Kamu Çalışanları için Pasif Gelir Rehberi

Kamu çalışanları için pasif gelir rehberi sayesinde istifa etmeden daha fazla gelir edebilmenin yollarını öğrenmek mümkündür.

Kamu Çalışanları için Pasif Gelir Rehberi
15.08.2020
388
A+
A-

Kamuda çalışanlar aylık belli miktarda maaş almaktadır. Aile geçindiren ve ek geliri olmayan çocuklu memurlara aldıkları maaş bazen yetmeyebilir. Ailesinden geliri olanlar bu konuda oldukça şanslıdır. Kamuda çalışıp işin kendine uygun olmayanlar da daha fazla gelir elde edebilecekleri işleri yapmak için istifa etmeyi düşünürler. Genellikle bu bir hayalden öteye geçmemektedir. Kamu çalışanları için pasif gelir rehberi sayesinde istifa etmeden daha fazla gelir edebilmenin yollarını öğrenmek mümkündür.

Hayaller istifa derken hayatlar işe devam demektedir. İşe devam edilecek ama maaş yetmiyorsa ne yapılması gerekiyor? İşte önemli olan mevzu da budur. Para olmadan hayat devam etmiyor. Çocuklar olduğunda masraflar artmakta ve ek gelire daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Çocukları olmayanlar pasif gelir ile daha lüks ve konforlu bir yaşamı elde edebilmeleri ve geleceğe dair birikim yapabilmeleri mümkündür.

Emlak Yatırımı Yapmak

Dünyada ve ülkemizde emlak her zaman için iyi bir gelir kapısıdır. Pasif gelir, çok fazla emek sarf etmeden elde edilen kazançtır. Emlaka yapılan yatırım kamu çalışanları için pasif gelir rehberi listesinin ilk sıralarını almaktadır. Zamanında elde edilen veya aileden kalan mülkler ciddi anlamda gelir getirmektedir. Belki emlak satın almak ilk aşamada emek gerektirebilir. Fakat ilerleyen zaman içinde hiç emek sarf etmeden size gelir getirecektir. Emlağa yapılacak yatırımlar şu şekilde gerçekleştirilebilir;

  • Alınan ev daha fazlaya satılabilir.
  • Ev yüksek fiyattan kiraya verilebilir.
  • Evin bir kısmı veya bir odası kiraya verilebilir.
  • Tatil yerlerinde yaşayanlar evlerinde turist ağırlayabilir.

Kitap Yazarak Gelir Elde Etmek

Yazma ve okutma özelliğine sahip olanlara kamu çalışanları için pasif gelir rehberi listesinde tavsiye edilebilecek bir tavsiye de kitap yazmaktır. Kitap yazmak için bilgi birikimi, yetenek gereklidir. Şayet bilgi birikiminiz ve yeteneğiniz varsa sizin için bu ciddi bir gelir kaynağı olacaktır. Kitap yazarken daha fazla satan kitapların özellikleri dikkate alınmalıdır. Buna göre;

  • Konu odaklı, ince kitaplardan oluşan seri kitaplar yazılabilir.
  • Matbaada basımı yapılıp satılabilir. Kağıda basmak istemeyenler internetten yayınlayabilir ve satışını kendi yapabilir.
  • İnternetteki platformlarla ortaklık yapılarak satışı gerçekleştirilir.
  • Biraz zor olsa da büyük ve ünlü yayınevinden kitap çıkarılabilir.

Eskiden büyük yayınevlerinden çıkarılmadığı müddetçe kitapların satış oranı az olurdu. Ama günümüzde internet dünyasında büyük yayınevlerine ihtiyaç kalmadan satışlar ve okumalar yapılabilmektedir.

İnternetten Ürünler Satmak

El beceriniz gelişmiş ve hobi için çeşitli ürünler yapıyor olabilirsiniz. Ürünlerinizi pazarlamak için bir mağazaya veya aracıya ihtiyacınız yok. İnternette Pazar alanı normale göre çok daha fazladır. Online platformlar veya sosyal medya aracılığı ile ürünlerinizi hiçbir engel olmadan satabilirsiniz.

Yeteneklerinizi Kullanarak Para Kazanın

Herkesin bir yeteneği vardır. Sizdeki bu yetenekleri öğrenmek isteyen ve hayatlarında uygulamak isteyen çok sayıda insan var. Yeteneklerinizi videolar çekerek insanlara gösterebilirsiniz. Çektiğiniz videolarla birlikte diğer insanlara bilgi aktarımı yapabilirsiniz. Yetenekleriniz para karşılığında değerlendirmek isteyenler de vardır. Örneğin muhasebe konusunda yeteneğinizi videolarla anlatıp ardından yeteneğinizin şirketler veya kişiler tarafından kullanılmasını sağlayabilirsiniz.

Blog Açıp Para Kazanmak

Blog açmak son zamanlarda çok popüler. Blog açmak çok zor değildir. Fakat takipçi kazanmanız zaman alacaktır. Sanal dünyada takipçi kazanmak için çeşitli yollar ve yöntemler vardır. Bu yöntemleri kullanarak kısa sürede takipçi sayınızı artırabilirsiniz. Blog konusunda başarılı olabilmek için içeriklerinizin çok kaliteli olması gerekir. İçerikler sadece ülkemizle sınırlı olmamalıdır.

Bütün dünyaya hitap eden içerikler ürettiğinizde takipçileriniz artar. Doğal olarak daha kısa sürede para kazanmaya başlarsınız. Para kazanmak hiçbir zaman kolay değildir. Her zaman bir emek ister. Kamu çalışanları için pasif gelir rehberi listesinde yer alan işlerin emek istediği de bir gerçektir. Boş boş durayım para gelsin mantığıyla asla kazanç elde edilemez.

Memur olarak çalışanlar için sizin pasif gelir ya da ek gelir fikirleriniz var mı? Lütfen makale altı yorum bölümünden bizler ile paylaşın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Girişim Haber @ 2020