NFCREAD Programı ile Fotokopiye Son

Yıldız Teknopark şirketlerinden Sanalogi’nin geliştirdiği yerli ve milli mobil uygulama NFCREAD programı ile ; otel, seyahat acentesi, hastane gibi yerlerde fotokopi için kimliğinizi ya da pasaportunuzu ‘temastan’ koruyor.

NFCREAD Programı ile Fotokopiye Son
14.07.2020
31
A+
A-

Yıldız Teknopark firmalarından Sanalogi’nin geliştirdiği yerli ve milli mobil uygulama NFCREAD programı ile ; otel, seyahat acentesi, hastane gibi yerlerde fotokopi için kimliğinizi ya da pasaportunuz  ‘temastan’ korunuyor. Kurumlar tarafından mobil cihazlarına yükledikleri uygulama ile pasaport veya kimlikteki cipi okumaları yeterli olacak. Böylece kimliğinizi kimseye vermek, kimliğinizin fotokopisinin çekilmesi zorunluluğu ve bugünlerin en önemli konusu olan kişilerle temas etmek zorunda kalmıyorsunuz.

Şirketin Genel Müdürü Akif Akıncı, NFCREAD uygulaması ile temassız olarak 200 üzeri ülkeye ait 1.000’in üzerinde evrakın okunabildiğini ifade etti. “Dünyada bunu başaran ender firmalar arasındayız. NFCREAD uygulamasını diğer uygulamalardan ayıran en önemli özelliği çip içerisinden bilgi alınabilir olmasıdır” dedi.

12 ÜLKEDE KULLANIMA DEVAM EDİLİYOR

Akif Akıncı mobil programı; tur acenteleri, konsolosluklar, oteller, finans kurumları ile vakıf ve derneklerin de kullandığını belirtti. Ayrıca; “Çipli ve çipsiz pasaport ve çipli kimlik kartlarını öncelikle kamera ile taratıyor ve daha sonra okuma işlemi yapılan evrakın çipine dokundurtuyorsunuz. Bu sayede detaylı daha fazla bilgiyi okuma fırsatınız oluyor. Turizm sektörü için geliştirdiğimiz ve şu an dünya üzerinde 12 ülkede aktif olarak kullanılan Turasistan programı sayesinde yüzlerce ülkeye ait 500 bin üzeri pasaport ve kimlik okuma işlemi gerçekleştirdik. Bu sayı her yıl hızla artıyor. En büyük farklılığımız dünyanın herhangi bir  yerinde, herhangi bir bölgesinde programımızı test eden kullanıcılarımızın olmasıdır. Bununla birlikte ülkelerin yapmış oldukları değişiklikleri güncel olarak takip edebilmekteyiz. Ayrıca bu tarz işlemlerden haber sahibi olabiliyor ve gelen geri bildirimleri çok hızlı bir şekilde çözüme kavuşturma şansını yakalıyoruz. Bugüne değin geçen zamanda çok fazla çözümleme yaparak algoritmalarımızda çok fazla genişleme ve geliştirme gerçekleştirmiş durumdayız.”

HASSAS BİLGİLER KORUMA ALTINDA

Kişisel bilgilerin güvenliğinin en üst öncelikleri olduğunu ifade eden Akıncı “NFCREAD programı ile Kişisel Verileri Koruma Kanunu-Genel Veri Koruma Yönetmeliği kurallarına dikkat etmekteyiz, öncelikle kendi sunucularımızda hiçbir veri tutmadığımız gibi kesinlikle ilişkisel olmayan kurum kuruluş ve farklı bir platforma veri aktarmayarak hiçbir bilgiyi cihazda dahi tutmamaktayız” şeklinde sözlerini sürdürdü.

NFCREAD uygulamasının kimlik ve pasaportlardaki bilgileri dijitalleştirerek doğanın korunmasına katkı sağlanmakta. Ayrıca fotokopi olarak arşivlenmesi sonucu üçüncü kişilerin eline geçip oluşabilecek zararları ve riskleri de engellemeyi sağladığını anlatan Akıncı, şöyle konuştu: Uygulama sayesinde insanların temassız işlem yapmasını ve yapılan bir araştırmaya göre insan ömrünün ortalama altı ayının kayıt açmak için çeşitli kurumlarda bekleyerek geçmesini minimize etmiş bulunmaktayız. Uygulama, tüketicilerin istedikleri zaman istedikleri yerde evrakı okutarak ve bilgileri istedikleri yerle paylaşarak hızlı hatasız ve beklemeyi en aza indirmeye yaramaktadır. 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Girişim Haber @ 2020