Yaz Dönemin de Yapılabilecek İşler

Yaz Dönemin de Yapılabilecek İşler
08.05.2021
58
A+
A-

Havaların ısınması ile birlikte yaz ayları kendilerine ek gelir fırsatı oluşturmak isteyen insanlar için bir sürü farklı kapı açmakta. Yaz ayların da insanların vakit geçirebilmek için tercih ettikleri gezi, kamp gibi etkinlikler bu sektörler de ihtiyaç duyulan çalışan insan gücüne olan ihtiyacı da arttırmakta.

Seyyar Tezgâhlar Kurabilirsiniz

Tatil için belli bir beldeyi ve mekânı tercih eden insanlar böyle yerlere gelirken beraberin de bir iş sektörünü de beraberin de getirmektedir.  Siz de bu durumu karınıza çevirmek için açık ve yenilikçi düşünmelisiniz. Tatil için gelen turistler yol kenarın da serinlemek için bir şeyler içmek için durabilir. Mola verdikleri zaman karşıların da sizin satış tezgâhınızı görmeliler. Bunun için satış yaptığınız tezgâhın tasarımına özen gösterin. Bulunduğun il ya da ilçenin özellikleriyle donatabilir ve farklı sunum taktikleri geliştirebilirsiniz. Bu tezgahlar da limonata, su gibi, yaz ayların da oldukça fazla tercih edilen içeceklerin tanıtımına öncelik verebilirsiniz. Ayrıca akşamları bulunduğunuz konumu keşfetmek için dışarı çıkan turistler serinlemek isteyecektir. Bir köşe de kuracağınız seyyar bir dondurma standı insanları size çekecektir. Dondurmanın yanın da yaz ayların da tüketebilecek çerez, mısır gibi ürünlerin de seyyar olarak satışını yapabilirsiniz.

Üretim Yaparak Satış Yapabilirsiniz

Turistler tatil yaptıkları mekânlardan dönerken yanların da o şehri, o günleri hatırlatacak ufak hediyeler de götürmek ister. İşte bu konu da el sanatlarına ilgi büyük olur. Siz de bu durumu bir iş fırsatı haline döndürebilirsiniz. Kolye, yüzük, küpe gibi takı ürünleri tasarlayabiliyorsanız, tasarımlarınızı tatil noktalarının isimleri ve simgeleri ile renklendirerek bu ürünleri orada bulunan hediye dükkânlarına pazarlayabilirsiniz. O yörenin kültürüne ve geleneklerine uygun otantik kıyafet tasarımları yapabilir ve bu ürünlerin satışlarını yine seyyar yolla yapabilirsiniz. Ayrıca insanlar tatile giderken hoş ve faklı giyinmek isterler. Tasarımını yapacağınız bu ürünlerin sarışını online olarak da gerçekleştirebilirsiniz. Tamamen el yapımı olan bu ürünlere insanlar tarafından da mutlaka ilgi gösterilecektir. İnsanların tatil ihtiyaçlarına yönelik tasarımlar yaparak satış oranlarınızı daha da arttırabilirsiniz.

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Girişim Haber @ 2020