İnternetten Ne Satabilirim?

İnternetten Ne Satabilirim?
01.05.2021
89
A+
A-

Teknoloji hayatımıza girdiğinden beri pek çok şeyde bize kolaylık sağlamayı başardı. Aradığımız bir yemek tarifinden tutunda çocuğunuza veya kendinize alacağınız tel tokaya kadar her şeyi saniyeler içerisinde ayaklarımıza sermeyi çok iyi beceriyor. Artık içinde bulunduğumuz durumdan da dolayı internet üzerinden online alışveriş çok daha popüler bir hale geldi. İnsanlar mağazalarda bulamadıkları ya da kendi yaşadıkları şehirde olmayan mağazalardan bile kolaylıkla internet üzerinden alışveriş yapabiliyor.

Peki, her yaş grubuna ve her kesim insana geniş ürün yelpazesi sunan internet yani online mağazacılıkta siz neler satabilirsiniz? Eğer bu sorunun cevabını arıyorsanız gelin hep beraber bu soruya cevap bulalım.

Online Mağazacılık, İnternet Satışı Nedir?

Öncelikle online mağazacılık ürünlerinizi bilgisayar ortamı üzerinden müşterilerinize pazarlama ve satma imkânı sunmaktadır. Bunun için bir web sitesi veya sosyal medyalar (ör: Instagram) üzerinden butik sayfalar açabilirsiniz. Bunlarla uğraşamam derseniz şayet sizin için tasarlanan ikinci el ve sıfır ürünlerin satışa sunulmasına imkân veren uygulamalardan da destek alabilirsiniz. Ürünlerinizi satacak alt yapıyı elde ettikten sonra tek tek siteye yükleyip fiyat etiketi oluşturabilirsiniz. İnternette ürün satmanın bizce en önemli basamağı “iyi reklam”. Eğer güzel bir PR yaparsanız ürünlerinize gelen müşterileri kitlenizi önemli derecede arttığını göreceksiniz.

Peki, Neler Satabilirim?

Bunun birçok cevabı var. Çünkü başta da söylediğimiz gibi internet satışları her yaş grubuna ve her tür kesime hitap etmektedir. Ama yine de aklınızda henüz oluşmuş bir fikir yoksa sizin için birkaç tavsiye verebiliriz.

Öncelikle içinde bulunduğumuz pandemi şartlarından dolayı sık sık yasaklar konmakta. İnsanlar en önemli ihtiyaçlarını yakın marketlerden karşılamaya çalışsa da bu pek yeterli olmamaktadır. Bu sebepten dolayı bölgenizi göz önüne alarak insanların yakın marketlerden ulaşamayacağı şeyleri internet üzerinden ayaklarına kadar getirebilirsiniz. Ayrıca internette genellikle yerel mağazalara göre daha uygun fiyatlı ürünler olduğunu düşünenler öncelikle internetten alışveriş yapmayı tercih edeceklerdir.

Bunların dışında şu an için en çok maske, eldiven, dezenfektan satışları oldukça revaçtadır. Eğer imkanınız varsa hijyen ürünlerini satmayı tercih edebilirsiniz. Hijyen ürünlerinin yanı sıra temizlik ürünleri de bir hayli ilgi görmektedir.

İnsanlar yaşadığımız süreçten dolayı sürekli evlerinde oldukları için bulundukları ortamda değişiklik yapmak istemektedir. Bu sebepten dolayı ev dekor ürünleri, boyalar, fırçalar ve bir sürü ürün sizin için iyi bir satış fırsatı oluşturmaktadır.

Her ne kadar yasaklar gelse de önümüz yaz ve illaki tatil sezonu açılacaktır. Bunun için mayo, bikini, güneş kremleri gibi tatil ihtiyaç listesinde yer alan ürünleri de gönül rahatlığı ile internetten satabilirsiniz.

Kısaca internetten ürün satmak sanıldığı gibi zor değil. Sadece iyi bir PR ve durum analizi size istediğiniz fırsatların kapısı aralamaktadır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Girişim Haber @ 2020