1000 TL Altı Sermaye ile Yapılabilecek İşler

1000 TL altı sermaye ile yapılabilecek işler kategorisinde, yapabileceğiniz ürün satışı sistemlerini sizin için inceledik.

1000 TL Altı Sermaye ile Yapılabilecek İşler
07.09.2020
398
A+
A-

Ekonomik olarak gelirimizin giderleri karşılamadığını ya da zor yettiğini her sohbette mutlaka belirtiriz. Bunun gibi ek gelir olarak iş yapan veya yapmak isteyen birçok insan bulunmaktadır. Son yıllarda artan ek gelire olan taleple birlikte iş sahaları da artış göstermektedir. Örneğin 1000 TL altı sermaye ile yapılabilecek mini işler oldukça çok rağbet görmektedir. Neler yapılabileceği araştırıldığında karşımıza birçok seçenek çıkacaktır. Mesela; evde toka paketleme işi bu günlerde sıkça tercih edilir oldu. İkişer adet saç tokasını karton altlıklara yerleştirerek yapılabilen bu basit işi her yaştan insan yapabiliyor. Bunun için öncelikle karton altlık kestirerek ve kutulamak istediğiniz tokaları seçerek 1000 TL ve altı bir miktar para ayırmanız yeterli gelmektedir.

Evde Maske Yapımı

Son günlerde herkesin kullandığı maskeler iş sahası olarak karşımıza çıkmaktadır. Girişimci ruhu olan bir insan bu zorunlu takılan maskeyi imal ederek kendisine ve ailesine ek gelir elde edebilmektedir. Özellikle 1000 TL altı sermayeyle yapılabilecek mini işler arasında günümüzde oldukça sık tercih edilmektedir. Dikiş makinelerinin maliyetleri 300 ile 5000 TL arasında değişebiliyor. Profesyonel bir makine almak yerine evimizde maske yapımında kullanabileceğimiz orta halli bir dikiş makinesi işimizi görebilir. Bunun için 700-800 TL’lik bir bütçe yeterli gelmektedir. Bu sektör için dikiş bilinmesi gerekiyor fakat zorunlu değil. Biraz araştırma ve çalışmayla pratik yaparak birkaç saat içerisinde maske yapımına yetecek kadar dikiş bilgisi öğrenebilinir.

Borsa Yatırımcılığı

Ülkemizde 1 Milyondan fazla borsa yatırımcısı bulunmaktadır. Fazla bir sermayeniz yoksa mesela 1000 TL altı sermaye ile yapılabilecek mini işler ile ilgileniyorsanız bu kadar bir para bile borsada yatırım yapmanız için yeterli olacaktır. Risk taşıdığı kadar kazanma oranının da yüksek olduğu BİST (Borsa İstanbul) yeni girecek olan yatırımcıların iştahlarını kabartıyor. Bu sektöre girebilmek için öncelikle bir banka hesabınızın olması gerekiyor. Daha sonra bu hesaba bağlı olarak yatırım hesabı açtırmanız gereklidir. Bu işlemlerden sonra istediğiniz şirketin hisselerini araştırarak 1000 TL ve altı istediğiniz kadar satın alabilirsiniz. Şirketlerin yaptıkları karlarla birlikte hisse senetleri de artacak ve siz de aldığınız hisse senedi kadar kar yapabileceksiniz.

Parfüm Satışı

Sıcak yaz günlerini yaşadığımız bu zamanlarda hepimiz terlemekten yana şikâyet etmekteyiz. Ter kokmak istemeyen insanların birçoğu parfüm kullanmaktadır. Büyüklü küçüklü şişelerde bulunan parfüm şişeleri artık herkesin taşıyabileceği oranlarda üretilmektedir. 1000 TL altı sermaye ile yapılabilecek mini işler gurubunun gözde sektörlerinden olan parfüm satışı kar oranları ile de birçok girişimci tarafından tercih edilmektedir. Yaptıkları ana işlerinin yanı sıra ek iş olarak da genellikle yapılan parfüm satışı ile hiç de azımsanmayacak miktarlarda para kazınılabiliyor. Bunun için ise bir imalatçı ile anlaşılarak veya yine internet üzerinden satış yapan toptancı firmalar tespit edilerek belirli bir miktar sipariş edildikten sonra eş dost veya iş arkadaşlarınıza parfüm satışı yaparak gelir elde etmeniz mümkün.

Kozmetik Ürünlerin Pazarlanması

Kadınların hiçbir zaman vazgeçemedikleri bir sektör olan kozmetik ürünlerinin satışı yapılarak yine ciddi oranlarda kar elde edilmesi mümkün. 1000 TL altı sermaye ile yapılabilecek işler kategorisinde ilk sıralarda yer alan kozmetik ürün satışı özellikle bayanların tercih ettikleri bir sektördür. Hem kendileri için uygun fiyatlarda ürün alıyor hem de akraba ve arkadaş çevrelerine bu ürünleri satarak para kazanabiliyorlar. Bu iş için ise toptan kozmetik ürünler satış yapan gözde markaların bayileri ile anlaşılabilir ve biraz uğraşarak ciddi oranlarda kazanç elde edilebilir. Aynı şekilde bu bakım ürünlerinin toptan olarak satıldığı internet siteleri de araştırılarak irtibata geçilebilir.

1000 TL Sermayem var diyenler için siz de aşağıdaki yorum kutusu vasıtasıyla bir görüş bırakın…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Girişim Haber @ 2020