Amazon’da Mağaza Açmak ve Para Kazanmak

Son dönemlerin en trend işleri arasında Amazon’da mağaza açmak yer almakta ve geniş müşteri potansiyeli olan bu platform ile para kazanmak oldukça kolaydır.

Amazon’da Mağaza Açmak ve Para Kazanmak
11.09.2020
136
A+
A-

Amazon dünyada pek çok ülkede e-ticaret yapan bir sitedir. 2018 Eylül ayından beri Türkiye’de de hizmet vermeye başlamıştır. Son dönemlerin en trend işleri arasında Amazon’da mağaza açmak ilk sıralarda yer bulmaktadır. Oldukça geniş bir müşteri potansiyeli olan bu platform ile para kazanmak oldukça kolaydır.

Amazon üzerinden satış yapabilmek için hesap açmanız gerekmektedir. Bireysel hesaplar için şuan her hangi bir üyelik ücreti alınmamaktadır. Profesyonel hesaplar için ise 39 dolar ücretlendirme yapılmaktadır. Ayrıca Amazon platformu üzerinden yapacağınız satışlar üzerinden komisyon ödemesi alınmaktadır.

Platform Amazon’da mağaza açmak ve satış yapmak isteyen kişilerin üyelikleri sonrasında ücretsiz olarak eğitimler vermektedir. Bu sayede piyasa hangi ürüne ne kadar ihtiyaç var ve elinizdeki sermaye ile envanter sağlama işlemlerinin tamamını öğrenebilmektesiniz. Amazon’da satış hesabı açmak, Amazon FBA ve Amazon Satış ortaklığından farklı şeylerdir. Dikkat etmek gerekiyor.

Satıcı Hesabı Açmak

Amazon’ un geniş dünyasından faydalanmak ve para kazanmak için ilk olarak bir hesaba ihtiyacınız olacaktır. Bu hesabı açarken ihtiyaç duyacağınız bazı şeyler vardır;

  • Kullanılır durumda olan kredi kartı,
  • Size ulaşılmasını sağlayacak olan telefon numarası,
  • Profesyonel satıcılar için firmaya ait olan bilgiler,
  • Bireysel hesaplar için ise doğru girilmiş olan kimlik ve iletişim bilgileri gerekmektedir.
  • Banka hesabınıza ait olan bilgiler.

Bu bilgilerin tamamını doğru ve eksiksiz girmeniz gerekmektedir. Bilgilerinizi girip hesap onayını verdikten sonra hesap açmış olmaktasınız. Amazon satıcı hesabı açmak için burayı tıklayın.

Satacağınız Ürünleri Hesabınıza Yükleyin

Hesap açma işleminizin hemen ardından kolaylıkla ürünleriniz yüklemeye başlayabilirsiniz. Site sadece ürünler için en az bir fotoğraf yüklemenizi istemektedir. Daha sonra fiyat, kargo gibi detayları ilgili alanlara doldurmanız gerekmektedir. Fiyatlandırma için satışa sunacağınız ürünlerin muadillerinin satış fiyatlarını değerlendirerek ekleme yapmanız doğru belirleme yapmanıza yardımcı olacaktır.

Dikkat Çekin

Amazon platformu üzerinde çok sayıda satıcı olduğu için diğerlerini geri bırakmak adına öne çıkan ve dikkat çeken ürün başlıkları girmelisiniz. İndirimler düzenleyin ve ürün açıklamalarını doğru ve yeterli şekilde yazmalısınız. Bu sayede sayfanız çok daha fazla incelenecek ve ürünleriniz cezp edici olacağı için satış yapabileceksiniz. Amazon’da mağaza açmak birkaç basit işlem gerektirse de kalıcı olmak tamamen sizin elinizde…

Kargolamaya Çok Çok Dikkat Etmelisiniz

Müşteriler ürününüz için satın alma talebinde bulundukları zaman Amazon size kaç adet, hangi üründen sipariş verildiği gibi detayları içeren bir mail gönderecektir. Ürünü sayfanızda belirttiğiniz özelliklere sahip bir şekilde, zarar görmesini engelleyecek şekilde ambalajlayarak ve söz verdiğiniz gün teslimi gerçekleşecek şekilde kargoya vermelisiniz. Sayfanızda üç günde teslim olarak belirttiğiniz ürünü beş günde teslim ederseniz bu olumsuz etki yaratacaktır Hızınız ve kaliteniz ile daha fazla satış yapacağınızı asla unutmayınız.

Satılan Ürünlerin Parasını Nasıl Alacaksınız?

Amazon sitesinde ticaret yapan herkes için standart uygulama olarak satılan ürünlerin ödemesi üzerinden belirlenen komisyonlar kesilerek 14 gün içerisinde kişilerin banka hesaplarına yatırılmaktadır. Hesap oluşturma sırasında bu yüzden eksiksiz ve doğru bilgileri girmeniz talep edilmektedir.

Amazonda Neler Satılabilir?

Amazon çok fazla tercih edilen alışveriş sitelerinden biridir. Bazı özel kurallar ile sistemini kurmuştur. Amazon’da mağaza açmak ve satış yamak için anne bebek ürünleri, elektronik eşya, kişisel bakım aletleri, bahçe malzemeleri, eğlence sistemleri, oyuncak, oyun, telefon, farklı aksesuarlar vb. çok fazla ürün seçeneği bulunmaktadır. Anne bebek ürünleri için bazı ürünlerin satışından önce sitenin özellikle onay vermesi gerekmektedir. Diğer ürünlerde istediğiniz gibi ürünler sıfır olmak şartı ile siteden satışınızı yapabilmektesiniz. Amazon üzerinden sadece ikinci el ürünlerin satışının yapılması yasaktır. Ayrıca ilaç, kişilere zarar verebilecek ve silah olarak değerlendirilen her ürünün Amazon üzerinden asla satışına izin verilmemektedir. Sayfanızı güncel tutarak ve geniş ürün seçeneği sunarak bu platform üzerinden çok güzel gelir elde edebilirisiniz.

Amazonda satış yapma tecrübesine sahip okuyucularımız; amazonda satış yapmak karlı mı? Lütfen bizler ile paylaşın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Girişim Haber @ 2020