20.000 TL Altı Sermaye ile Kazandıran İş Fikirleri

20.000 tl altı sermaye ile kazandıran iş fikirleri konusunu sizler için derlediğimiz makale ile bazı iş fikirlerini sizler için bir araya getirdik.

20.000 TL Altı Sermaye ile Kazandıran İş Fikirleri
30.08.2020
1.740
A+
A-

Kendi işini kurmak isteyenler bu yolda en büyük sıkıntıyı semaye konusunda yaşamaktadır. Hayalinizdeki iş planını kurmak ve kendi işinizin patronu olmak birikmiş nakitiniz yoksa zorlayıcı olabilir. Fakat düşük sermaye ile de kendi işinizi kurmanız mümkün. Önemli olan başladığınız işte sürdürülebilirliğin olmasıdır. Uzmanlık alanınız doğrultusunda bir işe başlarsanız bu alanda tutunabilme imkanınız oldukça yüksek. Bu nedenle bir işe yatırım yapmadan önce iyi bir araştırma yapmak ve geleceğe yönelik planlama çok önemli ve gereklidir. Örnek olarak 20.000 tl altı sermaye ile kazandıran iş fikirleri konusunu sizler için düzenledik.

E-Ticaret İle Ürün Satışı

Düşük bir sermaye ile yapılabilecek en mantıklı girişim fikirlerinden bir tanesi e-ticaret ile kazanmaya başlamaktır. Günümüz dünyasının online olarak internet odaklı olduğu düşünülürse bu sektör kazancınızı arttırabilir. Normal şartlarda bir ticarete atılmak daha masraflı iken e- ticaret ile daha az sermayeye gerek duyarsınız. Öncelikle çok tercih edilen bir ürün gurubu satmanız başlangıç açısından risksiz bir tercih olacaktır.

İşinizi sınırlı ürün gurubu ile başlatıp satış oranlarınız doğrultusunda ürün çeşitliliğini arttırabilirsiniz. Bu sektörde tanıtımlar ve reklamlar oldukça önemlidir. Küçük adımlar ile başlanmalı ve sabırlı olunmalıdır. Müşteri memnuniyeti yakalandığında devamlı alışveriş yapacak bir kitleye sahip olabilirsiniz.

Cafe Açmak

20.000 tl altı sermaye ile kazandıran iş fikirleri arasında birçoğunun aklına şirin bir cafe açmak gelmiştir. Fakat cafe açmak riskli bir yatırım olabilir. Açacağını cafe işlek bir yerde konumlandırılmalıdır. Müşteri profili göz önünde bulundurulursa okul ve üniversite gibi genç guruba yakın bir cafe açmak sürdürülebilirlik açısından olumlu sonuçlanabilir.

Konsepte yönelik bir cafe açma fikri de inovatif bir girişim olacağından müşterilerin ilgisini çekebilir. Cafenizi açtıktan sonra sosyal medya ve broşür dağıtımı ile kendi reklamınızı yapabilirsiniz. Sosyal medyada hizmetlerinizden ve gelen müşteri memnuniyetinden bahsetmek güvenilir bir işletme imajı oluşturmak açısından çok önemlidir. Bu sayede tanınma oranınızı arttırarak daha çok müşteri tarafından tercih edilirsiniz.

Kırtasiye Açmak

Eğitim öğretimin yılın dokuz ayını kapsayan bir süreç olduğu düşünülürse bu sektörde kırtasiye açmak iyi bir fikir olabilir. Kırtasiye için seçilen dükkan okullara yakın bir lokasyonda bulunmalıdır. İlk zamanlar kırtasiye ürünleri ile başladığınız ürün çeşitlerini gelir düzeyine göre kitap satışı ile geliştirebilirsiniz. 20.000 TL altı bir sermaye ile küçük bir kırtasiye dükkanı açabilirsiniz.  Kırtasiye açmak konusunda değerlendirmemizi daha önce de yapmıştır.

İş Yeri Devralmak

İş yeri devralarak, oturmuş olan bir düzen 20.000 tl altı sermaye ile kazandıran iş fikirleri içerisinde başarı oranı yüksek fikirlerden bir tanesi. Bu doğrultuda çok tercih edilen çiğköfteci, tatlıcı, bijuteri, unlu mamüller ve büfe gibi iş yerleri kazanç getiren ve ihtiyaca yönelik iş yerleridir. Fakat burada dikkat edilmesi gereken iş sahibi ile etkili bir diyolog kurarak neden iş yerini devrettiğini dikkate almak. Çevrede bu iş ile uğraşan diğer iş yerlerinin tercih edilme oranları da iyi araştırılmalıdır.

Sitemizde yer alan Kripto Para Yatırımlarında dikkat edilmesi gerekenler isimli makalemizi okudunuz mu?

Emlak ve Gayrimekul

20.000 tl altı sermaye ile kazandıran iş fikirleri arasında emlak sektörü gideri az olan kazandırabilirliği yüksek fikirler arasındadır. Bu işe yatırım yapmadan önce tecrübe ve bilgi birikimi çok önemlidir. İşe yatırım yaptıktan sonra iyi koordine edilmediğinde olumsuz sonuçlar kaçınılmaz olabilir.

Ucuza alınan tarlaların kar payı koyularak satılması ile bu işte iyi kazançlar elde etmek mümkün. Satılık ve kiralık evlerin emlak danışmanlığını yapabilmek için ise sertifika edinmeniz gerekir. Daha sonra bu sektörde bilinirliği yüksek bir online platformda ilan yayınlamanız daha çok müşteriye ulaşmanızı sağlayarak işinizi geliştirmenizde kolaylık sağlar.

20 bin lira sermayem var diyenler için bir takım iş fikirleri sunduk. Sizin 20 bin lira sermayeniz olsa hangi işleri yapardınız, lütfen yorumlarda bizimle paylaşın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Girişim Haber @ 2020