Satış Ortaklığı Veren Online Siteler

Siz de internet sektöründe para kazanmak isteyenlerdenseniz satış ortaklığı veren online siteler adı altında araştırma yapıp para kazanabilirsiniz.

Satış Ortaklığı Veren Online Siteler
04.09.2020
68
A+
A-

Günümüzde çığırın açan sektörlerden biri ise online sitelerden para kazanmaktır. İngilizce kaynaklarda affiliate marketing, Türkçe kaynaklarda ise satış ortaklığı olarak bilinen bu yöntemle tatmin edici rakamlarda para kazanmanız mümkün. Satış ortaklığı nedir? Bu durumu kısaca şöyle açıklayabiliriz: Size ait olmayan ürünlerin internette reklamını yapıyorsunuz. Sizde bu sektörde para kazanmak isteyenlerdenseniz satış ortaklığı veren online siteler adı altında araştırma yapıp bu sektöre girebilirsiniz. Böylece son derece karlı bir yatırıma da ortak olmak noktasında önemli bir kazanımı da elde etmiş olursunuz.

Satış Ortaklığı Nasıl Yapılır?

Sistem aslında oldukça basit! Burada yapmanız gereken şey ürünleri satın alacak müşterileri bulmak. Bunun için reklam şart. Reklam için en uygun alt yapı blog açmaktır. Müşteri odaklı kurulan blog siteleri satış ortaklığı ile olağanüstü sonuçlar verebilir. Eğer satış ortaklığı yapmak için blog açmak istiyorsanız müşteri gibi düşünmek size çok büyük yarar sağlayacaktır. Bu yöntemi istediğiniz satış ortaklığı veren online siteler üzerinden de deneyebilirsiniz. Diğer bir yöntem ise sosyal medya platformları!

Elbette ki günümüz koşullarında internet son derece etkili bir şekilde gelişim gösterdiği biliniyor. Bu sayede tam olarak profesyonel bir düzeyde hizmet sunan online sitelerin sayısında da bir artış gözleniyor. Bu durum elbette ki ticari yatırımcıların da ilgisini çekiyor. Bu kapsamda yapacağınız kısa bir araştırma neticesinde satış ortaklığı veren online siteler hakkında bilgi sahibi olmanız da mümkün oluyor. Böylece tam anlamıyla nitelikli bir yatırım yapabilme olanağı da ortaya çıkmış oluyor.

Satış Ortaklığı Veren Firmalar

Satış ortaklığı veren firmalar yıllara göre değişebilir. 2020 yılı için konuşacak olursak satış ortaklığı veren online siteler çok sayıda farklı platformdan oluşuyor. 2020 yılı itibariyle karşımıza çıkan sitelerden bazıları aşağıda sıralanmaktadır.

  • Avantlink
  • 1Clickbank
  • Shopify Affiliates
  • ThirstyAffiliates
  • eBay Partner Network
  • Rakuten Linkshare
  • Amazon Associates
  • Hostinger Satış Ortaklığı
  • 3ShareASale Affiliates
  • Leadpages Partner Program

Görüldüğü üzere internet üzerinden satış ortaklığı sunabilen internet sayfalarının sayısı oldukça fazladır. Şayet nitelikli bir şekilde araştırma yaparak, bir karar verecek olursanız bu sayede karlı bir yatırım da yapabilirsiniz.

Ürün Seçerken Yapılan Hatalar

Çoğu kullanıcı bu sektörde iyi paralar kazanmak için bu yöntemi seçer fakat siz en uygun ürünü değil en iyi olduğunu düşündüğünüz ürünü satmalısınız ki işin başından güven problemine uğramayasınız. Siz müşterilere güven kapısını kapattığınız anda isterseniz en iyi ürünü satın ama alıcı bulamazsınız.

Size diğer önermediğimiz şey ise az ürün tanıtmak. Unutmayın sizi reklamınızı yapanda size para kazandıranda müşterilerdir. O yüzden ürün alternatifiniz ne kadar çok olursa müşteri trafiğiniz de o kadar artar. Bu saydığımız hataları yapmadığınız takdirde yoğun Pazar alanında bile şansınız oldukça yüksek olabilir.

Ürün Satarken Bilinmesi Gereken Püf Noktalar

Siz de satış ortaklığı veren online siteler aracığıyla satış yapmayı planlayanlardansanız bazı püf noktaları bilmek sizi rakipleriniz önüne geçirebilir. Bunlarda ilgi güncel fiyat belirlemektir. Yani satacağınız ürünün piyasa değerini mutlaka ama mutlaka incelemelisiniz.

Ürünü sizde daha ucuza satacak bir firma varsa müşterileriniz kesinlikle oraya kayacağından zarar etmeyecek şekilde bu tarz iyileştirmeleri yapın. Daha sonra yapılması gerekenlerden biri ise müşteriye çok ürün aldırma politikası izlemek. Bunu bir çeşit kampanya ile sağlaya bildiğiniz gibi müşterilere reklam yaptırarak da amacınıza ulaşabilirsiniz. Sizde bu tarz sektörlere girmeyi düşünenlerdenseniz bu iki püf nokta hayat kurtarabilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Girişim Haber @ 2020