Veloxia Girişimi 440 Bin Dolarlık Yatırım Aldı

Peak Games’in 1,8 milyar dolara Zynga tarafından satın alınmasıyla şirket, ülkemizin en başarılı girişimlerinden biri olmasının ardından Veloxia Girişimi için de haber basına düştü.

Veloxia Girişimi 440 Bin Dolarlık Yatırım Aldı
28.06.2020
118
A+
A-

Peak Games’in 1,8 milyar dolara Zynga tarafından satın alınmasıyla şirket, ülkemizin en başarılı girişimlerinden biri olmasının ardından Veloxia Girişimi için de haber basına düştü. Bugünse ülkemiz içinde gerçekleşen büyük bir yatırımın haberini aldık. Son zamanlarda ülkemizde özellikle mobil oyun sektörü fazlasıyla hareketli.

Mobil oyun sektöründe yenilikçi fikirlerle karşımıza çıkan Veloxia isimli yerli girişim, küresel anlamda 100 milyonun üzerinde kullanıcıya ulaşan MobileX’ten 440 bin dolar yatırım aldığını bildirdi. Veloxia, geçtiğimiz haftalarda App Store ve  Google Play Store’da ‘Space Colony: Idle’ isimli oyununu yayınlamıştı.

Veloxia Girişimi, 440 bin dolarlık yatırım aldı:

 

Tugay Alyıldız, Mehveş Altay ve Melih Gündoğdu tarafından Haziran 2019’da hayatına başlayan girişim, geçtiğimiz hafta yayınladığı oyunla üst sıralara yerleşmeyi başarmıştı. Space Colony: Idle isimli mobil oyun App Store’da Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere’nin dışında birçok ülkede ilk 50’ye girmeyi başardı.

Veloxia tarafından geliştirilen Space Colony: Idle mobil oyunu, ülkemizde en popüler ilk 10 oyun arasında yer almayı da başarmış bir oyun. Oyun, App Store Türkiye tarafından da lanse edilmesinin yanında App Store editörleri, Veloxia tarafından geliştirilen oyun hakkında oldukça pozirif yorumlarını da bildirmişlerdi.

  • Veloxia tarafından geliştirilen Space Colony Idle oyununu Google Play üzerinden indirmek için burayı tıklayın.

 

MobileX tarafından girişime 440 bin dolarlık yatırım yapılan ve günümüzde oldukça popüler olan iki uygulamaya imzasını atmıştı. Söz konusu girişim, Instagram hesabınızın analizini yapan ve diğer birçok bilgiyi size sunan Reports+ uygulamasıyla ve Aura isimli tanışma uygulamasıyla karşımıza çıkmıştı.

MobileX tarafından yapılan yatırım, girişimin bugüne kadar piyasaya çıkardığı diğer küresel projelerden kazandığı sermayeyle kurulan risk sermaye şirketi xVentures’ın ikinci büyük yatırımı olma özelliğiyle de öne çıkıyor. Bu tarz teknolojik yatırımların artmasının ardından ülkemizde mobil oyun sektörünün daha da canlanabileceği ve sektörde gelecekte daha hareketli günlerin bizleri beklediği düşünülüyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Girişim Haber @ 2020