2020 Yılı için en iyi pasif gelir kaynakları nelerdir?

2020 yılı için en iyi pasif gelir kaynakları için sizlere bazı araştırmalar yaptık. Peki pasif gelir nedir? İncelememizin ayrıntıları!

2020 Yılı için en iyi pasif gelir kaynakları nelerdir?
10.09.2020
277
A+
A-

Günümüzde teknolojinin hızla gelişmesi ve farklı platformlarında açılmasıyla birçok farklı şekilde pasif gelir kaynağı yaratmak mümkündür. 2020 yılı için en iyi pasif gelir kaynakları için sizlere bazı araştırmalar yaptık. Peki pasif gelir nedir? İşte yaptığımız araştırma ve incelememizin ayrıntıları!

Pasif gelir nedir?

Pasif gelir demek zaman ve emeğinizi harcadıktan sonra daha fazla emek ve zaman harcamadan harcadığınız işin size sürekli olarak gelir kazandırmasıdır. Fakat pasif gelir ve ek iş tanımı bazen karıştırılabiliyor. Ek iş demek sizin kendi işiniz dışında tekrar farklı bir işe zaman ve emek harcayarak o işte para kazanmanıza denir. Pasif gelir ise daha önceden harcadığınız emek ve zamanın size yatırım şeklinde dönerek pasif gelir kazandırmasıdır. 2020 Yılı için de geçerli iyi pasif gelir kaynakları olarak birçok seçenek bulunmaktadır.

Pasif gelir size anında para kazandırmak yerine sürekli olarak ileri ki zamanlarda gelir getirisi yapıyor. Getirdiği gelirin kaybolması veya azalması gibi durumlarda mevcuttur. Herşeyde olduğu gibi pasif gelirde de bir risk oranı var ve kazanması o kadar da kolay değil. Pasif gelir elde etmek istiyorsanız bunları göz önünden çıkarmamalısınız.

Dropshipping

Günümüz çağının en önde gelen para kazanma yöntemlerinden birisi de Dropshipping’tir. Dropshipping 2020 Yılı için en iyi pasif gelir kaynakları arasında yer almaktadır. Para kazanma sanatları arasında en önlerde yer almaktadır. Dropshipping nedir? Dropshippingde bir üreticinin veya satıcının ürünlerini başka bir platformdan ya da aynı platformdan satışa sunarak müşteriye tanıtırsınız. Siparişler direkt olarak ana satıcı ya da üretici üzerinden müşteriye gönderilir.

Bu sayede ürünleri siz görmeden veya depolayacak yeri sorun etmenize gerek kalmadan sadece tanıtım yapıp müşteriler ile etkileşimini sağlayarak satışlardan para kazanabilirsiniz. Dropshipping tam olarak pasif bir gelir olmasa da pasif gelire yakın bir kaynaktır. Çünkü ister istemez zaman ayırmanız gerekecektir. Sadece doğru ayarlamaları yaparak uzun süre zaman ayırmadan pasif gelir şeklinde para kazanmanız mümkün.

İçerik Üreticisi Olmak

2020 Yılı için en iyi pasif gelir kaynakları arasında içerik üreticisi olmakta var. İçerik üreticilerin genel olarak tercih ettiği seçimlerden biri olan, video çekerek para kazanma yönteminin en iyi yolu yolu elbette Youtube platformudur. Günümüzde neredeyse herkesin bir Youtube kanalı var ve fenomen sayıları gittikçe artıyor.

Youtube çağındayız bile denebilir. Youtube üzerinden kanalınızı oluşturup videolarınızı yükleyerek çeşitli reklam gelirleri ile para kazanabilirsiniz. Çeşitli sponsorlar edinebilir bu sayede sizi izleyen kitlenin sayısını çoğaltarak daha çok gelir kazanabilirsiniz. Fakat bu da kolay bir yöntem değil ve oldukça emek istiyor. Artık herkesin Youtube kanalı var ve sizi onlardan ayıran farklı kılan özellikleriniz olmaz ise bu platformdan gelir kazanmanız çok da mümkün değil.

Blog Yazmak

Pasif gelir olarak en eski yöntemler arasında blog yazarlığı da bulunmakta. Çeşitli pasif gelir kaynakları arasında en çok tercih edilen yöntemlerden biri. 2020 Yılı için en iyi pasif gelir kaynakları arasında olup olmadığı ise tartışılır. Birçok farklı platform türedi ve insanlar artık eskisi kadar blog okumayı tercih etmiyor. Blog yazarlığı yaparken iki seçeneğiniz var. Ücretsiz bir blog oluşturmak veya kullanıcılardan belirli bir ücret karşılığında blog sayfanıza erişim vermek gibi tercihler var.

Web sitenizi kurarak da pasif gelir elde edebilirsiniz. Ekonomik olarak az sermaye ile pasif gelir elde etmenin en iyi yollarından biri budur. Fakat tüm pasif gelir kaynaklarında olduğu gibi bu seçenekte de çeşitli sorunlar karşınıza çıkabilir. Web sitenizi kurduktan sonra kullanıcıları sitenize çekip daha çok pasif gelir kazanmak için çeşitli reklam araçlarını tercih edebilir ya da özgün bir içeriğin çekiciliği ile buna gerek kalmadan yapabilirsiniz. İçeriği oturtulmuş ve güncelliği yitmeyecek bir blog ile pasif gelir elde etmek çok da zor değil.

Diğer İyi Gelir Getirebilecek Pasif Gelir Kaynakları

  • Youtube Kanalları için güncelliği bitmeyecek içerikler oluşturmak
  • Eğitim platformları için asenkron eğitim içerikleri üretmek
  • Mobil uygulama ya da web uygulaması geliştirmek
  • Dijital fotoğrafçılık ve stok fotoğrafçılığı yapmak
  • Çeşitli menkullerinizi veya eşyalarınızı kiralamak

Sizlerin de aklında olan ya da halen uygulamakta olduğunuz pasif gelir fikirleriniz mi var. Lütfen bizler ile paylaşın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Girişim Haber @ 2020