Byqee Girişimi ile Çevreci Yaklaşımlar

İTÜ Çekirdek bünyesinde Byqee Girişimi en kolay e-bisiklet dönüşümünü sağlayarak çevreci yaklaşımlara destek veriyor. 

Byqee Girişimi ile Çevreci Yaklaşımlar
27.06.2020
68
A+
A-

İTÜ Çekirdek bünyesinde Byqee Girişimi en kolay e-bisiklet dönüşümünü sağlıyor.

Şehir içi ulaşımda çevreci çözümler her geçen gün önem kazanıyorken bu kapsamda birçok yerli girişim, yeni projeler üreterek çevreci mobil ulaşım çözümlerine destek sağlamak için kolları sıvamış durumda. Bu girişimlerden biri olan ve her türlü manuel bisikleti elektrikli bisiklete dönüştürebilen yerli üretim Byqee girişimi ve hizmetlerinden bahsetmeden olmaz.

İTÜ Çekirdek bünyesinde geliştirilen en hafif ve en kolay e-bisiklet dönüşümünü sunan Byqee, basit bir bisikleti bile elektrikli bisiklete çevirerek daha kolay, daha hızlı ve daha keyifli bir sürüş deneyimi sunmayı vaat ediyor. 15 dakika gibi kısa bir sürede kurulabilen Byqee ile yokuş veya engebeli yol koşullarında ulaşımı çok daha konforlu bir hale getiriyor.

  • Byqee hakkında daha fazla bilgi almak için Byqee sayfasına geçiş yapabilirsiniz.

Byqee tam olarak nedir?

Mikro mobilite kavramına farklı ve yeni bir boyut katan bu cihaz, ‘keyifli, pratik ve tutkulu’ bir sürüş deneyimi yaşatmak için yola çıkan farklı mühendislerden oluşan çekirdek bir kadro ile bir yılı aşkın bir sürede geliştirilerek kullanıma sunuldu. Kutusundan 4 farklı bileşenle birlikte çıkan Byqee, Base ve Pro olmak üzere iki elektrikli dönüşüm kitine sahip.

Bu kitlerden pedal assist desteğine sahip Base modeli 35 kilometreye, Pro modeli ise 45 kilometreye varan bir menzil kapasitesine sahip. Kutudan çıkan 250 Watt gücündeki elektrikli motoru hem şarj etmek hem de güvenliği sağlamak için kolayca çıkarıp montajını yapmak mümkün. Üstelik 1,2 kilogramlık ağırlığı ve portatif boyutlarıyla çantada kolaylıkla taşınabiliyor.

Çevreci ulaşımı geliştirecek bir girişim olan Byqee, geçtiğimiz günlerde Turkcell Arıkovanı kampanyası kapsamında fon toplamaya başlamıştı. 34 bin TL’lik fonlama hedefinin ilk 6 gününde hedefin %92’sine ulaşıldığını ve 31.380 TL toplandığını da belirtelim.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Girişim Haber @ 2020