Erciyes Teknopark’tan KOBİ’lere Ücretsiz Mentorluk

KOBİ’lerin iş geliştirme ve yenilik kapasitelerini artırmaya yönelik mentorluk mekanizmaları oluşturulması ve yürütülmesine yönelik faaliyetlerin desteklenmesi amacı ile açılan TÜBİTAK 1601 BiGG+ Mentor Arayüzü Çağrısı sonucunda, Erciyes Teknopark‘ın proje önerisi de TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazanan 11 proje arasında yer aldı.

Erciyes Teknopark’tan KOBİ’lere Ücretsiz Mentorluk
01.06.2020
31
A+
A-

KOBİ’lerin iş geliştirme ve yenilik kapasitelerini artırmaya yönelik mentorluk mekanizmaları oluşturulması ve yürütülmesine yönelik faaliyetlerin desteklenmesi amacı ile açılan TÜBİTAK 1601 BiGG+ Mentor Arayüzü Çağrısı sonucunda, Erciyes Teknopark’ın ücretsiz mentorluk hizmetlerini de içeren proje önerisi TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazanan 11 proje arasında yer aldı.

Proje kapsamda Erciyes Teknopark Mentor Arayüzü Programı ile KOBİ’lere 18 ay boyunca ücretsiz mentorluk hizmeti verebilecek. Erciyes Teknopark Mentor Arayüzü Programı ile ilgili açıklama yapan Erciyes Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr.Recai Kılıç şunları proje ve verilecek hizmetler hakkında şunları ifade etti:

“TÜBİTAK tarafından, TEYDEB desteği almış KOBİ’lere BİGG+ isimli yeni bir destek sunulmaktadır. TÜBİTAK, KOBİ’lerin uygun mentorlar ile eşleştirilmesi ve sürecin kaliteli bir şekilde yönetilmesi yetkisini sadece 11 uygulayıcı kuruluşa verdi. Erciyes Teknopark da TÜBİTAK tarafından seçilen bu desteği verebilecek 11 uygulayıcı kuruluş arasında yer alma başarısını gösterdi. Bu program kapsamında Kayseri ili ve çevresinde faaliyette bulunan KOBİ’lere mentorluk hizmeti sunulması hedeflenmektedir. Bu destek kapsamında bize gelen mentorluk desteği başvuruları değerlendirilmesinin ardından seçilen KOBİ’ler alanında uzman nitelikli mentorlardan 18 ay süresince ücretsiz olarak danışmanlık hizmeti alabilecekler. Bu program kapsamında 18 ay süresince verilecek mentorluk hizmetinin KOBİ’ler üzerinde ciroda artış, yeni pazarlara giriş, yurt dışına satış ya da mevcut yurt dışı satışlarında artış, ürün geliştirme süreç iyileştirme, rekabet üstünlüğü elde etme gibi etkilerin oluşturulması hedeflenmektedir.

Programa katılmak ve mentorluk hizmetlerinden ücretsiz şekilde yararlanmak isteyen KOBİ’ler www.erciyesmentors.com adresinden başvurularını 22 Haziran 2020 tarihine kadar gerçekleştirebilirler.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Girişim Haber @ 2020