Para Kazandıran Oyunlar

Çok eğlenceli bir iş olarak oyun oynamanın yanında, Para kazandıran oyunlar ile hayatını kazanan binlerce insan bulunmaktadır.

Para Kazandıran Oyunlar
15.09.2020
802
A+
A-

Yaşadığımız çağda oyun oynamak sadece çocuklara özel olan bir durum değildir. Yetişkinler bile online oyunlar oynamaktadır. Hatta bu oyunlardan para kazananlar dahi vardır. Para kazandıran oyunlar ile hayatını kazanan binlerce insan bulunmaktadır. Oyun oynamak çok eğlenceli bir iştir. Fakat oyun oynayarak para kazanmak zannedildiği kadar eğlenceli olmayabilir.

Bilgisayardan dolaylı veya doğrudan para kazanmak mümkündür. Dolaylı para, oyunlara dahil edilebilecek aktiviteler, blog ve yayın tarzı içeriklerden kazanılır. Doğrudan gelir ise oyuna bağlı olarak elde edilir.

Team Fortress 2 – Dota 2

Valde oyunlarından biri olan Team Fortress 2, doğrudan para kazandıran oyunlar içinde ilk sıralarda yer alır. Kozmetik eşya pazarı yaklaşımına öncülük eden bir oyundur. Valve firması kozmetik eşya pazarını kontrol etmek amacıyla kurduğu stratejik bir oyundur. Pazarda Valve firmasının başarılı olması oyuna bağlıdır.

Kozmetik eşyalar, insanları güzel ve farklı gösterir. Bazı kozmetik eşyalar ise diğerlerinden çok daha güzel gösterir. Oyuncular çok daha güzel gösteren ürünleri elde edebilmek için para öderler. Havalı ve güzel gösteren bu eşyalara ödenen paralar gerçek paradır. Sizde bulunan ve güzel gösteren eşyalar takas edilebilir. Oyuncular eşyaları para ile takas edebilmektedir. Valve firması takasa izin vermekte hatta oyunculara tavsiye etmektedir. TF2 oyunda bulunan eşyaları %90’lık bir oranının oyuncular tarafından oluşturulduğunu Valve firması açıkladı. Item Workshop özelliği bulunan oyunda insanlar modeller ve çeşitli fikirler oluşturabilmektedir. Başarılı olan fikirler mağazada satılıyor ve üretici oyuncular satışlardan kar almaktadır.

Second Life

MMORPG oyunu olan ve para kazandıran oyunlar arasında bulunan Second Life yaklaşık 10 yıllık ve harika bir oyundur. 2 milyona yakın üyesi olan sitede oyuncular kendilerine bir avatar seçiyorlar. Üç boyutlu karakter olan avatar seçimi ile oyuna giriş yapılır. Oyuncu merkezli oyunu oynayarak para kazanmanız mümkündür. Oyunun kendi para birimi vardır. Para biriminin adı; Linden Dolar’dır. Oyunda oyuncular emlak, giysi alıp satabiliyor. Ayrıca gadget oluşturulup satışı yapılabiliyor.

Secon Life oyununda etkinlik, toplantı düzenleyen oyuncular ev sahipliği yapabiliyorlar. Bir mağaza önünde oturan oyuncular mağazaya müşteri çekerek bile para kazanabilmektedir. Oyunda Anshe Chungthe adında bir kişi milyoner olmuştur. Oyunca kazandığı paraları gerçek paraya çevirme şansının olması ise oyunun en büyük avantajıdır. Oyundaki 250 milyon linden doları gerçek hayatta 1 milyon dolar etmiştir. Zamandan kazanmak isteyenler LindeX Currency Exchange platformunda satılan linden dolarlarını gerçek dolarla alabilmektedir. 340

Entropia Universe

MMORPG oyunlarından biri olan Entropia Universe, Second Life ile aynı statüdedir. Eskiden Project Entropia olarak bilinen oyunda gerçek para kullanılmaktadır. Oyun tamamen sosyal hayat endeksli değildir. Oyunda el sanatları, avlanma gibi gerçek oyunlarda bulunan görevlere yer verilmektedir. Entropia Universe, Second Life göre daha geleneksel bir oyundur. Oyunda Project Entropia Dollars kullanılıyor. 3 Project Entropia Dollars 1 TL yapmaktadır. Oyunda kazanılan para direkt olarak bank hesabına yatmaktadır.

Exodus 3000

Oyunculara para kazandıran strateji oyunu olan Exodus 3000’de oyuncular kendilerini 1000 yıl sonrasında bulmaktadır. Bin yıl sonraki dünya yaşanmaz hale gelmiştir. Büyük felaketler yaşanmıştır. İnsanların sağ kalması için mineral ve mars doları aranmaktadır. Mars doları yıkıntıları aramak, volkanları patlatmak ve diğer oyunculara saldırılarak elde edilir. Belli bir limitin üzerinde mars doları bulunca gerçek paraya çevrilmektedir.

Oyuna başlayan herkese bonus olarak 5000 mars doları veriliyor. 300 bin üzerinde mars doları olanlar gerçek para olarak alabilmektedir. 300 bin doların karşılığı 20 dolardır. Eğlenceli Exoudus, para kazandıran oyunlar arasında olup çok kolay oynanmaktadır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Girişim Haber @ 2020