirket satın alma birleşmeleri alanında Türkiye’nin lider yatırım bankacılığı şirketi olan PRAGMA kuruluşundan bu yana 100 işlemle 7.0 milyar ABD Dolarlık işlem hacmine ulaştı.

PRAGMA, yatırım bankacılığı faaliyetlerine ek olarak değer yaratma amacıyla doğrudan yatırımlar da yapmakta. Bu kapsamda PRAGMA’nın teknoloji, sanayi ve madencilik alanlarında önemli yatırımları bulunmakta.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Girişim Haber @ 2020