Niş Site nedir? Niche sektör ya da alanlar nasıl bulunur?

Niche Sektörler ya da Niş Site nedir? kavramının açıklaması ve anlamını anlamak size size websitesi ya da blog konularında büyük avantaj sağlar.

Niş Site nedir? Niche sektör ya da alanlar nasıl bulunur?
14.09.2020
884
A+
A-

Her ne kadar yeni bir kavram olsa da Niş site kavramı son zamanların merak edilen bir terimi olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki Niş site nedir? Niş site açmak ya da kullanmak, normal bir web sitesi açmaktan çok daha farklıdır. Niş site açmak İnternet ten para kazanabileceğiniz bir site açmaktır. İş Niş siteye dair merak edilen detaylar!

Niş Site nedir?

Niş Site nedir? Niş Site genel olarak arama motorlarında ve tarayıcılarda rekabetin az olduğu alanlarda açılır. Yani çok fazla aranan ve araştırma yapılan konularda açılmaz. Niş site diğer sitelere göre çok daha dar alanlarda açılan sitelerdir. Bu tür bir siteye sahipseniz rekabet oldukça düşük olduğundan rakiplerini de düşünmenize gerek kalmayacaktır. Fakat seçtiğiniz kelimelerde reklam verenlerin çok fazla olma olasılığı vardır ve bu tıklama başına kazandığınız ücreti bir miktar düşürebilir. Bu reklam verilen kelimelerin tıklanma sayısına verilen ücret diğer kelimelere kıyasla daha yüksektir. Rakip sayınız oldukça az olduğundan yani bu alanda rekabet olmadığıncan gelirin büyük bir kısmını kesintisiz olarak alabilmeniz mümkündür.

Niş Kelimenizi Belirlemek

Niş kelimenizi seçmek diğer anahtar kelimeleri seçmekten çok daha zordur. En yüksek geliri sağlayacak olan kelimeyi binlerce farklı seçenek arasından bulmanız gerekir. Tabii ki bunu yapabilmenizi kolaylaştıracak uygulamalar mevcut. Fakat önemli olan mantık yürüterek en verimli niş kelimenizi bulup daha fazla gelir getirmesini sağlamaktır. Niş Site nedir? Denildiğinde Niş siteniz için seçtiğiniz kelimenin önemi oldukça büyüktür.

Niş kelimenizi bulmanızı kolaylaştıracak uygulamalar;

Google Keyword Planner

Ubersuggest

Spyfu.com

Niş kelimenizi belirlerken dikkat etmeniz gereken diğer hususlardan biriside rekabet ortamıdır. Niş kelimelerde kesinlikle rekabetin düşük olması gereklidir. Niş kelimesinin kelime anlamını araştırdığınızda bunun neden mantıklı olduğunu açık bir şekilde görebilirsiniz. Bu özelliklere dikkat ederek Niş kelimenizin normalden çok daha verimli olmasını sağlayabilir ve bu sayede kazanacağınız gelir miktarını arttırabilirsiniz.

Para Kazanmaya Nasıl Başlarsınız?

Niş sitenizi kurmak yolunda doğru adımları gerçekleştirip Niş Site nedir? Sorusuna tüm yanıtları verebiliyorsanız artık Adsense başvurunuzu yapabilirsiniz. Adsense başvurunuz onaylandıktan bir süre sonra doğru reklam seçimi ve tercihlerini yaparak doğru yolda ilerlediğiniz den emin olmalısınız. Ayrıca ilk başlarda yüksek gelirler elde edemeyeceğinizin farkında olmalısınız. Sitenizi kurup açılışını yaptıktan birkaç ay sonra gelir durumunuz hala pek iyiye gitmiyorsa bu durum sizi kötü etkilemesin.

Yaklaşık 6 ay gibi bir süre geçene kadar pek iyi bir gelir elde edemeyebilirsiniz. Bu geçen zaman sitenizin temellerinin atılacağı ve müşteriler ile etkileşime gireceği, şekilleneceği zaman dilimidir. Bu zaman boyunca boş durmayıp sitenizi verimli ve dikkat çekici bir hale getirmeniz iyi bir seçenek olur. Aynı zamanda Niş siteniz için SEO kurallarından da faydalanmanız gerekir. SEO ‘nun gücünü sitenizde kullanmak çok verimli ve tercih edilen bir yoldur. SEO gücü sizi diğer sitelerden farklı kılarak daha üst sıralarda yer almanızı sağlar, ve bu sayede Niş siteniz normalden çok daha verimli çalışıp kullanıcılar ile etkileşimde bulunarak sizin kazanacağınız gelir miktarını arttırır. Adsenseden zengin olunur mu? makalemiz ile birlikte bu makalemizde yer alan bilgileri harmanlayarak oldukça avantajlı ve kaliteli bir konuma geçebilirsiniz.

İçeriğin Önemi

Niş sitenizde yüksek gelir ve verim elde etmek istiyorsanız kesinlikle içeriklerinizin özgünlüğüne ve kalitesine dikkat etmeniz gerekir. Niş Site nedir? Konusunda yapılan diğer hatalardan biri ise; Niş sitelerde ister kaliteli ister kalitesiz içerikler olsun gelir kazanma durumu kesinlikle aynı değildir. Ayrıca yabancı dil kaynaklarını translate kullanarak Türkçeye çevirip kullanmaya çalışan kullanıcıları kesinlikle uyarmalıyız. Bu tamamen yanlıştır. Yabancı bir niş site açıyorsanız kesinlikle bunun için iyi bir bütçe ayırarak kalite yoluna gitmenizi öneriyoruz.

Niche Sektörler

Yabancı arama motorlarını taradığımızda ve veriler incelediğimizde en çok kazandıran niş sektörler:

  • Gas/Electricity $54
  • Mortgage $47
  • Lawyer $42
  • Donate $42
  • Conference Call $42
  • Credit $38
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Girişim Haber @ 2020