İnternetten Ne Satabilirim?

İnternet üzerinden girişimcilik yapmak isteyen ya da dijital girişimciliğe adım atmak isteyen bir çok girişimcinin internet üzerinden satış yapılabilecek ürünler ile ilgili olarak aklına gelen ilk sorudur “İnternetten Ne Satabilirim?”

İnternetten Ne Satabilirim?
01.08.2020
512
A+
A-

İnternet üzerinden girişimcilik yapmak isteyen ya da dijital girişimciliğe adım atmak isteyen bir çok girişimcinin aklına gelen ilk sorudur “İnternetten Ne Satabilirim?”

İnternet; dünyaya açılmak için bir penceredir. Bu pencerenin aralanması, farklı dünyaların tanınması için bir fırsattır. Dünyanın herhangi bir yerinde olan olayları anında haberdar eden bu muhteşem buluş sayesinde bilinmeyen kalmamakta, gözümüzde büyüyen bu muhteşem evren ise adeta avuçlarımızın içinde bulunmaktadır. Bu da interneti hayatımızda önemli bir yere koymaktadır. Özellikle internetten ne satabilirim? Sorusunu soranların sayısı son zamanlarda artış gösteriyor.

İnternetin ilk temellerinin 1950 yıllarında atıldığı bilinse de, tam olarak icat edilmesi 1989 yılı olarak kabul edilmektedir ve ne gariptir ki ilk internetin kullanım amacı, İsviçre’deki Cern şehrindeki kampüste bulunan kişilerin kullanabilmesi için alışveriş yapmalarıdır. Bu da insan hayatında yeni bir dönemi başlayan internetin, insanların alış veriş zorunluluğu nedeniyle icat edildiğini göstermektedir.

İnternet Üzerinden Ürün Satışı

İnsan hayatında yeme, içme ve giyinme gibi zaruri ihtiyaçların dışında, kendileri ve evleri için kullanmak ya da süs olarak görmek istedikleri eşyalar da bulunmaktadır. Ancak, kimi zaman çevrelerinde istedikleri ürünlere ulaşmak mümkün olmayabilir işte burada devreye internet girer. Kimi zaman, kişilerin el emeği ürünlerine ya da ikinci el olduğu için çok daha uygun olan ve satışa çıkardıkları eşyalarına yine internet sayesinde ulaşmak mümkündür.

İnternet üzerinde ilk alış veriş sitesi 1994 yılında Jeff Bezos tarafından açılan Amazon isimli sitedir. Günümüzdeki birçok siteye rehberlik eden sitede, bilgisayardan mobilyaya, elektronik eşyadan aksesuara kadar bir çok ürüne rastlamak mümkündür. Ancak bu site, ilk el ve fabrikasyon ürünlerin satışının yapıldığı sitelerdendir. İnternetten ne satabilirim? Sorusuna isabetli bir şekilde yanıt verebilirseniz, karlı bir yatırımın da kapısını aralamış olursunuz.

İnternette Güvenli Alışveriş

Son yıllarda internet üzerinden alış verişler oldukça yaygınlaşmıştır. Özellikle salgın hastalıkların fazlalaşması nedeniyle sokağa çıkma yasağının gelmesi, kişilerin internet ortamına yönelmesine neden olmuştur. Satın alınması istenilen bir çok ürün, internet üzerinden çok daha rahat bulunabilmektedir.

Üstelik kişilerin çevrelerinde bulamayacakları tarzda ve çeşitte binlerce üründen istenilen herhangi birine, bir tıkla ve en uygun fiyat seçeneği ile ulaşılabilmektedir. Ayrıca internet aracılığı ile sadece ürün satılmamakta, kişilerin el emeği ürünleri ya da kendisinin kullanmadığı eşyaları da satma imkanı bulunmaktadır.

İnternet Kazanç Kapısı Olabilir mi?

İnternet; insanları farklı amaçlarda buluşturan bir araçtır. Alış veriş siteleri de bunlardan biridir. Bu platformlarda kişilerin satmak istediği ürünleri, en kolay ve hızlı bir şekilde alıcısı ile buluşturmak mümkündür. Bu da bazı nedenlerle dışarıda çalışma imkanı bulamayan, ancak elinde bulunan ürünlerini satmak isteyenler için bir imkandır.

İnternet; insanlar için farklı kazanç kapısı açmaktadır. Kimi fikrini, kimi de emeğini satarak para kazanabilmektedir. İnternet ile sade belirli bir bölgeye değil, dünyanın herhangi bir yerindeki insanlara ulaşmak mümkün olmaktadır. Böylece müşteri kitlesi genişledikçe, satılmak istenen şeylere karşı talep artmakta, haliyle kazanç da buna bağlı olarak kişileri tatmin edebilmektedir. İnternetten ne satabilirim? Sorusunun yanıtı esasında oldukça geniş kapsamlıdır.

İnternet Üzerinden Satış Yapılabilecek Ürünler Nelerdir?

İnternet üzerinden bireysel ve kurumsal olarak satış yapılabilmektedir. Firmalar; internet üzerinden açtıkları sitelerde ürünlerini sergileyerek dijital ortamda alıcı bulma yoluna gitmektedir. Elektronik eşyalar, aksesuarlar, giyim, kitap ve daha bir çok ürün satan firmalar, internet aracılığıyla alıcısına daha kolay ulaşabilmektedir.

Bireysel olarak kişilerin satabileceği ürünler arasında ise ev hanımlarının yaptıkları el işi ürünler, ahşap boyamalar, küçük aksesuarlar, takılar ilk sırayı almaktadır. Bunun haricinde son zamanlarda en fazla rağbet gören siteler ise kişilerin kullanmadıkları ürünlerini satışa sundukları ikinci el alışveriş siteleridir. Elbette ki internetten ne satabilirim? Diye düşünmeye başladıktan sonra aklımıza çok sayıda farklı seçenek de gelebilmektedir.

Tüm bunların yanında kişiler fikirlerini de satışa sunmaktadır. Kimi özel sitelere yazılan yazı karşılığında ücret almakta bir anlamda düşünce emeğini satabilmektedir. Bu da bir nevi kişiler için kazanç kapısı olmaktadır. Kısacası internet; kişilerin yaşaması için gerekli olan her türlü nesnel ve zihinsel ürünün satılabileceği ortamlardır.

Aynı zamanda; kişilerin beceri ve kabiliyetine bağlı olarak yeni akım freelance dilimizdeki karşılığı ile serbest işler yaparak, bu iş için harcadığınız saatlerinizi satabilirsiniz. Ya da farklı bir açıdan bakarak, dijital ürünlerinizi yine dijital pazar olan internet üzerinden satışa çıkarabilirsiniz. Freelance işler ile ilgili olarak Fiverr ile Para Kazanmak makalemizi inceleyebilirsiniz.

İnternet üzerinden satabileceğiniz bir çok ürün olmak ile birlikte; yurtdışı alışveriş siteleri olan amazon, ebay, aliexpress gibi websitelerinde trend ürünlerin ihracatını ya da üretimini yaparak elektronik ticaret kanalları üzerinde satışını gerçekleştirebilirsiniz. Eğer ki bu tarz internet üzerinden satışı gerçekleştirilebilecek yeni bir ürünü popüler satış haline getirebilirseniz gerçekten hatrı sayılır bir kar elde edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Girişim Haber @ 2020