Udemy ile Para Kazanma

Dünyanın en popüler eğitim platformu olan Udemy ile para kazanma hedefine sahip eğitmenler için kullanışlı bilgiler.

Udemy ile Para Kazanma
27.08.2020
140
A+
A-

Çağımızın teknolojiyle içi içe olması ve globalleşmede internetin büyük önem arz etmesi ile birlikte online eğitimde çığır açılmıştır. UDEMY küreselleşmede çok başarılı olmuş dünya devleri arasına girmiş online eğitim sitesidir. Ayrıca her konuda içerik üretebilir ve beceriniz olduğunu düşündüğünüz her alanda eğitim verilebilirsiniz. Özellikle dünya öğrencilerinin en başlı sorunu İngilizce hatta tüm yabancı diller içerikleri oldukça popülerdir. Başlı başına ücretsiz dersleri olduğu gibi, satın alınan dersleri de vardır ve bu içerikten siz de yeteneğiniz ve becerilerinizle para kazanabilirsiniz. Peki Udemy ile para kazanma şansına nasıl sahip olursunuz?

Udemy’de Eğitimci Kaydı

Udemi ile para kazanma eylemini gerçekleştirmek, bir çok eğitim içeriği oluşturabilecek kişilerin aklına gelen öncelikli konuların başında gelir. Ayrıca Udemy kullanıcısının aklında olan bir konu nasıl ders anlatılacak olmasıdır. Para kazanmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Udemy’de eğitimci kaydı için tek yapmanız gereken Udemy sayfasına girmek ve üye ol butonuna tıklamaktır. Hatta orada bir de eğitimci olarak katıl butonu vardır. İşin en güzel kısmı da bunun için para ödemiyor olmanızdır. Yani ücretsiz eğitimci olmaya hak kazanabilirsiniz.

Kaliteli Çekimler ve Ses Sistemi

Evet kaydoldunuz ama iş burada bitmiyor. Öncelikle kaydolduktan sonra videonuzu iyi ayarlamalısınız. Sizin en büyük ihtiyacınız alınacak yıldızlardır yani kullanıcı kitlesinin beğenisi bu da ancak kaliteli çekimler ve ses sistemi ile olur. Kaydolduktan sonra iyi çeken bir kamera ile sesinizin iyi çıktığına emin olup videolarınızı çekebilir ve tıpkı diğer sosyal paylaşım sitelerindeki gibi kolayca paylaşabilir hatta ücrete tabi tutabilirsiniz. Peki kalitenin önemi nedir? Bilgileriniz muazzam olabilir fakat dersi alan kullanıcılarınıza kesintisiz ve pürüzsüz bir şekilde yansıtmadığınız zaman yıldız sayınız düşer ve böylece kimse dersinizi satın almaz

Reklam Vermek ve Tanınmak

Reklam ve Tanınmak içeriği kaydolduktan ve videolarınızı iyi çekimle yükledikten sonra önemli bir içeriktir. En büyük reklam izleyici kitlesinin verdikleri yıldızlardır. Bunun yanı sıra ön izleme ve tanıtım videolarınızda neler yapacağınızı ve verdiğiniz dersin o maliyeti hakkettiğini çok iyi açıklamanız gerekir. Eğer siz de kendinize ve becerilerinize güveniyorsanız ve ben bu işi çok kolay bir şekilde yapar ve üstesinden kalkarım diyorsanız alında en büyük reklam kendiniz olursunuz Önemli olan ne kadar kalabalık bir çevrenizin olması değildir önemli olan ulaşacağınız kitleden alacağınız geri dönütlerdir.

Konu ve İçerik Nasıl Olmalıdır?

Evet ben para kazanmak istiyorum fakat hangi konularını içerdiğini bilmiyorum diyorsanız size kısaca değinmek istiyorum. A Aslında eğitimle alakalı her konuda yazabilirsiniz fakat para kazanmak için kitlenizin beğenisi de aşırı önemlidir. Global bir site olduğu için yabancı dil eğitimleriyle ön plana çıkan Udemy ayrıca işsizlik ve girişim isteyen genç kitlenin de büyük dikkatini çekiyor ve girişimcilik dersleri de yok satıyor fakat dediğim gibi bunlar sadece en çok tıklanılan konular onun dışında siz de her konuda eğitim verebilirsiniz. Gördüğünüz gibi Udemy ile para kazanma sandığınız kadar zor ve zahmetli bir iş değildir sizlere kolay gelsin.

Udemy Komisyon Oranları

Peki Udemy’de eğitmenler ne kadar kazanıyor? Udemy Paranızın Ne Kadarına Ortak Oluyor Udemy’den Nasıl Para Kazanılır ı öğrendikten sonra merak edilen bir diğer sorudu. Eğer kursiyer sizin kanalınızı Udemy yoluyla bulduysa paranın %50 si sizin %50 si Udemy şirketinin oluyor. Bu da demek oluyor ki eğer 50 liralık bir kurs açtıysanız öğrenci başına 25 lira kazanıyorsunuz. Bir diğer konu da sizin reklamlarınızla ya da paylaşım linklerinizle sizin sitenize yönlenmiş kursiyerler de olabilir bu da paranın %97 sini sizin cebinize kazandırıyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Girişim Haber @ 2020