Evden Para Kazanmak için Zekice İş Fikirleri

Evden Para Kazanmak için zekice iş fikirlerinden parça işler olabildiği gibi geleceği olan işleri de kapsayan 39 adetini bir araya getirdik.

Evden Para Kazanmak için Zekice İş Fikirleri
05.08.2020
426
A+
A-

2020 yılı hepimiz için gerçekten çok farklı bir sene olarak gerçekleşti. Mart ayında COVID-19 sebepli pandemi ilan edilmesinden sonra tüm dünyada başka bir sorun daha ortaya çıktı. Öyle ki pandeminin yıkıcı etkisinin yanına ekonominin kötü seyri eklendi. Ekonomideki bu artan işsizliğin uzunca bir süre daha etkili olacağı görünüyor. Bu etki de bir çok kişi tarafından evden para kazanmak için yapılacaklar konusunda düşüncelere gark ediyor.

Her ne kadar bu kadar bildiğimiz çalışma yöntemleri bir ofis ortamında ya da bir işyerinde çalışmak olsa da aslında evden para kazanmak için de tahmin edilenin ötesinde yöntemler yer alıyor. Bu evden para kazanma yöntemleri ile hayatlarını idame ettirme şansına sahipler.

Bu makale; zaman içerisinde büyük bir işletmeye dönme eğilimi gösterebileceğiniz evde başlayabileceğiniz birçok evden yapılabilecek iş fikirleri için kılavuz niteliğinde hazırlanmıştır. Listemizde yer alan iş fikirleri herkes için işe yarayabilecek fikirler olmasa da bazılarınız için işe yarayacağından şüphemiz yoktur. Fikirlerin bazıları herkes tarafından uygulanabilir olsa da bazıları içinse temel bilgi ve beceri gerektirmektedir.

Kazanabileceğiniz para miktarı ise seçtiğiniz yola bağlı olarak değişmektedir. Bazı işlerde çalıştığınız zamana göre para kazanabilirken, bazıları ile şimdilik fazla zaman harcayarak başladığınız işte yıllarca onbinlerce lira kazanmanız mümkün.

Evinizden Bir İşletme Çıkarmanın Püf Noktaları

Evde iş yapmak, bir ofiste 8-5 çalışmaktan farklıdır. Eğer evde yeni çalışmaya başladıysanız, dikkatinizi dağıtacak onlarca şey ile başa çıkmak zorundasınız. Bunun yanında ayrıca çalışma disiplini de kazanmak zorundasınız. Sizi yönlendirecek bir yöneticiniz olmasa da kendinizin patronu da siz olacaksınız.

Bu konuda size yardımcı olabilecek bazı püf noktalarını sıralayalım:

  • Çalışmak için özel bir alanınız olsun. Evde yapacağınız iş ne olursa olsun, çalışmalarınızı gerçekleştirmek ve sadece işinize odaklanabileceğiniz özel bir alanınız olmalı. Bu yemek masası olduğu gibi ayrı bir oda da olabilir.
  • Çalışma programı ayarlayın. Doğru bir çalışma programı ayarlamazsanız işinizin asla bitmeyeceği noktaya geleceği açıktır. 8-5 gibi sıkı bir çalışma programı olmasa da verimli bir şekilde çalışabileceğiniz düzgün bir plan program yapın. Mümkün olduğunca değişmeyen çalışma saatleri ayarlayın.
  • Çalışma saatlerinizi aileniz ve arkadaşlarınızdan koruyun. Arkadaşlarınız ve aileniz sizin evde olduğunuzu bildiğinden evde yaptığınız işi sabote etmelerine izin vermeyin. Bu durumlar sizin zaman tuzaklarından biridir. Uzun süren telefon ya da misafir sohbetleri işinizi ilerletmeniz önünde büyük engel haline gelebilir.
  • Muhasebenizi ayırın. İşletmeniz çalışmaya başladıktan sonra yapılan harcamaları ayırıp kontrollü bir şekilde hesaplayın. Bu konuda belki de evrak ve dokümanları ayırmak bu konuda muhasebeci tutmak faydalı bile olabilir.
  • Dış kaynak kullanımını öğrenin. İşletmeniz büyüdükçe her işi kendiniz yapamayacağınız aşikardır. Bazı işleri doğru bir şekilde tanımlayarak dışarıdan almak en mantıklı yoldur. Örneğin; evde temizlik işlerini dışarıya yaptırmak, bazı özel işleri öğrenmek yerine adam saat üzerinden ödeme yaparak başkasına yaptırmak çalışmanız için daha fazla zamanı size kazandıracaktır.

Evden Para Kazanmak için Zekice İş Fikirleri

Aşağıda bir listesini vereceğimiz evde para kazanmak için iş fikirleri ile ekstra para kazanmaya başlayabilir ve hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

İnternet Üzerinden Yapılabilecek Ev İşleri

İnternet üzerinden yapılabilecek ev işleri en iyi iş fikirleri arasında gelir. Çevrimiçi ya da online iş yapmak genel giderlerinizi minimumda tutmanıza olanak tanırken, bu tarz bir işletmeyi çalıştırmak mekan bağımsız çalışmanıza da imkan tanır. Çevrimiçi yapabileceğiniz iş fikirlerini inceleyelim.

Bir Blog ile Pasif Gelir Oluşturma

Blogdan para kazanmak her ne kadar zaman alan bir iş olsa da, bakış açınızı dünyayla paylaşmayı seviyorsanız blog ile pasif gelir oluşturma gerçekten size uygun bir iştir.

Niş konulara sahip ve sürekli büyüyen bir meslek olarak yapmak mümkündür. Bir blogdan kazanabileceğiniz gelir değişken olsa da üst limiti yok diyebiliriz.

Türkiye’de bu işi yapmak istiyorsanız, iyi bir hizmet sağlayıcı seçmeniz bu işin püf noktalarından birisidir. Bu sitemizi de barındırdığımız ve birçok domaini satın aldığımız Güzel Hostingi kullanarak bugün bloglamaya başlayabilirsiniz.

Eğer bu konuda bilgi sahibi değil ve de nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız; iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilir ve size anahtar teslim bir blog sitesi teslim edebiliriz.

Sanal Asistanlık

Sanal asistanlar, müşteriler için elektronik postaları yayınlayan, bazı belge ve dokümanları oluşturan ve temel grafikleri tasarlayan ve bilgisayardan ve evden çalışabileceğiniz işlerdendir.

İş tanımına uygun olarak bazı sanal asistanlar içerik yazar ve düzenler, çeşitli ortamlarda yayınlamak üzere içerik planlamalarına yardımcı olur.

Sanal asistan olmak için Fiverr, Upwork, Zirtual gibi websitelerinden bu tarz işleri bulabilirsiniz.

Çevrimiçi Serbest Yazarlık

İnternet üzerinde yer alan ve sizlerin de okuduğunuz bu makale gibi tüm makaleler birileri tarafından yazılmıştır. Sitemizde de yer alan bazı içerikler gibi bu içerikler para karşılığı yazılmıştır. Serbest yazarlar yazdıkları her bir içerik için para alırlar. Bu işte oldukça ilerleyenler daha prestijli dergi ve gazeteler için dahi yazabilirler.

Makale yazımı genellikle 500 – 700 kelimelik makaleler talep edilse ve yeterli görülse de daha uzun makaleler hem daha fazla araştırma gerektirir, hem de uzmanlığa ihtiyaç duyar.

Serbest yazarlık yapmak için Fiverr, R10, iyinet gibi websitelerinden bu tarz işleri bulabilirsiniz.

Çevrimiçi Mağaza Açın

Eskiden satacak bir ürününüz olduğunda, önce bir dükkana sahip olmanız ve buna dair tüm masrafları yüklenmeniz gerekirdi. Günümüz dünyasında ise; dünyanın herhangi bir yerinden herhangi bir yerine satış yapmanız mümkündür.

İsterseniz kendi ürettiğiniz ürünleri, isterseniz başkaları tarafından üretilen ürünleri stoklayarak satabilir ya da dropshipping yöntemi ile satış yaparak ilave gelir elde edebilirsiniz.

Mikro İşler Yapmak

Bilgisayara biraz aşina iseniz, Fiverr üzerinde yapabileceğiniz onlarca iş var. Fiverr adından anlaşılacağı üzere 5 dolarlık işler yer alıyor. Türkiye için Fiverr alternatifi olarak bionluk sitesini önerebiliriz. Bu tarz mikro işler ile gününüzü rahatlıkla geçirebileceğiniz bir çok işe talip olabilirsiniz.

Fiverr ile Para Kazanmak isimli makalemizde Fiverr’da iş almak ve iş ilanı açmak gibi birçok detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Bir E-Kitap Yazıp Yayınlama

Herkes çalışmalarını çevrimiçi yayınlayabildiğine göre, herkes yazdıklarından para kazanması ihtimaller dahilindedir.

Bunun en güncel örneklerinden birisi de Grinin 50 Tonu üçlemesidir. Yazmış olduğunuz elektronik kitapları Wattpad gibi ortamlarda yayınlayarak takipçi kitlesi oluşturabilir, Google Publisher Center’da satarak gelir elde edebilirsiniz. Dilerseniz belirli bir satış rakamına ulaştığınızda da kitabınızı fiziksel olarak da bastırabilirsiniz.

Anket Doldurma

Daha önce de değinmiştik. Anket doldurarak para kazanmanız mümkün. Bu konuyu daha sonra da çeşitlendireceğiz. Ancak hem yurtiçinde hem de yurtdışında günlük 5-10 dakikanızı ayırarak pasif gelir elde etmeniz mümkün.

Yurtiçi için Napolyon, yurtdışı için MarketAgent kullanılabilecek servislerdendir.

Ancak öncelikli olarak söylememiz gereken şudur ki anket doldurarak devasa paralar kazanmayı beklemeyin.

Websitesi Danışmanlığı

Blog yazmak için para kazanmak isteyenler bu yolun başlangıcında yeterli bilgiye sahip olamayabilirler. Bu konuda onların da yardıma ihtiyaçları olabilecektir.

Bu konuda bilgi sahibi iseniz, bu kişilere yardımcı olabilir ve onların bu yolda ilerlemelerine danışmanlık ederek evden para kazanmak konusunda kendinize bir alan açmış olursunuz.

Fiverr ile Para Kazanmak isimli makalemizde Fiverr’da iş almak ve iş ilanı açmak gibi birçok detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Ayrıca R10, iyinet gibi forumlarda bilgilerinize uygun iş ilanlarına ulaşabilirsiniz.

Evden Yapabileceğiniz Yan Gelir Elde Edebileceğiniz Fikirler

Bu kategoride yer alan iş fikirleri evden yapabileceğiniz işlerdir. Ancak genellikle evin dışında çalışmanızı gerektirir. İşler esnek olup, istediğiniz zaman çalışabilirsiniz. Bazı durumlarda ücretin yanında bahşiş kazanma şansına da sahip olacaksınız.

Kuryelik

Pandemi nedeniyle bir çok işletme kapıya teslim hizmetlerini yoğunlaştırmak zorunda kaldı. Motorlu kuryelik işi oldukça popüler ve aranan hizmetlerin başında yer aldı.

Sizin de bir motor ya da aracınız varsa, motokuryelik için anlaşma sağlayabilir ve gerektiğinde bu işi yapabilirsiniz. Size yakın bir restoran ile anlaşabilir, teslimat başına anlaşabilirsiniz.

Bu sayede restoran teslimat için özel bir personel çalıştırma zorunluluğundan kurtulurken siz de siparişe göre bu hizmeti gerçekleştirerek ek gelir elde edebilirsiniz.

Yemek Hizmetleri

Yemek yapmayı seviyor musunuz? Neden evden yemek hizmeti vermeyi denemiyorsunuz. Birçok 10’dan az sayıda çalışanı olan şirket var. Ya da karı koca çalışan aileler mevcut. Bunlar sizin potansiyel müşterilerinizdir.

Ne kadar kazanacağınız tamamen size bağlı. Kaliteli hizmetin sonunda iyi bir gelir elde etme şansına sahipsiniz.

Eğer daha da kalabalık pişirebilirim diyorsanız, işletmenizi büyütmek için fırsatları kollamalısınız.

Bahçe Dizaynı

Bahçe işleri ile uğraşmaktan zevk mi alıyorsunuz. Bu işleri kendiniz için yapıyorken, diğer evlerin bahçeleri için de yapmak size ek gelir kazandırabilir. Türkiye şartları için bu nispeten niş bir konu. Birçok apartmanın bahçesi atıl ve bakımsız durumda yer alıyor. Neden bu apartmanların yöneticileri ile görüşüp temizlik, bakım ve peyzaj işlerine talip olmuyorsunuz?

Tur Rehberliği

Yaşadığınız şehrin birçok yerini avucunuzun içi gibi biliyor musunuz? Tüm eğlence mekanları hakkında bilgi sahibi misiniz? Hobi olarak ya da eğlence olarak yaptığınız bu işi elbette ki paraya çevirebilirsiniz.

Bu konuda kendiniz için bir blog açabilir ve bilinirliğinizi arttırabilirsiniz. Bu blogda şehriniz ile ilgili temalı turları veya çok özel niş konulu turları tanıtmak iyi bir fikir olabilir.

Sunduğunuz turların reklamını yapan bir websitesi kurmak mümkün olmakla birlikte, airbnb’de turlarınızı pazarlayarak daha geniş kitlelere ulaşabilirsiniz.

Gündüz Bakımı

Aslında bu hali hazırda zaten evde olan ebeveynler için iyi bir iş fikridir. Çocuğunuz olsun ya da olmasın başkalarının çocuklarına bakarak evde para kazanmanız mümkün.

Yaşlı Bakımı

Birçok çalışan ailenin anne ve babaları için gündüz bakım hizmeti ihtiyacı duyuyor. Yaşlılar ile anlaşabilme yeteneğiniz varsa bu konuda para kazanmanız mümkün. Bu tarz işler genellikle ağızdan ağıza ya da ilanlar yoluyla bulunabiliyor.

Yaşlı bakımı işini yapmak istiyorsanız bu tarz ilan veren siteleri takip etmeniz önerilir.

Uber Şoförlüğü

Uber ile ilgili Türkiye’den çekilme kararı alınsa da gelecekte bu şirketin ya da benzer mantıkla çalışacak bir şirketin tekrar Türkiye’ye gireceğini düşünüyoruz.

Bu şirketler için dilediğiniz zaman çalışma konusunda esnekliğe sahip olursunuz ve sürdüğünüz mesafeye göre gelir elde edersiniz.

Evcil Hayvan Bakıcılığı

Yurtdışında hali hazırda yer alan ve henüz ülkemizde yaygınlaşmamış zekice bir iş fikrinden bahsetmek istiyoruz. Bizce bu konuda açık da yer almakta.

Evcil hayvanlar ile aranız iyi ise evinizde ya da hizmet alacağınız kişinin evinde evcil hayvanlarına bakıcılık yapabilirsiniz.

Birçok ailenin evinde yer alan köpekleri gündüz gezintiye çıkartmak, onların ihtiyaçlarını gidermek iyi ve zekice bir iş fikri olarak görünmektedir. Hatta bu işlerde profesyonelleşerek evcil hayvanların eğitimi konusunda da çalışmalar yürütebilirsiniz.

Seyahat Planlamacısı

Bazı gezginlerin, planlamadan sıkıldıkları ya da bu konuda iyi olmadıkları açık. Herkes uygun fiyatlı uçuşları takip edebilir ancak gittiği yerlerde nereleri görmeleri gerektiği konusunda araştırma yapmaktan erinebilir ya da bunu yapmak için vakti olmayabilir.

İşte burada siz devreye giriyorsunuz; seyahat planlamacı olarak siz bütçenin ayarlanması, gidilecek yerlerin kesinleştirilmesi, kalacak yerlerin ayarlanması ve de gerekli olması halinde araç kiralama işlemlerini hallediyorsunuz.

Bu işi ister ilan siteleri ile destekleyebilir, isterseniz bir websitesi ile işinizi daha erişilebilir kılabilirsiniz.

Ev Temizliği

Ev temizliği yapılması en kolay işlerden birisidir. Çok fazla bilgiye gerek duymayan işlerin başında yer almaktadır. Ancak bu işi yapmak için biraz dikkatli ve özenli olmanız yeterlidir.

Kendi çevrenizle başlayarak bu işi standart işiniz haline getirmeniz mümkündür.

Beceri İsteyen Evden Yapılabilecek İşler

Bazı zekice iş fikirleri evden yapılacak olsa da belli başlı becerileri de gerektirmektedir. Daha önce belirli sektörlerde çalışmışlığınız var ve bir altın bileziğe sahipseniz aşağıda sıraladığımız işlere bakabilirsiniz.

Seslendirme İşi

Bu konuda eğitimli bir sesiniz varsa daha önce de bahsettiğimiz gibi bionluk ya da Fiverr üzerinden kısa animasyon filmlerine ya da başka reklam videoları için seslendirme hizmeti gerçekleştirebilirsiniz.

Hatta bununla da sınırlı kalmayıp; sesli kitaplar, podcastler ile ürün yelpazenizi genişletebilirsiniz.

İşler yolunda giderse, NetFlix gibi platformlarda seslendirme hizmeti dahi verebilirsiniz.

Öğrenciler için Yabancı Dil Öğretme

Herhangi bir yabancı dil biliyorsanız, internet üzerinden senkron eğitim vermeniz mümkün.

Eğitmen olarak katılabileceğiniz birçok platforma katılarak öğrencilerin dil öğrenmesine yardımcı olarak para kazanmanız mümkün.

Ev Denetleme İşi

Aklınıza gelmeyen zekice iş fikirlerinden birisi de ev denetleme işidir. Şu an için Türkiye’de yaygın olarak olmasa da bu işlerin gelecekte Türkiye’de de yaygınlaşacağını düşünüyoruz.

Bu iş aslında ev satın almak isteyen ancak bu konularda bilgisi olmayan kişilere danışmanlık yapmak olarak tanımlayabiliriz.

Ev denetçisi, evi satın almak isteyen kişilere evin durumu ve satın alınması sonrasında yapılacak masraflar konusunda teknik danışmanlığı verir.

Vergi Hazırlama

Vergi işleri ile uğraşmak sıkıcı ve sıkıntılı bir iş. Muhasebeci ile çalışmak istemeyen ve seyrek vergi ödemek isteyenler için vergi beyannamesi doldurması konusunda hizmet vermek iyi ve zekice bir iş fikri olarak değerlendirilebilinir.

Saç Stilistliği

Daha önce saç kesimi ve saç yapımı, manikür gibi işlerde bir kuaförde çalıştı iseniz bu işi evden de sürdürebilirsiniz. Bu konuda sosyal çevreye sahip olmanız, kulaktan kulağa tanınmanız oldukça önemli bir faktör.

Grafik Tasarım

İşletmeler her zaman reklam, poster, websitesi ve birçok görsel yaptırıyorlar ve hergün grafik tasarımcılarına ihtiyaç duymaya devam ediyorlar. Bu ihtiyaç da bitecek gibi görünmüyor.

Bu konuda sertifika alabileceğiniz udemy üzerinde onlarca kurs mevcut. Bu eğitimleri adım adım uygulayarak kendinizi geliştirmeniz mümkün. Ancak bu işe para harcamak istemiyor ya da sertifikaya ihtiyaç duymuyorsanız, youtube üzerinde yer alan bir çok eğitim videosu ile de bu işi kapmanız mümkün. Gerisi sizin estetik duygunuza kalmış.

Grafik tasarım ile ufak paralar ile deneyim kazanmak istiyorsanız eğer; Fiverr ile Para Kazanmak isimli makalemizde Fiverr’da iş almak konusuna değindik.

Muhasebecilik

Muhasebe alanında bilginiz ve sertifikanız var ise bir dükkan açmadan da muhasebe işlerini yürütebilirsiniz. Küçük esnaf ya da sivil toplum kuruluşlarından iş alarak onların muhasebe defterlerini tutabilir ve bir büroya ihtiyaç duymadan bu işleri yürütmeniz mümkün olacaktır.

Metin Yazarlığı

Metin yazarlığı ya da içerik yazarlığı konusu son yılların popüler işlerinden birisidir. Siz metin yazarlığı yaparak pasif gelir elde edebileceğiniz gibi, birden fazla metin yazarını çalıştırarak komisyon ile daha fazla para kazanmanız mümkün.

Metin yazarlığı içerik üretmek için yeterli zamanı olmayan, yazma konusunda iyi olmayan ya da bilgisi olmayanlar için içerik üretiminin gerçekleştirilmesidir.

Türkiye için r10 ve bionluk üzerinden bu tarz işlere başvurabilir ya da kendi ilanlarınızı açabilirsiniz.

Çevirmenlik

Birden fazla dil mi biliyorsunuz. Birçok şirket, özellikle ithalat yapan bir çok şirket sattıkları ürünlerin kullanım klavuzları için çevirmene ihtiyaç duyuyor. Tabii ki sadece bununla da sınırlı değil.

Çevirmenlik işlerini alabilmek için, yine freelance sitelerinde ilan açabilir, çevirmenlik bürolarına irtibat bilgilerini bırakabilirsiniz. Dilerseniz de bir blog açarak daha görünür ve daha farklı lokasyonlardan da ulaşılır olabilirsiniz.

Proje Yazımı

Kar amacı gütmeyen kuruluşlar için AB, kalkınma ajansları ve bakanlıklar hibe ve proje çağrılarında bulunuyor. Bu konu hakkında detaylı başvuru formları yayınlayarak başvuruların doğru bir şekilde yapılması gerekiyor.

Siz bu konularda yeterli teknik ve donanıma sahipseniz dernekler ve sivil toplum kuruluşları ile bütçe bazlı anlaşmalar yaparak bu kuruluşların projelerini yazabilirsiniz.

ETSY’de Ürün Satma

El işi ürünleri dünyanın her tarafında beğeni ile satın alınan ürünler arasında yer alıyor. Dilerseniz kendiniz, dilerseniz çevrenizin yaptığı el işi ürünlerini ETSY üzerinden satışa koyabilir ve buradan gelir elde edebilirsiniz.

ETSY’de Nasıl Satış Yapılır? Makalemizde bu konuyu daha detaylı bir şekilde inceledik.

Evden Organizasyon İşleri

Organizasyon yapma konusunda iyi misiniz? İster düğün, ister toplantı ister seminer ya da konferans. Bu konularda bağlantılarınız da varsa hizmetlerinizi satabilirsiniz.

Bu konuda öncelikle bir blog açabilir ya da ilan sitelerinde hizmetlerinizin tanıtımını yaparak potansiyel müşterilerinize ulaşabilirsiniz.

Bitki Yetiştirme

Organik sebze ve meyvelere olan talep gün geçtikçe artıyor. Bunun yanında bahçe ve toprak işleri uğraşmak oldukça rahatlatıcı bir iş. Siz de bu işlerden zevk alıyorsanız bu iş ile para kazanabilirsiniz.

Her ne kadar toprak işleri için daha geniş alanlar gerektirse de, şifalı otlar ve bitkilerin yetiştiriciliği daha dar alanlarda yapılabilir. Örneğin; evinizin bahçesinde yetiştireceğiniz naneleri kurutabilir ve bunları baharatçılara satabilirsiniz. Bir sezon boyunca bir metrekareden yaklaşık 1-2 kilogram nane alabilirsiniz. Daha değerli baharatlık otlar ile daha fazla gelir etme yollarını deneyebilirsiniz.

Elektronik Cihazların Tamiratı

Ekonominin daralması ile birlikte ikinci el elektronik eşyalara rağbetin artacağı bir gerçek. Elektronik cihazlar ile uğraşmayı ve onları tamir etmeyi seviyor ve bu konuda bilginiz varsa sizin önünüz gerçekten açık.

Gerek ikinci el ilan sitelerinden, gerek bit pazarlarından satın alabileceğiniz çalışır hali oldukça değerli olan tablet, laptop ya da cep telefonlarını alarak bakım ve tamiratını yaptıktan sonra satmak gelecekte oldukça revaçta olacak evden para kazanmak için yapılabilecek zekice iş fikirlerinden birisidir.

Bu konuda bilgi sahibi iseniz sektörün yukarıda saydıklarımızla da kısıtlı değil. Yine kentinizde yer alan bitpazarlarından bulabileceğiniz markalı ve kıymetli matkap, dremel gibi el aletlerinin de temizlik, bakım ve tamiratı sonrasında satmak da iyi para kazanabileceğiniz alanlardan birisidir. Tabi bu işten zarar etmemek için piyasa koşullarını da bilmeniz gerekmektedir.

Özel Ders Vermek

Her ne kadar eğitimde özel ders zorunlu olmasa da sınava dayalı eğitim sisteminin eksikliklerinin tamamlanması için veliler çocukları için özel ders aldırarak eksikliklerini tamamlamak istiyorlar. Bu konuda idealist bir yapınız varsa bilgi eksiliği olan öğrencilerin öğrenmelerine destek olurken hem mesleki açıdan haz alacak hem de saat başı ücret alabileceksiniz.

Bu konuda talepleri karşılamak çok kolaydır. Bu işe başlamak için ücretli ilan sitelerinde ilan vererek işe başlayabilir, başarıya sebep olmanız durumunda zaten kulaktan kulağa pazarlama yolu ile yeni öğrenciler zaten sizi bulacaktır.

Kişisel Antrenörlük

Vücut geliştirme ve kişisel sağlık konusunda bilginiz var ise bu konularda sizden yardım ve rehberlik isteyecek birçok kişiye ulaşabilirsiniz. Müşteriler bu rehberliği evlerinde isteyebileceği gibi spor salonunda da yapabilirsiniz.

Bu iş için spor salonları ile görüşebilirsiniz.

Müzik Dersleri Verme

Bir enstrüman konusunda uzmansanız, evden para kazanmanın zekice yollarından biri de bu konuda eğitim almak isteyenlere bu uzmanlığınızı satmaktır.

Bu konuda özel ders vermek gibi ilan sitelerinde ilan vererek başlayabilirsiniz. Senkron online dersler ile hizmetlerinizi çeşitlendirebilirsiniz.

Diğer Evden Para Kazanmak için Yapılabilecek İş Fikirleri

Herkes tarafından yapılabilitesi olmasa da diğer evden para kazanmak için yapılabilecek zekice iş fikirlerine de değinerek makalemizi tamamlayalım.

Oda Kiralayın

Airbnb kullanmadığınız odalarınızı kiralayabileceğiniz ya da başkalarının kullanmadığı gayrimenkullerini ya da odalarını günlük kiralama için kullanabileceğiniz mükemmel bir platform.

Kullanmadığınız eviniz ya da bir odanız varsa kiralayabilir ve ilave gelir elde edebilirsiniz.

Gayrimenkule Yatırım Yapın

Gayrimenkul yatırımları bu işten anlayanlar için güzel bir fırsat olarak görünebilir. Elinizde bir miktar para var ise gayrimenkul alıp tadilat yaparak daha yüksek fiyata satarak ilave gelir elde etme şansınız olabilir.

Eşyalarınızı Satın

Kullanmadığınız çok fazla kıyafetiniz mi var? Ya da kullanmadığınız elektronik eşyalarınız mı? Unutmayın her malın bir alıcısı vardır.

İkinci el eşyalarınızı satabileceğiniz birçok platform mevcut. Bunları kullanarak eşyalarınızı satabilirsiniz.

Hatta bu işi meslek haline getirip çevrenizden para ile aldığınız eşyaları daha yüksek fiyata satarak aradaki farkı gelir olarak hanenize yazmanız mümkün. Tabii ki bu sadece çevrenizdekilerden almakla da kısıtlı değil.

Borsada Yatırım Yapın

Borsa kısa vadeli bir kazanç aracı değildir. İyi incelenmiş şirketlerin hisselerine yatırım yapmak gelecekte size getirisi olacak önemli gelir kaynaklarından birisi haline gelebilir.

Bu konuda tecrübe sahibi değilseniz borsada yatırım yapmak cidden riskli bir iştir uzak durunuz.

Özet ve Sonuç

Günlük olarak işe gidip gelmekten sıkılanlar için evden para kazanmak için yapılabilecek 39 adet zekice iş fikrini sizler ile paylaştık.

Evde çalışmanın en önemli avantajlarından birisi standartları kendiniz belirleyebilirsiniz. Ve hedeflerinize ulaşmak için yapmanız gereken tüm planlamaları kendiniz yapmak durumundasınız.

Tüm bu anlattıklarımızın yanında sizin de evden para kazanmak için zekice iş fikirleri hakkında düşünceleriniz ve yorumlarınız mı var. Lütfen bizler ile paylaşın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Girişim Haber @ 2020