5000 TL Altı Sermaye İle Yapılacak İşler Nelerdir?

Bu makalemizde 5000 TL Altı Sermaye İle Yapılacak İşler nelerdir ve bu işler ne kadar karlıdır sizler için inceledik.

5000 TL Altı Sermaye İle Yapılacak İşler Nelerdir?
11.09.2020
785
A+
A-

Kendi işimizi kurmak istiyorsak her zaman çok paraya ihtiyacımız olmaz. Az miktarda bir sermaye ile bir iş kurabilir daha sonra bu işi geliştirerek kazancımızı da artırabiliriz. Ancak hangi alanda yatırım yapacağız, nerede yatırım yapacağız önemlidir ve dikkatli seçimler gerektirir. Aksi halde zarar ederek işi yarım bırakmak zorunda kalabiliriz. 5000 TL altı sermaye ile yapılacak işler nelerdir? Bu sermaye ile yapılacak pek çok iş seçeneğimiz vardır.

Küçük Bir Bakkal Dükkanı Açmak

Kiraların düşük olduğu semtlerde insanların marketlerde zaman kaybetmeden acil ihtiyaçlarını giderebileceği bir bakkal dükkanına yatırım yapılabilir. İlk zamanlar çok kar getirici bir iş olmasa da bu yönde dikkatli çalışarak zamanla kazancımızı çoğaltabiliriz. Öncelikle hangi müşterinin genellikle hangi ürünü aldığını belirleriz, böylece çok satışı yapılan mallar stoklanabilir. Çok fazla mal bulundurmak zarar ettirebileceğinden sadece çok satan temel ihtiyaç maddelerini tüketici istediği an sağlayabilmek, müşterilerin memnuniyetini ve tercih edilmemizi sağlar.

Cep Telefonu Alım Satımı Yapmak

5000 TL Altı Sermaye İle Yapılacak İşler Nelerdir? Bu soruya telefon alım satımı diye bir cevap verebiliriz. Günümüzde akıllı telefonlarla iletişim kurma dışında banka işlemleri yapma gibi pekçok acil işler yapılır. Bu durumda akıllı telefon ihtiyacı sürekli vardır. Eski telefonunun modelini değiştirmek isteyenler çoktur. Bu durumda ikinci el telefonlardan edinip ihtiyacı olanlara belli bir karla satarak kazanç sağlanabilir. Ya da nakit ihtiyacı olanlar taahhütlü telefon alıp kullanmadan bunları satmak ister. Özellikle bu kişilerden telefon alımı yapabilir, stoğunuzda hiç kullanılmamış telefonları da bulundurabiliriz.

İnternet Üzerinden Kıyafet ve Takı Satışı Yapmak

Giyim herkesin en önemli ihtiyaçlarından biridir. Takı bayanların vazgeçilmez aksesuarıdır. Belli bir miktarda giyim ve takı ürünü alıp bunları instagram ya da gitti gidiyor gibi alışveriş sitelerinde küçük bir sanal mağaza açarak, belli bir karla satabiliriz. Zamanla tanınırlığımız, referanslarımız arttıkça daha çok ürün alabilir, daha fazla satışla çok kar elde edebiliriz. İnternet üzerinden özellikle uluslararası satış yapmak istiyorsanız ETSY sizler için önemli bir pazaryeridir. ETSY’de Nasıl Satış Yapılır? makalemizi mutlaka incelemelisiniz.

Seyyar Stantlarda Kahve Satımı

Çalışan insanlar ve öğrenciler için sabah mahmurluğunu atmanın en güzel yolu güzel bir kahve içmektir. 5000 TL Altı Sermaye İle Yapılacak İşler Nelerdir? Taşınabilir bir kahve standı ile bu işi yapabiliriz. Önümüze herhangi bir pürüz çıkmaması için bağlı bulunduğumuz belediyeye başvurup gerekli iş ve işlemleri yaparak kahve satım işine başlayabiliriz. Sağlık Bakanlığı’ndan da gerekli hijyen belgelerini aldıktan sonra, mobil standı edinip bu işe başlayabiliriz. Daha sonra kahve çeşitleri ile ilgili daha çok bilgi edinip, sunduğumuz kahve çeşitlerini çoğaltır, promosyonlar, küçük hediyelerle müşteri memnuniyetini sağlar, daha fazla tercih edilebiliriz.

Çiğ Köfte Bayisi Açma

Bir çiğ köfte bayisi açarak elimizdeki az sermayeyi değerlendirebiliriz. Bayilikler verilirken bayilik talebi çok fazla olduğu için cüzi miktarlar ile franchising alınabilmektedir. Çiğ köfte yemek kültürümüzde çok tercih edilen bir yiyecek türüdür. Bu nedenle sağlıklı, nezih bir yerde satışının yapılamaması ihtimali çok düşüktür. Bayilik olduğundan dolayı çiğ köfte ilgili marka tarafından hazırlanmış bir şekilde bayiye ulaşır. Bu şekilde satış yapıp güzel kazançlar elde edebiliriz.

Gayrimenkul Danışmanlığı

5000 TL Altı Sermaye İle Yapılacak İşler Nelerdir? Uygun küçük bir dükkan ve bilgisayarla gayrimenkul danışmanlığı işi yapılabilir. Barınma ihtiyacı temel ihtiyaçlardandır, bu nedenle evler sürekli alınır, satılır, kiralanır. Gayrimenkul piyasası sürekli hareketliliği olan bir piyasadır. Müşteriler ise sokak sokak gezip ev aramaktansa, bu işi bilen ve bulunduğu muhiti tanıyan danışmalara başvururlar. Bu nedenle, İnsanlarla kolay iletişim kurabiliyorsak, gayrimenkul ile ilgili yasa ve işleyişleri biliyor ve bu konuda kendimizi geliştiriyorsak gayrimenkul danışmanlığı işini yürütebiliriz.

5000 TL Sermayem var ne iş yapabilirim? diyen bir girişimci adayına siz hangi işi yapmasını önerirdiniz? Lütfen bizler ile paylaşın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Girişim Haber @ 2020