Zengin Olmak İçin İş Fikirleri

Halen belirli bir geliri olan ya da sermayesi olanların yanında bir şekilde Zengin Olmak İçin İş Fikirleri arayanlar için inceleme yaptık.

Zengin Olmak İçin İş Fikirleri
01.09.2020
308
A+
A-

Zengin olmak için özel karlı iş fikirlerini merak ediyorsanız, bu yazımız tam da size göre! Bunu merak ettiyseniz eğer mutlaka ‘nasıl zengin olunur’ diye de araştırma yapmışsınızdır. Eğer öyleyse ilk adımı atmışsınız demektir. Çünkü “zengin olmak istiyorum” diyorsanız hayatınızın her safhasında aktif olmalı ve bir şeyler yapmak için daima harekete geçmeniz ve çabalamanız gereklidir. Birçok zengin olmak hayaline sahip insan, bunun için hiçbir şey yapmaz. Siz onlardan olmamalısınız ki, hedefinize ulaşabilesiniz. Şimdi zengin olmak için iş fikirleri konuna değinelim!

Zengin olmak pek çok insan için ulaşılması zor bir hayal gibi görünüyor. Ancak nasıl zengin olunur? Diye düşünüyorsanız ve bunu araştırma safhasına kadar getirdiyseniz önemli bir aşamaya da gelmişsiniz demektir. Yine gerçekten bir şeyler yapmayı istiyorsunuz artık harekete geçme vaktiniz de gelmiştir.

Elbette nasıl zengin olunur adlı rehberlerin hiçbirinde gizli bir zengin olma ipucuna da rastlayamazsınız. Zengin olmak için, yüksek özveri, cesaret ve doğru zamanda doğru yerde, doğru insanlarla olmanız gerekir. Elbette ki zengin olmak için hiçbir garanti yol veremeyiz. Fakat bazı öneriler sunabiliriz. Bunların en başında gelen en kapsamlı özellik girişimci olmak! Sonrasındaki aşamaları sıralayalım:

Kendi İşinizi Kurun!

Zenginlik hayaline giden yolda ilk aşama kendi işinizi kurmak. Elbette bu hiçte şaşırtıcı değil. Kendi işini kurmadan zengin olan insan sayısı oldukça azdır. Bu kişilerin genellikle ya üstün bir yetenek, becerisi vardır ya da bu kişiler oyuncu, şarkıcı, futbolcudur. Tabi ki bu da güzel bir zenginlik fakat kendi işini kuran her insanın, ne iş kurduğundan önemsiz bir şekilde zengin olma şansı vardır. Örneğin 5 bin lira ile kurduğunuz bir ekmek dükkanında bile zengin olabileceğinizi belirtelim. Çünkü bu biraz da şans faktörü ile alakalı bir süreç.

Basit bir hesaplama ile 5 bin lira ile kurulan bir fırın size ayda bin lira kazanç sağlayabilir. Bu durumda her 5 ayda bir yeniden aynı fırını kurabilmeniz kağıt üzerinde basit ve 10 yıl sonra sizi zengin edebilecek bir süreç. Burada anlatmak istediğimiz şey, kendi işini kuran her insanın zengin olmaya daha yakın olduğu. Tabii tüm yatırımınızı da kaybetme ihtimaliniz de mevcut. Zengin olmak için sadece bu adımı uygulamak tabii ki sizi menzile götürmez ama zengin olmak için iş fikirleri konusunun ilk aşaması çoğunlukla budur.

Kazancınızı Biriktirin!

Zengin olmak istiyorsanız; düzenli bir iş bulmalı, işinizde yükselmeli, elde ettiğiniz gelirin ise belli bir kısmını her ay biriktirme alışkanlığı  kazanmalısınız. Maaşınızla orantılı olarak rahat bir hayat yaşayabilecek durumda olsanız da uzun vadeli düşünmeli ve para biriktirmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz.

Doğru Yatırımlar Yapın!

Az bir birikiminiz var ve bu birikim zengin olmak için yeterli değilse yatırım araçları arasında tercih yapabilirsiniz. Örneğin altına, dolara vadeli hesaba yatırım yapabilirsiniz. Bununla birlikte küçük çaplı da olsa ticaret yaparak da paranızı arttırabilirsiniz.

Youtube Kanalı Açın!

Günümüzde özellikle gençler bu alana yoğunlaşmış durumdadır. Çünkü izlenme ve takipçi sayısı baz alınarak youtuberlar bu sosyal platformdan iyi paralar kazanmaktalar. Bunun yanında tanınmış oldukları için ek olarak i birlikleri ve reklamlardan da gelirleri mevcut. Hatta bildiğimiz youtuberların çoğu çoktan zengin olmuştur diyebiliriz. Sizinde bu alanda yatkınlığınız varsa zengin olmak için iş fikirleri seçeneğini değerlendirmelisiniz.

Online Satış Sitesi Kurun!

İnternetin gelişmesine paralel olarak ticaret de artık internet ortamına kaymış durumdadır. Dolayısı online satış sitesi kurmak; zengin olmak için özel karlı iş fikirleri arasında yer alıyor. Elbette ki her işte olduğu gibi online satış sitesi işinde de nitelikli bir planlama yapmanız gerekiyor.

Bir Butik Açın

En klasik iş fikirleri arasında butik açmak da yer alıyor. Elbette ki eski dönemlere nazaran ilgi azalmış olsa da doğru bir mekan tercihi ve isabetli bir adres tercihi karlı bir butik açmanızı mümkün kılacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Girişim Haber @ 2020