Fellow Programı Başvuruları 26 Temmuza Uzatıldı

Türkiye Girişimcilik Vakfı tarafından düzenlenen Fellow Programı 2020 için başvuru süresi pandemi süreci de dikkate alınarak  26 Temmuz 2020 tarihine kadar uzatıldı.

Fellow Programı Başvuruları 26 Temmuza Uzatıldı
20.07.2020
92
A+
A-

Türkiye Girişimcilik Vakfı tarafından düzenlenen Fellow Programı 2020 için başvuru süresi pandemi süreci de dikkate alınarak  26 Temmuz 2020 tarihine kadar uzatıldı. Türkiye İş Bankası’nın ana sponsorluğunu üstlendiği programa başvuran üniversiteli öğrenciler; bir yıl boyunca 500 TL’lık burs alma, girişimcilik alanında ilham kaynağı olacak rol modellerle tanışma, girişim elçileri olarak farklı etkinlik ve projelerde yer alma ve uluslararası girişim ağına katılma şansına erişecekler.

Hibrit Model’le hem online hem de offline olarak program dahilinde belirlenmiş içeriklere, uzmanlara, networke erişebilme ve yenilikçi tüm  metotları deneyimleme şansına sahip olmak için Fellow Programı’na katılmak isteyen öğrenciler, 26 Temmuz 2020 tarihine kadar girişim vakfının internet adresinde yer alan başvuru formunu doldurarak başvurularını gerçekleştirmeleri gerekiyor.

Fellow Programı

Fellow Programının seçim süreci

Fellow programının seçim süreci beş aşamadan oluşuyor.

  1. İlk aşamada websitesi üzerinden doldurulan CV’ler puanlanıyor.
  2. Girişimcilik Vakfı Fellow Programı katılımı için “Motivasyonuz nedir?”, “Neden bu programda olmalısınız?” sorularının cevaplarının anlatıldığı, en fazla üç dakika sürecek bir YouTube videosu hazırlanıyor.
  3. Ardından adaylar ön seçim komitesiyle çevrimiçi yapılacak olan mülakata katılıyor.
  4. Bu aşamada beş dakika sürecek Visual Questionary gerçekleştiriliyor
  5. Son aşamada ise yönetim kurulu üyeleriyle yüz yüze mülakat gerçekleşiyor.

Fellow Programı Başvurusunu kimler yapabilir?

Fellow Programına, Türkiye’de ikamet edip T.C. vatandaşı olan, bir üniversiteye girmeye hak kazanmış ve kayıt yaptırmış, üniversitelerin
1, 2, 3 ve 4’üncü sınıflarında okuyan 17 – 24 yaşları arasındaki tüm gençler katılabiliyor.

Fellow 2020 Programı Katılımcılara Ne Sağlıyor?

Fellow Programı’na katılma başarısı gösteren gençler, program kapsamında ulusal ve uluslararası bir networkün parçası oluyor. Her iki ayda bir rol model alabilecekleri başarılı girişimcilerle bir araya gelerek onların başarı hikayelerinden ilham alma fırsatını yakalayabiliyorlar. Ayrıca girişimci adayları, üniversitelerinde girişim elçileri olarak görev alıyor. Seçilen Fellow’ların en önemli misyonları arasında kendi çevrelerinde girişimcilik kültürünü yaymak, çarpan etkisi yaratmak ve Girişimcilik Vakfı’nın “giveback” felsefesi doğrultusunda toplumdan aldıkları destekle kazandıkları deneyimi yine toplumla paylaşarak başarıyı çoğaltmak bulunuyor.

Seçim sürecini başarıyla tamamlayan Fellow’lar aynı zamanda program kapsamında bir yıl boyunca aylık 500 TL burs almaya hak kazanmış oluyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Girişim Haber @ 2020