Youtuberlar için Youtube Video Fikirleri

Youtube kanalı sahiplerine bazı youtube video fikirlerini sizler için derleyip bir araya getirdik. Youtuberlar için fikir sahibi olacaktır.

Youtuberlar için Youtube Video Fikirleri
11.10.2020
149
A+
A-

Milyonlarca insanın internet ortamında ilk tercihlerinden biri, kuşkusuz youtube kanallarıdır. Tarihi 2005 yılına dayanan youtube’a ilk yüklenen videonun, sitenin kurucularından olan Jawed Karim’in hayvanat bahçesinde çektiği video olduğu bilinmektedir. Yaklaşık olarak bu tarihten bir buçuk yıl sonra youtube internet devi Google tarafından satın alınarak, sosyal ağ üzerinde özel bir yere sahip olmuştur. Youtube videosu çekmek için youtube video fikirleri söz konusu olduğunda karşımıza çok sayıda farklı seçenek çıkmaktadır.

Bu konudan önce Youtuberlığa nereden başlanır makalesi ile başlangıç noktanızı değerlendirebilirsiniz.

Youtube; kullanıcılarının eklediği videoların milyonlarca kişi tarafından izlenmesine olanak sağlayan bir platformdur. En büyük özelliklerinden biri, yüklenen videolara yapılan yorumların silinmesidir. Kanallar sekmesinin geliştirilmesi, videolara çok daha kolay ulaşım sağlamaktadır. Ayrıca, kişilerin videoları şikayet edebilme özelliği sayesinde, kişiliğe, devlete ya da manevi değerlere yapılan saygısızlıklara anında müdahale edilebilmektedir. Bütün bu bilgiler ışığında Youtube videosu çekmek için video fikirleri söz konusu olduğunda aşağıdaki seçenekler karşımıza çıkıyor:

 • Ağaç Ev İnşa Etmek
 • Oyun Videosu Çekmek
 • Doğada Yemek Yapmak
 • Ürün İncelemesi Yapmak
 • Bir Koleksiyon Göstermek
 • Oyun Haberleri Derlemek
 • Efsanelere Dair Bilgiler Vermek
 • Sihirbazların Hilelerini Anlatmak
 • Kampçılık Görüntüleri Paylaşmak
 • Hobiler Hakkında Videolar Çekmek
 • Yaşadığınız Şehri Rehber Gibi Tanıtmak
 • Hayvan Bakımı Konulu Videolar Çekmek
 • Makyaj Üzerine Püf Noktalara Değinmek
 • Bilimsel Teorilere Dair İlginç Bilgiler Vermek
 • Güncel Haberler Konusunda Yorumlar Yapmak

Ağaç Ev İnşa Etmek
Bir ağaç ev inşa ederkenki tüm aşamaları videoya çekebilirsiniz. Sonra da bu aşamaları bölümler halinde Youtube üzerinden yayınlayabilirsiniz!

Oyun Videosu Çekmek
Günümüz koşullarında en fazla oyun videolarına talep olduğunu biliyoruz. Siz de güncel bir oyundan başlayarak bu oyunu oynayabilir. Her bölümü de ayrı bir şekilde yayınlayabilirsiniz.

Doğada Yemek Yapmak
Doğal hayat her zaman ilgi çeker! Siz de doğal bir ortamda yemek yaparak, her bir yemek için ayrı bir video çekebilirsiniz. Üstelik her bölümde farklı bir yemek yaparak videolarınızın sayısını da arttırabilirsiniz!

Ürün İncelemesi Yapmak
Yeni bir ürün mü piyasaya çıktı? Siz hemen o ürün hakkında detaylı bilgileri toplayıp, bunu videoda anlatabilirsiniz. Böylece bilgi verici ve gayet yararlı bir içerik de üretmiş olursunuz.

Bir Koleksiyon Göstermek
Koleksiyonlar her zaman ilgi görmeyi hak eden özel eşyalardır. Pul koleksiyonu, para koleksiyonu ya da araba koleksiyonu gibi farklı koleksiyonları videoya çekebilirsiniz.

Oyun Haberleri Derlemek
Piyasaya yeni çıkan oyunlara dair ayrıntılı bilgilerin yer aldığı haberler sürekli ilgi çeker. Siz de güncel olan oyun haberlerini periyodik olarak yayınlayabilirsiniz!

Efsanelere Dair Bilgiler Vermek
Efsaneler gizemleriyle her zaman ilgi çekmeyi başaran hikayelerdir. Siz de ilginç efsanelere dair bilgiler toplayarak bu efsaneleri izleyicinize aktarabilirsiniz.

Sihirbazların Hilelerini Anlatmak
Sihirbazlık mesleği her zaman merak edilir! Hele onların yaptıkları sihirbazlık gösterileri her zaman favoridir. Siz de sihirbazlık gösterilerinin hilelerini bularak, video çekebilirsiniz.

Kampçılık Görüntüleri Paylaşmak
Kampçılık faaliyetleri ilgi çekici etkinliklerdir. Siz de kamp yapabilir, yaşadığınız kamp macerasını videoya çekebilirsiniz. Üstelik kamp macerasını bölümler halinde de yayınlayabilirsiniz!

Hobiler Hakkında Videolar Çekmek
Hobiler insanların boş zamanlarını değerlendirdikleri harika etkinlikler arasında yer almaktadır. Siz de etkili hobilere dair bilgilerin yer aldığı videoları çekebilirsiniz.

Yaşadığınız Şehri Rehber Gibi Tanıtmak
Yaşadığınız şehrinizi tanıtarak video çekebilirsiniz. Unutmayın ki içinde yaşadığınız şehrin güzelliklerine ve özelliklerine hakimsiniz. Dolayısıyla kolaylıkla şehrinize ait videoları çekebilirsiniz.

Hayvan Bakımı Konulu Videolar Çekmek
Hayvan severlerin havan bakımı konusundaki haberleri yakından takip ettiklerini biliyoruz. Siz de evcil hayvanların bakımlarını videoya çekerek yayınlayabilirsiniz.

Makyaj Üzerine Püf Noktalara Değinmek
Makyaj yapmak özellikle kadınların en fazla ilgilendikleri olaydır. Dolayısıyla güzel ve ilginç makyaj uygulamalarını konu olarak işleyen videoları çekebilirsiniz.

Bilimsel Teorilere Dair İlginç Bilgiler Vermek
Dünyada ses getiren bilimsel buluşları konu alan videolar ilgi çekici olacaktır. Geleceğe yön verecek bilimsel verileri ön plana çıkaran videolara yer verebilirsiniz.

Güncel Haberler Konusunda Yorumlar Yapmak
En yeni ve güncel haberleri derleyerek ilgi çekici videolar hazırlayabilirsiniz. Üstelik bu tür haberleri bulmak hiç de zor olmayacaktır!

Youtube Videoları Çekimi İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sponsorlu kullanım özelliği aldıktan sonra, en eski elektronik ödüllerden birine sahip olan youtube, 2010 yılında google chrome eklentisi ile birlikte yenilenmesine hızla devam etmiştir. 2011 yılında telif hakkı konusunda çalışmalarına devam eden youtube, bu özelliği ile telif hakkını ihlal eden kullanıcılarına sanal ortamda eğitimi zorunlu kılmıştır.

Bu da youtube kullanıcılarına, video yüklerken ya da eleştiri de bulunurken bağlayıcı ve uyulmazsa cezai işleme tabi olunacağının göstergesidir. Her bir dakikada yüklenen videoların 100 saate ulaştığı 2013 yılı, youtube’ın izlediği yolun doğru olduğunu göstermektedir. Youtube, işletmelere ücretsiz reklam hakkı vererek potansiyel müşteri sayısını artırmış ve ülkemizde en çok kullanılan sosyal ağlar arasında ilk sıraları almasına olanak tanımıştır. Youtube videosu cekmek için video fikirleri konusunda etkili bir araştırma yapmak beraberinde önemli kazanımları da getirmektedir.

Youtube videoları çekilirken bazı hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Çünkü her çekilen video, youtube kanallarına yüklenememektedir. Öncelikle, video yükleyen kişinin yasal yaş sınırı olan 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Yasalara ve kişilerin manevi değerlerine uygun olmayan içerikler, youtube’a eklenmektedir. Kategori olarak sınırlama olmasa da telif hakkı ihlali taşıması, videonun yüklenmesine engeldir.

Youtube Video Yükleme Şartları Nelerdir?

Youtube videoları, kişilerin geliştirdiği içerikler, amatör klipler, video klipler, müzik, film gibi videolardır. Son zamanlarda youtube HTML 5 özelliğini etkinleştirerek, flash player zorunluluğunu ortadan kaldırmıştır. Kullanıcıların kimi zaman kendi yeteneklerini sergilediği, el emeği ürünlerini sunduğu, zaman zaman aldığı reklamlar ile para kazandığı youtube kanalları, bir anlamda kişilerin kazanç kapıları da olmuştur.
Ancak, tüm videoların yüklenirken, youtube’ın koyduğu kurallara uyması ve videoyu izleyenlerin de aynı hassasiyeti göstermesi gerekmektedir. Videolar için yapılan eleştiriler anında silinmekte, bu da kişilere gelebilecek herhangi bir art niyetli yazışmanın oluşmasına engel olmaktadır.

Youtube Video Çekme Fikirleri
2005 yılından günümüze kadar süre gelen yolculuğunda youtube’ın bu kadar popüler olmasının nedeni, kişilerin becerilerini ve ilgi alanlarını sergileyebilecek bir ortam olmasıdır. Bir videonun yüklendikten sonra kişiler tarafından izlenmesi için şu kurallara dikkat etmesi gerekmektedir.

– Öncelikle kişinin kendisini ve video çekme amacını kısaca tanıtmalıdır. Böylece, kişilerin ilgi alanlarına göre tercih etme sebebi olacaktır.
– Video günlüğünü yani hayatları, düşünceleri, kaygılarını ve dünya görüşlerini paylaşarak, samimi bir hava yaratmalıdır.
– Hayatı renkli bir resim olarak görüp, ilgi çekmek için potansiyel bir resim videosu sunmalıdır.
– Kişinin kendi hakkındaki düşüncelerinin yanında, yaşadığı sıradan bir günü videosunda paylaşması, izleyen ile arasında bir bağ kurmasında en büyük etkendir.
– Paylaşmak istediği işi kısaca tanıtan kişi bununla da kalmayıp, yaşadığı ortamı da en doğal şekilde diğer insanlarla paylaşmalıdır.
– Tüm bu anlatılanlar kişisel paylaşımların daha çok izleyici açısından seyredilmesi için gereklidir.
İşletmelerin çektiği videolar ise bir nebze daha profesyonel olmalıdır. Tanıtılacak nesne, en son teknolojik yeniliklerle anlatılmalı, kullanılan dil akıcı ve gerçekçi olmalı ve mutlaka titiz bir yazılımla bilgisayar test edilmelidir. Görüldüğü üzere Youtube videosu cekmek için video fikirleri söz konusu olduğunda karşımıza çok sayıda farklı seçenek çıkmaktadır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Girişim Haber @ 2020