Yemeksepeti Teknoloji Merkezi Açıyor

Bugün edindiğimiz bilgilere Yemeksepeti, çalışanlarına gönderdiği bir e-posta ile birlikte teknoloji merkezi açacağını duyurdu.

Yemeksepeti Teknoloji Merkezi Açıyor

Ülkemizin en önemli internet şirketleri arasında yer alan Yemeksepeti, bir teknoloji merkezi açıyor. Bugün edindiğimiz bilgilere göre Yemeksepeti, çalışanlarına gönderdiği bir e-posta ile birlikte teknoloji merkezi açacağını paylaştı. Söz konusu teknoloji merkezinde global operasyonlar için teknolojik altyapı geliştirilecek.

Edindiğimiz bilgilere göre, açılacak olan teknoloji merkezinde ilk yıl 1000 kişi istihdam edilecek. Söz konusu 1000 kişinin büyük oranda yazılımcı ve tasarımcılardan oluşacağını da ekleyelim. Teknoloji merkezinin önümüzdeki 5 yıl içinde ise 4 bin mühendis ve yazılımcıyı istihdam etmesi bekleniyor.

Yemeksepeti’nin teknoloji merkezinde yer alacak olan çalışanlara diledikleri alanda eğitim olanakları sunmayı hedeflediğini de paylaşalım. Hatırlatmak gerekirse Yemeksepeti, 2015 yılında 589 milyon dolar değerlemeyle Delivery Hero tarafından satın alınmıştı.

Söz konusu teknoloji merkezinde sadece Yemeksepeti için değil aynı zamanda Delivery Hero’nun tüm global operasyonları için teknolojik altyapı da geliştirilecek. Kısacası Yemeksepeti, teknoloji merkezi ile birlikte hem online yemek siparişi konusundaki tecrübesi hem de Banabi’nin Quick commerce alanındaki tecrübeleri ile Delivery Hero’nun global altyapısını da geliştirecek.

Teknoloji merkezinde Delivery Hero bünyesindeki 20 farklı ülkeye teknoloji üretilecek. Söz konusu teknoloji merkezinin Delivery Hero bünyesinde Berlin ve Singapur’dan sonra kurulacak olan üçüncü teknoloji merkezi olacağını da belirtelim.

Hatırlatmak gerekirse Yemeksepeti, market servisi Banabi platformunu 2019 yılının Nisan ayında hizmete açmıştı. Kısa zaman içinde önemli bir büyüme yaşayan Banabi’nin kullanıcı sayısı ise 2020 yılının Aralık ayında paylaşılan bilgilere göre 2 milyona ulaşmıştı.

Yemeksepeti tarafından açılacak olan teknoloji merkezinin hem önemli bir nitelikli istihdam yaratması hem de Yemeksepeti’nin Türkiye’de edindiği tecrübeyi global arenaya taşıması anlamında oldukça önemli. Şu an için teknoloji merkezinin ne zaman veya nerede açılacağı ile ilgili ise herhangi bir bilginin yer almadığını da ekleyelim.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Girişim Haber @ 2020