Evden Fason İş Yapmak

Tam zamanlı çalışmak istemeyen kişiler için evden fason iş yapmak da alternatif gelir yöntemi olup özellikle hanımlara büyük umutlar vermektedir.

Evden Fason İş Yapmak
03.09.2020
119
A+
A-

Günümüzde tek maaşla bir evi geçindirmek çok zordur. Dolayısıyla geri kalan ev halkı da ek bir gelir kazanarak eve katkıda bulunmak istemektedir. Özellikle hanımlar da hem eşlerinin hem de çocuklarının işlerini kolaylaştırmak için çalışmak zorunda kalmaktadır. Ancak dışarıya çıkıp başka yerlerde veya fabrikalarda tam mesaiyle çalışmak istemeyen kişiler bir şekilde evden para kazanma yollarına başvurmaktadır. Evden fason iş yapmak da bu durumda özellikle hanımlara büyük umutlar vermektedir.

Bazı tekstil firmaları üretim yapacakları ürünlerin bazı aşamalardan geçmesi için yardıma ihtiyaç duymaktadır. Ancak bu ürünlerin çeşitli aşamalardan geçmesi için fabrikalara gitmek yerine evden çalışabilecek hanımlara teslim edip onlara yaptırtmak daha avantajlı olmaktadır. Bu durumda hem ürünleri hazırlayarak hanımlar kazanmakta hem de firmalar daha çok kar etmektedir.

İplik Temizleme İşi

Evden fason iş yapmak konusunda en çok kazandıran işlerden biri de iplik temizleme işidir. Gerekli işlemleri yaptıktan sonra firmayla iletişime geçilmesinin ardından ürünler kişinin adresine getirilir ve kişiler iplikleri belirlenen zamana kadar temizler. Ardından iş bitince tekrardan ürünler teslim alınır ve gerekli ödemeler yapılır. İplik temizleme işiyle de oldukça iyi para kazanabilecek kişiler bu tür işleri sürekli yapmaya çalışmaktadır.

Boncuk Dizme İşi

Evden fason iş yapmak konusunda başka bir iş türü de boncuk dizme işidir. Yine bazı fabrikalar yapılması gereken bir iş için boncukları çalışan kişiye teslim eder ve belirli bir süre içinde bu işi yapmaları gerektiğini söyler. Ardından boncuk dizme işi bittikten sonra fabrika veya firma tekrardan kişiden boncukları alır ve gerekli ödemeleri yapar.

Paketleme İşi

Her türlü paketleme işleri de evden kolayca para kazanabilmenin bir diğer yoludur. Elbise, iplik, eşya paketleme gibi her türlü iş de kişilerin kolayca para kazanabileceği bir iştir. Yine firmalar paketlenmesi gereken ürünleri kişilere getirirler ve belirli bir süre içerisinde paketlemenin bitmesini isterler. Teslimat zamanı da firma tarafından belirlenen ücret ödenir.

Elbiselere Düğme Dikme İşi

Giyim fabrikaları elbiselere düğme dikilmesi için kişilere evde ek iş imkanı sağlayabilirler. Firmayla anlaşan kişiler elbiselere düğme dikerek gelir kazanabilirler. İletişime geçilen firma gerekli malzemeleri kişilere teslim ettikten sonra kararlaştırılan günde gelir ve hem ürünleri teslim alır hem de ödemeyi yapar.

Ütü ve Yıkama İşleri

Özellikle küçük işletmeler tarafından tercih edilen evde ütü ve yıkama işleri de ev halkına azımsanmayacak bir gelir sağlamaktadır. İşletmelerce teslim edilen kıyafetler kişiler tarafından vaktinde ütülenerek ve yıkanarak teslim edilir ve gerekli ödeme de firma tarafından yapılır.

Nikah Şekeri Yapma

El becerisine güvenen kişilere ek gelir sağlayacak başka bir iş de nikah şekeri yapmaktır. Özellikle yazın tercih edilen düğün ve nişan işlerinde her çiftin olmazsa olmazıdır nikah şekerleri. Ancak yapımı uzun zaman isteyen bu şekerlerin hazırlanması kişilere iyi paralar kazandırabilir. Uygun firmalarla anlaşan kişiler belirtilen sayıdaki nikah şekerini yaptıktan sonra firmaya teslim eder ve ödemesini alır.

Dikiş İşleri

Hanımlar için en kolay yoldan para kazanma yollarından biri de dikiş işleridir. Evden fason iş yapmak söz konusu olunca hanımların ilk olarak aklına gelen seçenek olan dikiş işleri sayesinde hanımlar çok zorlanmadan para kazanabilmektedir. Anlaşılan firma tarafından eve getirilen ürünler belirli bir zamana kadar istenilen şekilde dikilir ve karşılığında ödemesi yapılır. Bu sayede hem firmalar daha kazançlı olur hem de hanımlar eve ek bir gelir getirmiş olur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Girişim Haber @ 2020