Anket doldurarak nasıl para kazanılır?

Anket doldurarak nasıl para kazanılır? Öğrenciler ya da ev hanımları için ilave gelir için gerekli tüm bilgiler bu makalede.

Anket doldurarak nasıl para kazanılır?
18.08.2020
126
A+
A-

Anket doldurma işi çok fazla gelir getirmeyen bir iştir. Öğrenciler ya da ev hanımları için eve destek olmak adına ya da ek gelir kazanmak amacıyla yapılan işlerdendir. “Anket doldurarak nasıl para kazanılır?” sorusuna cevap vermeden önce sistemin işleyişini anlatmamız gerekir. Çeşitli siteler piyasalarda araştırma amacıyla anket yapan firmalardan, bu anketleri alır.

Bunları kendilerine kayıt olan kişilere belli bir ücret karşılığında doldurtarak para kazanırlar. Onlar bu anketleri doldurma taahhütlüyle para alırken aldığı paranın bir kısmını size verip bir kısmını da komisyon olarak kendine keser. Tabi burada bahsettiğimiz ücretler yüksek meblağlar değildir. O yüzden anket başına aldığınız ücretler oldukça düşük olacaktır. Siz ne kadar anket çözerseniz alacağınız ücrette o kadar artacaktır.

Anket Siteleri Güvenli midir?

İnternet bilinçli kullanıldığı sürece yararlı bir mecradır. Bu yüzden anket yaptırdığını iddia eden sitelerinde iyi incelenmesi gerekmektedir. Bu sitelere bilgilerinizi vermeden önce haklarında şikâyet var mı araştırılmalıdır. Sizin verdiğiniz bilgi ölçüsünde karşı taraftan da bilgi almak her zaman sizin yararınıza olacaktır. Bu tür firmalara sizi zor duruma sokacak bilgileri vermekten mümkün olduğunca kaçınmanız gerekmektedir.

Anket Sitelerine Kayıt Olmak

Bu sitelere kayıt olmak oldukça kolaydır. Bu siteler anket doldurabilecek kişilere ihtiyaç duydukları zaman internetten ilan verirler. İlanda ya bir link mevcuttur ya da ilanı veren kişi iletişime geçip sizinle konuşmak için bir telefon numarası bırakmıştır. Buralardan ya anket sitesine kayıt olarak ya da birebir görüşme yaptıktan sonra siteye kayıt olarak anket doldurma işine başlayabilirsiniz.

Anket Doldurmaya İş Gözüyle Bakılabilir Mi?

Maalesef anket doldurarak geçinmek mümkün olsa da bu oldukça zordur. Anket doldurarak nasıl para kazanılır? Sorusu yerine anket doldurarak nasıl ek gelir kazanılır? Diye sormak daha doğru olur. Çünkü anket doldurma işlerine normal bir iş gözüyle bakmak yanlıştır. Bu tür işlerde sigorta olmaz. Yani bu işten emekli olmanız gibi bir durum söz konusu olamaz. Bu işlerde genelde bir sözleşme bulunmamaktadır yani siz istediğiniz zaman bu işten ayrılabilirsiniz ya da patronunuz size istediği zaman iş vermeyi bırakabilir.

Anket Doldurmak Ne kadar Gelir Getirir

Bu işlerde genelde sizi dolandırmak isteyen kişileri vaatlerinden ayırt etmek mümkündür. Bazı firmalar yüksek meblağlar verdiklerini iddia ederek işi daha cazip hale getirerek bu işi yapmak isteyenleri kendilerine çekmektedirler. Daha sonra zaten arada bir sözleşme olmadığı için ay sonunda daha az ücret yatırarak çalışanlarını mağdur etmektedirler.

Anket doldurarak nasıl para kazanılır? Diye yola çıkıp mağdur olan kişilerden olmamak için dikkatli olmanız gerekir. Çünkü firmanın anket doldurtmak isteyen kurumlardan alacağı anket başına ücret genelde iki basamaklı sayılara ancak çıkmaktadır. Bu sebeple firmaların size iki basamaklı sayılarda ücretler vermeleri mümkün değildir. Mağdur olmamak adına size büyük teklifler öneren firmalara karşı tedbirli davranmak yapılacak en doğru harekettir.

İnternet üzerinden anket doldurarak para kazanmaya başlamak için burayı tıklayınız.

Anket Doldurma işinde Dikkat Edilecek Hususlar

Öncelikle çalıştığınız firma ile sözleşmeniz yoksa firma iş vermeyi kesebileceğinden tek bir firmaya güvenmemek birden çok firmayla çalışmak sizin yararınıza olacaktır. Bu sayede bir firma size iş vermeyi kesince geliriniz azalır ama bütünüyle kesilmemiş olur. Hem de daha çok anket almış olursunuz bu sayede geliriniz artar.

Anket doldurma işinde hızlı okuma ve okuduğunu hızlıca anlama önemlidir. Tıpkı ders çalışırken olduğu gibi anket işinde de konsantrasyonunuzun dağılması durumunda kısa molalar vererek ve internetten hızlı okuma videoları izleyip bu konuda kendinizi geliştirerek anket başına harcadığınız süreyi düşürebilir ve gün içinde ayırdığınız zamanda daha fazla anket çözebilirsiniz.

İnternetten anket doldurma işi çok iyi bir ek gelir kaynağıdır. Doğru firmalarla çalışırsanız sıkıntıya girmeden, evinizin konforunda boş zamanlarınızı değerlendirmiş olursunuz. Güvelikle ilgili hususlara dikkat ettikten ve firma konusunda seçici davrandıktan sonra hızınızı artırdığınız ölçüde gelirinizi artırarak aylık bütçenizi çok daha iyi noktalara getirebilirsiniz.

“Anket doldurarak nasıl para kazanılır?” sorusuna sizin için cevaplamaya çalıştık. Ama sizde boş zamanınızı paraya çevirmek isteyenlerdenseniz internet camiası birbirinden değişik fırsatlarla sizleri bekliyor. Her fırsatı ayrı ayrı değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Girişim Haber @ 2020